Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Kde má manažer Nedvěd krásnou přítelkyni? V Miami dováděl se dvěma krasavci! Kde má manažer Nedvěd krásnou přítelkyni? V Miami dováděl se dvěma krasavci! Báječný život se psy. Hokejový pábitel Petr Nedvěd (46) si tentokrát nehoví v Miami s dvounohou kočkou… číst článek
Nový šéf pro národní tým? To jméno překvapí. Mohl by to být Nedvěd! Nový šéf pro národní tým? To jméno překvapí. Mohl by to být Nedvěd! Už jen pár týdnů a šlus, angažmá Josefa Jandače a jeho souputníků se završí. Národní tým získá nové… číst článek
Nedvěd: Sparta se musí vzchopit. A co bitka? Vyčůranost, která se ale nedělá Nedvěd: Sparta se musí vzchopit. A co bitka? Vyčůranost, která se ale nedělá Po vstřeleném gólu hokejistů Liberce netají radost. Ale má to i opačně, ani trefy Sparty mu nevadí.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Radek Faska
Radek Faska
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane
zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge