Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Známější jazzman je u nás snad jen nesmrtelný Louis Armstrong. Láďa Kerndl poslouchal černošskou muziku odjakživa. Jezdil na čundry a založil si vlastní trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejdůležitější byl band Leona Slezáka. S manželkou Miladou má dceru Terezu.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

V sedmdesátých a osmdesátých letech jezdil Kerndl s Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. Ladislav Kerndl nemoc přezpíval a vydal na patnáct sólových alb. Kerndl vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny. K pětašedesátinám mu udělil prezident Václav Klaus Stříbrnou plaketu.

Rakovinu prodělala i jeho manželka Milada Kerndlová. Po vzoru svého manžela boj vyhrála. Nyní pořádá na rodinném statku u Žernovníku semináře o rakovině prsu. Mají spolu dceru a zpěvačku Terezu Kerndlovou. Její otec má ještě z předchozího manželství syna Roberta.

Svůj život se pokusil Kerndl vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

 

 

Články o celebritě

Kerndlová vystavila sexy křivky v plavkách: Bojí se vlézt do moře Kerndlová vystavila sexy křivky v plavkách: Bojí se vlézt do moře Sbalila kufry a ze dne na den utekla za teplem. Tereza Kerndlová (29) si v těchto dnech rozvaluje… číst článek
Rodina Kodetova podporuje dobrou věc – nadační fond Domácí anděl Rodina Kodetova podporuje dobrou věc – nadační fond Domácí anděl Víte, co je to telemedicína? Je to moderní neustálé monitorované sledování pacienta lékařem. A to… číst článek
Karel Gott o svém nádoru: Na snímcích byla jen velká černá skvrna Karel Gott o svém nádoru: Na snímcích byla jen velká černá skvrna Lékaři dávají Karlu Gottovi (76) 90procentní šanci na přežití, jenže boj s krutou nemocí i tak Mistra… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Gabriela  Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený