Martina Kociánová

Martina Kociánová

Datum narození: 28.1.1971
Profese: moderátorka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Moderovala snad ve všech televizích Česka. Své pořady měla Martina Kociánová i v rádiu. Raději má ale zpěv. Žádný pop nebo rock, ale operu. Svým mezzosopránem oživuje tóny andělských sirén. Vystupuje s triem Amadeus a spolupracuje s několika filharmoniemi. S novinářem Tomášem Turečkem mají syna Daniela.

Po střední ekonomické škole se dostala do České televize v Ostravě. Během studií na Slezské univerzitě spolupracovala s televizí Nova. Kde se Martina Kociánová dostala se až na pozici hlasatelky televizních zpráv. Ve stejné době získala i roli do muzikálu Krysař zpěváka Daniela Landy. Tehdejší ředitel televize Vladimír Železný jí dal na výběr: buď zprávy a sláva, nebo zpěv a vyhazov.

Odešla a Železného přechytračila. Po muzikálu nastoupila do konkurenční televize Prima, kde uváděla hlavní zpravodajství deset let. Kociánová moderovala i vlastní pořad Odpolední klid nebo soutěže Znáte se? a Miss Babička. Poté přešla do již zaniklé televize Z1 nebo do TV Barrandov, kde moderuje relaci Dobrý večer, Česko!.

Kromě Krysaře excelovala pěvkyně Martina Kociánová i v opeře Rigoletto a v operetách Netopýr nebo Polská krev. S triem Amadeus vystupuje po celé republice. Hostuje v několika divadlech. Svým hlasem rozezněla ušní bubínky i v Německu, dalekém Japonsku nebo v USA. Od Evropské unie umění získala v roce 2002 hudební Cenu Gustava Mahlera. Vydala dvě sólové desky.

Kociánová spoluzaložila sdružení Aurelius, které hledá prostředky k záchraně Kláštera v Pivoni.

Tomáš Tureček ji okouzlil během schůzky na Vyšehradě. O pět let později se na témž místě i vzali. V roce 2008 si adoptovali syna Daniela.

Martina Kociánová ráda čte, pije kávu a brouzdá po lese.

 

Články o celebritě

Marešova ex topmodelka Kociánová v bikinách a ruku v ruce s britským boháčem! Marešova ex topmodelka Kociánová v bikinách a ruku v ruce s britským boháčem! Postelí krásné Slovenky Michaely Kociánové (27) prošla slušná řádka slavných mužů. Mimo jiné exmanžel… číst článek
Nejhorší róby na ČS plese: Kožíšky z plyšáků, prosvítající tanga a manželka Jakubiska hrající si na Angelinu Jolie Nejhorší róby na ČS plese: Kožíšky z plyšáků, prosvítající tanga a manželka Jakubiska hrající si na Angelinu Jolie O módní přešlapy na Česko Slovenském plese v Obecním domě nebyla nouze. A postaraly se o ně i některé… číst článek
Moderátorka Kociánová s rodinou: Adoptovanému synovi zachránila dětství Moderátorka Kociánová s rodinou: Adoptovanému synovi zachránila dětství Na křest knihy Ducháčkovic rodina dorazila moderátorka Martina Kociánová společně s manželem a svým… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Pavlína Danková
Pavlína Danková
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Eva Aichmajerová-Decastelo
Eva Aichmajerová-Decastelo
zobrazit profil Jan Musil
Jan Musil
zobrazit profil Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Matěj Misař
Matěj Misař