Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Známější jazzman je u nás snad jen nesmrtelný Louis Armstrong. Láďa Kerndl poslouchal černošskou muziku odjakživa. Jezdil na čundry a založil si vlastní trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejdůležitější byl band Leona Slezáka. S manželkou Miladou má dceru Terezu.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

V sedmdesátých a osmdesátých letech jezdil Kerndl s Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. Ladislav Kerndl nemoc přezpíval a vydal na patnáct sólových alb. Kerndl vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny. K pětašedesátinám mu udělil prezident Václav Klaus Stříbrnou plaketu.

Rakovinu prodělala i jeho manželka Milada Kerndlová. Po vzoru svého manžela boj vyhrála. Nyní pořádá na rodinném statku u Žernovníku semináře o rakovině prsu. Mají spolu dceru a zpěvačku Terezu Kerndlovou. Její otec má ještě z předchozího manželství syna Roberta.

Svůj život se pokusil Kerndl vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

 

 

Články o celebritě

Nejzajímavější hosté na oslavě Bohdalové: Mladší sestra ze Švédska, „jezevec“ Štaidl a Gott s novými vlasy Nejzajímavější hosté na oslavě Bohdalové: Mladší sestra ze Švédska, „jezevec“ Štaidl a Gott s novými vlasy Kdo nebyl na oslavě 85. narozenin Jiřiny Bohdalové, jako by nebyl. Takovou slávu si nenechal ujít… číst článek
Exkluzivní fotky z oslavy Bohdalové: Gottův šedý ježek a darů lavina! Exkluzivní fotky z oslavy Bohdalové: Gottův šedý ježek a darů lavina! Narozeninová oslava Jiřiny Bohdalové byla bezesporu večírkem roku. Oslavenkyni přišlo gratulovat… číst článek
Kerndlová vystavila sexy křivky v plavkách: Bojí se vlézt do moře Kerndlová vystavila sexy křivky v plavkách: Bojí se vlézt do moře Sbalila kufry a ze dne na den utekla za teplem. Tereza Kerndlová (29) si v těchto dnech rozvaluje… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding