Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Nedvěd v zámoří sleduje reprezentanty: V Pastovi vidím našeho Ovečkina Nedvěd v zámoří sleduje reprezentanty: V Pastovi vidím našeho Ovečkina České počty v NHL za poslední roky padají, to není nic nového. Ale třeba s obránci je situace teď… číst článek
Rozkošná láska hokejové legendy Nicole: Bojí se moře, ale Nedvěda ne! Rozkošná láska hokejové legendy Nicole: Bojí se moře, ale Nedvěda ne! Její milý je někde daleko za obzorem. Jen ona a vlny. Moře, před kterým cítí ostych. Rozkošná láska… číst článek
Unikátní setkání hvězd! Jágr, Panenka, Neumannová a další obědvali na Hradě Unikátní setkání hvězd! Jágr, Panenka, Neumannová a další obědvali na Hradě Úspěšní čeští sportovci minulosti i současnosti poobědvali na Pražském hradě. V noblesních prostorách… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Jáchym Suchánek
Jáchym Suchánek
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil Jaroslav Radoň
Jaroslav Radoň
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner