Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Petra Janů potvrdila slabost pro zajíčky! A už má vybráno Petra Janů potvrdila slabost pro zajíčky! A už má vybráno Zpěvačka Petra Janů (64) je už delší dobu sama. Po smrti manžela Michala Zelenky… číst článek
Petra Janů po dovolené na Kubě: Přiznala, že tam hřešila ve velkém! Petra Janů po dovolené na Kubě: Přiznala, že tam hřešila ve velkém! Celá vysmátá a plná zážitků se vrátila Petra Janů (64) z Kuby. Zapřísáhlá dietářka sice hřešila,… číst článek
Tajemství Gottova chystaného vystoupení: Dobrej fígl! Tajemství Gottova chystaného vystoupení: Dobrej fígl! Proč si Karel Gott (77) pozval na chystaný koncert v Divadle Hybernia mnoho hostů? Aby si díky nim… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Vladimír 518 (Vladimír Brož)
Vladimír 518 (Vladimír Brož)
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn