Naďa Konvalinková

Datum narození: 18.4.1951
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Naďa Konvalinková je populární česká herečka známá především rolemi ve filmech Honza málem králem, Adéla ještě nevečeřela nebo Šmankote, babičko, čaruj!

Naďa Konvalinková dnes překypuje optimismem, ale neměla šťastné dětství. Ve svých deseti letech prožila nejhorší rok života. Kvůli bouřlivému rozvodu rodičů skončila v dětském domově. Od tamní šikany ji i její sestru vysvobodila až babička. Po pražské DAMU, kde v ročníku studovala spolu s Borisem RösneremEvou Jakoubkovou a Lornou Vančurovou, nastoupila do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Získala roli Markéty ze hry Urfaust nebo Ofélie z Hamleta.

ŽIVOT S OLDOU KAISREM

Naďa Konvalinková se poté vrátila do své rodné Prahy. Tamní tvůrci ji nalákali na postavu Mimi v Loupežníkovi. V metropoli už zůstala. Velké oči a herecký um ukázala v inscenacích Dámská jízda, Lesní panna nebo Mladý muž a bílá velryba. Přelomovou rolí byla Hilda ve Staviteli Solnessovi.

Naďa Konvalinková ukázala svůj um i v televizi a filmu. Vedle Jiřího Korna si zahrála v pohádce Honza málem králem. Nezapomenutelná byla ve snímku Adéla ještě nevečeřela. Následovala Nesmrtelná teta, Kouzelná měšec, Líbáš jako bůh nebo film dle námětu Simony Monyové režírovaný Filipem Renčem Sebemilenec. Hrála i v seriálech jako Vyprávěj, Cukrárna nebo Doktoři z Počátků. Pro děti uváděla Kuřátka. V rozhlase má pořad Pochoutky. Objevila se také v pořadu o hubnutí Jste to, co jíte.

Naďa Konvalinková je patronkou nadačního fondu Rozum a cit. S herečkou Květou Fialovou tvoří nerozlučnou dvojku. V divadle Rokoko ji oslovil herec a komik Oldřich Kaiser. Vzali se v roce 1980. O 25 let později se manželství rozpadlo, jejich přátelství nikoliv. Mají spolu dceru Karolínu, která po otci zdělila náklonnost k alkoholu a dokonce skončila v blázinci.

 

Články o celebritě

Fialová (87) a léčba Alzheimera: DOJEMNÝ ZÁSAH KONVALINKOVÉ! Fialová (87) a léčba Alzheimera: DOJEMNÝ ZÁSAH KONVALINKOVÉ! Na tohle přátelství je krátká i krutá Alzheimrova choroba. Naďa Konvalinková (65) na svou letitou… číst článek
Květu Fialovou znásilnila banda Rusů! Konec války jí přinesl celoživotní trauma Květu Fialovou znásilnila banda Rusů! Konec války jí přinesl celoživotní trauma Den vítězství 8. května celé Česko slaví jako den, kdy skončilo několikaleté utrpení 2. světové války.… číst článek
Konvalinková o domácím násilí: Bylo to strašný! Konvalinková o domácím násilí: Bylo to strašný! Známá herečka neměla v dětství zrovna na růžích ustláno. Jednou otec seřezal její mámu tak, že se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Dominika  Zeleníková
Dominika Zeleníková
zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki