Barbora Kodetová

Datum narození: 6.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Bára Kodetová: Moje dcera je Kodet v sukni! Pelíšky umí nazpamět Bára Kodetová: Moje dcera je Kodet v sukni! Pelíšky umí nazpamět Herečka Bára Kodetová společně s maminkou Soňou převzala v rámci Febiofestu ocenění pro herce Jiřího… číst článek
Jiří Pomeje vyčerpaný bojem s rakovinou: Nové bulky na hlasivkách! Skončil na pracáku Jiří Pomeje vyčerpaný bojem s rakovinou: Nové bulky na hlasivkách! Skončil na pracáku Krk spálený do masa po 33 ozařováních se hojí, bílé rakovinové buňky vymizely, hlas se mu vrátil… číst článek
Chudák Procházková (90): Musí makat, jinak skončí pod mostem! Chudák Procházková (90): Musí makat, jinak skončí pod mostem! Musela vzít roli v rakouském televizním seriálu Familie Putz. Jinak by Zdenka Procházková (90), filmová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová