Tereza Kerndlová

Datum narození: 6.10.1986
Místo narození: Brno
Výška: 164 cm
Profese: zpěvačka, modelka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

S nohama to umí. Šestkrát se stala mistryní republiky ve stepu. Jednou porazila celou Evropu. Náleží jí i titul Nejkrásnější nohy Česka. Od dvou a půl let jezdila se svým otcem, jazzmanem Láďou Kerndlem, po Evropě. Od osmi s ním vystupovala. Tereza Kerndlová byla členkou kapely Black Milk a jako sólistka vydala čtyři alba. Její přítel René Mayer jí skládá písně.

Nějakou dobu zpívala ve sboru Ivy Bittové. Účinkovala v orchestrech Gustava Broma nebo Felixe Slováčka.  Do toho šest let dabovala seriály. V roce 2000 kývla na nabídku vytvořit dívčí skupinu. V Black Milk vystupovala Tereza Kerndlová s Terezou Černochovou a Helenou Zeťovou. Vydaly spolu dvě alba a získaly Českého slavíka.

Kapela se po pěti letech rozpadla. Každá z dívek se poté vydala vlastní cestou. Kerndlová debutovala s albem Orchidej. Následovaly Have Some Fun, Retro a Schody do nebe. Její singly si na internetu pouští miliony lidí.

V roce 2008 vyhrála celorepublikovou soutěž Eurosong a reprezentovala Česko i v zahraničí. Dvakrát získala Hudební cenu televize Óčko. Byl o ní natočen i díl seriálového dokumentu Nehasit! Hořím!.

Účinkovala v několika televizních pořadech. Tereza Kerndlová se pravidelně účastní charitativních akcí. O šestnáct let starší přítel René Mayer je zároveň jejím manažerem a skladatelem. Žijí spolu téměř deset let. Dítě chce Kerndlová až po třicítce.

 

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Moderátor Leoš Mareš slaví 41 Ťukněte si s celebritou! Moderátor Leoš Mareš slaví 41 41. narozeniny dnes slaví moderátor Leoš Mareš. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě… číst článek
Kam na víkend: Tipy na kino a divadlo Kam na víkend: Tipy na kino a divadlo Víkend přináší několik filmových novinek, záleží na tom, s kým chcete do kina vyrazit. Můžete si… číst článek
Tereza Kerndlová skončila na kapačkách: Nemohla se zbavit agresivní nemoci Tereza Kerndlová skončila na kapačkách: Nemohla se zbavit agresivní nemoci Je polovina února a zima nás stále neopouští. A zatím se na ústupu nemají ani nemoci, které sužují… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Vladimír 518 (Vladimír Brož)
Vladimír 518 (Vladimír Brož)
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn