Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Nedvěd o finále LM: Sparta se nemá za co stydět, sudí ji trochu podtrhli Nedvěd o finále LM: Sparta se nemá za co stydět, sudí ji trochu podtrhli Hokejisté Sparty sice ve finále Ligy mistrů nedosáhli na vytouženou trofej pro vítěze soutěže, když… číst článek
Průcha si po hokeji užívá Floridu: Zabezpečený jsem, ale válet se nechci Průcha si po hokeji užívá Floridu: Zabezpečený jsem, ale válet se nechci V prvním díle pořadu iSport TV Overtime bývalý hokejový útočník Petr Průcha přiznal, že návrat na… číst článek
Učitelka sexu Zuzana Belohorcová: Pořídila si byt za 53 milionů! Učitelka sexu Zuzana Belohorcová: Pořídila si byt za 53 milionů! Bydlení snů si v Miami pořídili sexbomba Zuzana Belohorcová (40) a její muž Vlasta Hájek (40). číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Dominik Kubalík
Dominik Kubalík
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Radek Juška
Radek Juška
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz