Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Náčelníci reprezentace Říha a Nedvěd: Chceme najít druhého Haška a Jágra Náčelníci reprezentace Říha a Nedvěd: Chceme najít druhého Haška a Jágra Zkoumání hráčského charakteru, hledání vítězných typů. A v ideálním případě objevení nového Dominika… číst článek
Nedvěd chtěl na kempu české hvězdy z NHL: Stáli jsme i o Pastrňáka Nedvěd chtěl na kempu české hvězdy z NHL: Stáli jsme i o Pastrňáka Generální manažer hokejové reprezentace Petr Nedvěd je přesvědčený o přínosu letního kempu, který… číst článek
Manažer hokejového nároďáku Nedvěd si koupil rolls-royce: Hračka za 16 milionů! Manažer hokejového nároďáku Nedvěd si koupil rolls-royce: Hračka za 16 milionů! Obrovský mercedes mu patřil pouhý rok, teď ale hokejový bohém Petr Nedvěd (46) přesedlal do ještě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil David Sklenička
David Sklenička
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová