Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Známější jazzman je u nás snad jen nesmrtelný Louis Armstrong. Láďa Kerndl poslouchal černošskou muziku odjakživa. Jezdil na čundry a založil si vlastní trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejdůležitější byl band Leona Slezáka. S manželkou Miladou má dceru Terezu.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

V sedmdesátých a osmdesátých letech jezdil Kerndl s Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. Ladislav Kerndl nemoc přezpíval a vydal na patnáct sólových alb. Kerndl vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny. K pětašedesátinám mu udělil prezident Václav Klaus Stříbrnou plaketu.

Rakovinu prodělala i jeho manželka Milada Kerndlová. Po vzoru svého manžela boj vyhrála. Nyní pořádá na rodinném statku u Žernovníku semináře o rakovině prsu. Mají spolu dceru a zpěvačku Terezu Kerndlovou. Její otec má ještě z předchozího manželství syna Roberta.

Svůj život se pokusil Kerndl vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

 

 

Články o celebritě

Tajemství jazzmana Laďi Kerndla: To já jsem měl být Scatman! Proč megahit odmítl? Tajemství jazzmana Laďi Kerndla: To já jsem měl být Scatman! Proč megahit odmítl? Pamatujete na jeden z největších hitů 90. let Ski Ba Bop Ba Dop Bop, který nazpíval americký jazzman… číst článek
Narozeninový koncert Felixe Slováčka: Milenka Gelemová zářila, manželka Patrasová nepřišla Narozeninový koncert Felixe Slováčka: Milenka Gelemová zářila, manželka Patrasová nepřišla Angažovala se do přípravy narozeninového koncertu a vybrala, koho zvát a koho ne. Přítelkyně oslavence… číst článek
Poznáte toho skauta? Zpěvák, který dnes slaví 73. narozeniny, ukázal rodinný archiv! Poznáte toho skauta? Zpěvák, který dnes slaví 73. narozeniny, ukázal rodinný archiv! Přezdívá se mu český Sinatra, pětadvacet let strávil na zaoceánských lodích, popral se s rakovinou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová