Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Známější jazzman je u nás snad jen nesmrtelný Louis Armstrong. Láďa Kerndl poslouchal černošskou muziku odjakživa. Jezdil na čundry a založil si vlastní trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejdůležitější byl band Leona Slezáka. S manželkou Miladou má dceru Terezu.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

V sedmdesátých a osmdesátých letech jezdil Kerndl s Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. Ladislav Kerndl nemoc přezpíval a vydal na patnáct sólových alb. Kerndl vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny. K pětašedesátinám mu udělil prezident Václav Klaus Stříbrnou plaketu.

Rakovinu prodělala i jeho manželka Milada Kerndlová. Po vzoru svého manžela boj vyhrála. Nyní pořádá na rodinném statku u Žernovníku semináře o rakovině prsu. Mají spolu dceru a zpěvačku Terezu Kerndlovou. Její otec má ještě z předchozího manželství syna Roberta.

Svůj život se pokusil Kerndl vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

 

 

Články o celebritě

Zpěvák Laďa Kerndl (72): Za co rozfofroval vyzpívané miliony? Zpěvák Laďa Kerndl (72): Za co rozfofroval vyzpívané miliony? Nemyslel na zadní kolečka. Vydal devatenáct úspěšných desek, přesto nemá Laďa Kerndl (72) na podzim… číst článek
Gott otevřel 13. komnatu Karla Vágnera: Vzpomínám, kdy byl nejvíc nešťastný Gott otevřel 13. komnatu Karla Vágnera: Vzpomínám, kdy byl nejvíc nešťastný Na oslavě 75. narozenin Karla Vágnera nakousl Karel Gott (77) téma, které je hitmakerovou 13. komnatou.… číst článek
Megaoslava 75. Karla Vágnera: Slavila i překvapená Havlová s ortézou! Megaoslava 75. Karla Vágnera: Slavila i překvapená Havlová s ortézou! Ve stejný den jako Karel Vágner, tedy 22. března, slaví narozeniny i někdejší první dáma a Vágnerova… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Martin Maxa
Martin Maxa
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding