Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Tajemství Gottova chystaného vystoupení: Dobrej fígl! Tajemství Gottova chystaného vystoupení: Dobrej fígl! Proč si Karel Gott (77) pozval na chystaný koncert v Divadle Hybernia mnoho hostů? Aby si díky nim… číst článek
Gott ohlásil první koncert a... Zklamání pro tisíce fanoušků po půl hodině! Vyprodáno! Gott ohlásil první koncert a... Zklamání pro tisíce fanoušků po půl hodině! Vyprodáno! Je o něj zájem jako o Madonnu (58) či Justina Biebera (23)! Sotva Karel Gott (77) ohlásil přes Blesk… číst článek
Karel Gott hlásí první velký koncert! Ač stár, stále žiju! Karel Gott hlásí první velký koncert! Ač stár, stále žiju! Fanoušci Karla Gotta (77) se konečně dočkali! Po sérii comebackových komorních koncertů v Malostranské… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Sam Smith
Sam Smith