Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Kritika podle uraženého Prospala? Práci trenéra mají hodnotit hráči... Kritika podle uraženého Prospala? Práci trenéra mají hodnotit hráči... Václava Prospala jsem jako hokejistu uznával. Patřil k těm, kdo vždy hráli srdcem. Zvlášť když šlo… číst článek
Bukač v Overtimu: Hokej neví, jak nahoru. S Lenerem se pohnout nemůže Bukač v Overtimu: Hokej neví, jak nahoru. S Lenerem se pohnout nemůže Když mu onehdy došla trpělivost, sedl ke stolu, sepsal dopis s námitkami vůči šéftrenérovi českého… číst článek
Hvězdy z Nagana na lavičku? Drhne to, díru do světa udělal jen Růžička Hvězdy z Nagana na lavičku? Drhne to, díru do světa udělal jen Růžička Zní to hezky. Nažeňte bývalé hokejisty, kteří to někam dotáhli, k nároďáku a všechno se zase rozsvítí.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz
zobrazit profil André Reinders
André Reinders
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Ondřej  Bank
Ondřej Bank
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný
zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň