Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Triumfální návrat Slavíka: Gottovi tleskalo 17 tisíc lidí! Triumfální návrat Slavíka: Gottovi tleskalo 17 tisíc lidí! Triumfální návrat zažil v sobotu večer ve vyprodané pražské O2 areně Karel Gott (77)! Když se v závěru… číst článek
Gott otřásl O2 arenou: FOTOGALERIE nejsilnějších momentů! Gott otřásl O2 arenou: FOTOGALERIE nejsilnějších momentů! Včera vypuknul v pražské O2 areně jedinečný hudební projekt ČESKÝ MEJDANEM S IMPULSEM. Zlatým hřebem… číst článek
Karel Gott opět na pódiu: A měl výhled skutečně pro bohy! Viděla to Ivana, když celou dobu byla v zákulisí? Karel Gott opět na pódiu: A měl výhled skutečně pro bohy! Viděla to Ivana, když celou dobu byla v zákulisí? Zlatý hřeb večera Karel Gott (77) třemi písničkami uzavřel koncert rádia Impuls. Patnáctiminutové… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Gabriela  Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová