Barbora Kodetová

Datum narození: 6.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Radikální změna pošťáka Ondry z Pošty pro tebe: Vousy z něj udělaly chlapa! Radikální změna pošťáka Ondry z Pošty pro tebe: Vousy z něj udělaly chlapa! Už léta Česká televize pomáhá lidem po letech najít své blízké či známé, s nimiž ztratili kontakt.… číst článek
To je tedy dvojka! Šporcl klidně kouří v baru, jeho žena kritizuje Hrad To je tedy dvojka! Šporcl klidně kouří v baru, jeho žena kritizuje Hrad Houslový čaroděj Pavel Šporcl slavil 45. narozeniny po svém. V baru s whisky v ruce a doutníkem v koutku.… číst článek
Zahájení Febiofestu 2018: Bohdalová "pohřbila" hlavní hvězdu Aznavoura, Verešová ho pro Blesk.cz vyzpovídala Zahájení Febiofestu 2018: Bohdalová "pohřbila" hlavní hvězdu Aznavoura, Verešová ho pro Blesk.cz vyzpovídala Hlavní hvězda večera, herečka Catherine Deneuve (74), bohužel kvůli nemoci na zahájení Febiofestu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara