Naďa Konvalinková

Datum narození: 18.4.1951
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Naďa Konvalinková je populární česká herečka známá především rolemi ve filmech Honza málem králem, Adéla ještě nevečeřela nebo Šmankote, babičko, čaruj!

Naďa Konvalinková dnes překypuje optimismem, ale neměla šťastné dětství. Ve svých deseti letech prožila nejhorší rok života. Kvůli bouřlivému rozvodu rodičů skončila v dětském domově. Od tamní šikany ji i její sestru vysvobodila až babička. Po pražské DAMU, kde v ročníku studovala spolu s Borisem RösneremEvou Jakoubkovou a Lornou Vančurovou, nastoupila do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Získala roli Markéty ze hry Urfaust nebo Ofélie z Hamleta.

ŽIVOT S OLDOU KAISREM

Naďa Konvalinková se poté vrátila do své rodné Prahy. Tamní tvůrci ji nalákali na postavu Mimi v Loupežníkovi. V metropoli už zůstala. Velké oči a herecký um ukázala v inscenacích Dámská jízda, Lesní panna nebo Mladý muž a bílá velryba. Přelomovou rolí byla Hilda ve Staviteli Solnessovi.

Naďa Konvalinková ukázala svůj um i v televizi a filmu. Vedle Jiřího Korna si zahrála v pohádce Honza málem králem. Nezapomenutelná byla ve snímku Adéla ještě nevečeřela. Následovala Nesmrtelná teta, Kouzelná měšec, Líbáš jako bůh nebo film dle námětu Simony Monyové režírovaný Filipem Renčem Sebemilenec. Hrála i v seriálech jako Vyprávěj, Cukrárna nebo Doktoři z Počátků. Pro děti uváděla Kuřátka. V rozhlase má pořad Pochoutky. Objevila se také v pořadu o hubnutí Jste to, co jíte.

Naďa Konvalinková je patronkou nadačního fondu Rozum a cit. S herečkou Květou Fialovou tvoří nerozlučnou dvojku. V divadle Rokoko ji oslovil herec a komik Oldřich Kaiser. Vzali se v roce 1980. O 25 let později se manželství rozpadlo, jejich přátelství nikoliv. Mají spolu dceru Karolínu, která po otci zdělila náklonnost k alkoholu a dokonce skončila v blázinci.

 

Články o celebritě

Konvalinková o domácím násilí: Bylo to strašný! Konvalinková o domácím násilí: Bylo to strašný! Známá herečka neměla v dětství zrovna na růžích ustláno. Jednou otec seřezal její mámu tak, že se… číst článek
Oldřich Kaiser: Krušná cesta od alkoholika a exhibicionisty k muzikantovi Oldřich Kaiser: Krušná cesta od alkoholika a exhibicionisty k muzikantovi Zdá se, že s alkoholem přestal anebo ho jeho současná životní souputnice a písničkářka Dáša Vokatá… číst článek
Kaiser se obul do Českého lva! Kaiser se obul do Českého lva! Nominací na filmové ceny má celou přehršel. Přesto se Oldřich Kaiser (61) ofrňuje nad soškou Českého… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Helena Dytrtová
Helena Dytrtová
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková