Barbora Kodetová

Datum narození: 6.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Barbora Kodetová je českáý herečka, která pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou. Herečka Barbora Kodetová má tři děti. Jejím manželem je smyčcový mág Pavel Šporcl.

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře zrežírované Jiřím Menzelem. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z  manželství s podnikatelem Miodragem Maksimovičem má dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Bára Kodetová vzpomíná na otce: U nás doma moc klidu nebylo Bára Kodetová vzpomíná na otce: U nás doma moc klidu nebylo Soňa (71) a Barbora (45) Kodetovy – dvě osudové ženy jednoho z nejoblíbenějších českých herců Jiřího… číst článek
Houslista Pavel Šporcl: Za vyznamenání od Zemana dostal vynadáno! Houslista Pavel Šporcl: Za vyznamenání od Zemana dostal vynadáno! Kvůli čemu se doma dokážou pohádat manželé herečka Bára Kodetová (45) a houslista Pavel Šporcl (42)?… číst článek
Kodetová kontra Šporcl: Manželské dusno! A je v tom chlap! Kodetová kontra Šporcl: Manželské dusno! A je v tom chlap! Jejich manželství se zdá zalité sluncem. I v manželství houslisty Pavla Šporcla (42) a Báry Kodetové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Jan Plouhar
Jan Plouhar
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.