Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Faux pas Bohdalové: Nečetla a šlápla vedle! Faux pas Bohdalové: Nečetla a šlápla vedle! Slavnostní premiéra tolik očekávaného muzikálu Ples upírů v GoJa Music Hall byla vskutku velkolepá.… číst článek
Krvavá záře na Plese upírů: Slavné ženy v červených róbách odhalily krčky! Krvavá záře na Plese upírů: Slavné ženy v červených róbách odhalily krčky! Většina slavných žen na premiéru muzikálu Ples upírů dorazila v červených šatech. Zřejmě chtěly pach… číst článek
Operní diva Pecková (55): Jsem nepovedenej kluk! Operní diva Pecková (55): Jsem nepovedenej kluk! Za roli Carmen získala Dagmar Pecková (55) v roce 1999 Cenu Thálie a vstoupila do povědomí českého… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová