Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Hokejový důchodce Petr Nedvěd: Pochlubil se novou láskou! Hokejový důchodce Petr Nedvěd: Pochlubil se novou láskou! Kousek za Prahou na D5 jsou »náruživé holky o dvou nohách za padesát«. Když máte kvartýr na Floridě,… číst článek
Petr Nedvěd (45): Kolik vydělal prodejem vily na Ořechovce? Petr Nedvěd (45): Kolik vydělal prodejem vily na Ořechovce? Bývalý hokejista Petr Nedvěd (45) prodal jeho mega vilu na Ořechovce! Zatímco on za dům zaplatil… číst článek
Topmodelka Vařeková ve Varech: Prozradila, kam mizí její miliony! Topmodelka Vařeková ve Varech: Prozradila, kam mizí její miliony! Nejkrásnější ženou na party UniCredit Bank byla jednoznačně topmodelka Veronika Vařeková (40). Přišla… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Antoine Griezmann
Antoine Griezmann
zobrazit profil Štěpán Vojtěch
Štěpán Vojtěch
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Rostislav Klesla
Rostislav Klesla
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša
zobrazit profil Roman Hamrlík
Roman Hamrlík
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek