Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Známější jazzman je u nás snad jen nesmrtelný Louis Armstrong. Láďa Kerndl poslouchal černošskou muziku odjakživa. Jezdil na čundry a založil si vlastní trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejdůležitější byl band Leona Slezáka. S manželkou Miladou má dceru Terezu.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

V sedmdesátých a osmdesátých letech jezdil Kerndl s Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. Ladislav Kerndl nemoc přezpíval a vydal na patnáct sólových alb. Kerndl vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny. K pětašedesátinám mu udělil prezident Václav Klaus Stříbrnou plaketu.

Rakovinu prodělala i jeho manželka Milada Kerndlová. Po vzoru svého manžela boj vyhrála. Nyní pořádá na rodinném statku u Žernovníku semináře o rakovině prsu. Mají spolu dceru a zpěvačku Terezu Kerndlovou. Její otec má ještě z předchozího manželství syna Roberta.

Svůj život se pokusil Kerndl vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

 

 

Články o celebritě

Vzpomínky kolegů na Květu Fialovou: Byla bezelstnou ženou bez masky! Vzpomínky kolegů na Květu Fialovou: Byla bezelstnou ženou bez masky! Český showbyznys se ještě nevzpamatoval ze smrti herce Jana Třísky (†80) a dnes už kolegové z branže… číst článek
Kerndlová zažila šikanu: Děti na ni řvaly, že táta s rakovinou chcípne! Kerndlová zažila šikanu: Děti na ni řvaly, že táta s rakovinou chcípne! Je krásná, nádherně zpívá, třináct let žije po boku jednoho muže a pochází ze slavné rodiny. Přesto… číst článek
Zpěvák Laďa Kerndl (72): Za co rozfofroval vyzpívané miliony? Zpěvák Laďa Kerndl (72): Za co rozfofroval vyzpívané miliony? Nemyslel na zadní kolečka. Vydal devatenáct úspěšných desek, přesto nemá Laďa Kerndl (72) na podzim… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Debbi (Deborah Kahl)
Debbi (Deborah Kahl)
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová