Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Nový GM Nedvěd: Nemůžeme být připosraní. Jak je to s Jágrem? Nový GM Nedvěd: Nemůžeme být připosraní. Jak je to s Jágrem? Svoji novou a prestižní misi hodlá ověnčit medailí. Jinak ji nebude považovat za úspěšnou. Předchůdci… číst článek
Král: Rebel mnohdy dokáže víc než slušňák. Mě taky všichni nemilují Král: Rebel mnohdy dokáže víc než slušňák. Mě taky všichni nemilují Měl hlavní vyjednávací funkci. Coby nejvyšší představitel českého hokeje vládl zásadním slovem při… číst článek
Říha trenérem reprezentace! Dostal všechny hlasy a smlouvu na dva roky Říha trenérem reprezentace! Dostal všechny hlasy a smlouvu na dva roky Novým trenérem hokejové reprezentace se podle očekávání stal Miloš Říha starší. Ve funkci nahradí… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann
zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal
zobrazit profil Marek Kulič
Marek Kulič