Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Helena Vondráčková si přivodila zranění! Na Hradě ho maskovala Helena Vondráčková si přivodila zranění! Na Hradě ho maskovala Zpěvačka Helena Vondráčková (70) si o víkendu s velkou radostí převzala medaili Za zásluhy o stát… číst článek
Životní risk Michala Davida: Z vlastní kapsy vytáhl 13 milionů jako investici do muzikálu Životní risk Michala Davida: Z vlastní kapsy vytáhl 13 milionů jako investici do muzikálu Vůbec netuší, zda muzikál Muž se železnou maskou bude mít u diváků úspěch, ale Michal David (57)… číst článek
Gott v obležení: Takhle si ho vyfotila manželka Ivana! Gott v obležení: Takhle si ho vyfotila manželka Ivana! I když je po zákeřné nemoci, rozhodně se nějak nebrzdí. Zpěvák Karel Gott (78) rozdává svým fanouškům… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)