Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Lída Nopová, máma Lindy Finkové, slavila »70«: Vágner kvůli ní skočil z okna! Lída Nopová, máma Lindy Finkové, slavila »70«: Vágner kvůli ní skočil z okna! Dlouho skrývané tajemství vyšlo najevo na oslavě 70. narozenin Lídy Nopové. Zpěvačka a maminka Lindy… číst článek
Petra Janů potvrdila slabost pro zajíčky! A už má vybráno Petra Janů potvrdila slabost pro zajíčky! A už má vybráno Zpěvačka Petra Janů (64) je už delší dobu sama. Po smrti manžela Michala Zelenky… číst článek
Petra Janů po dovolené na Kubě: Přiznala, že tam hřešila ve velkém! Petra Janů po dovolené na Kubě: Přiznala, že tam hřešila ve velkém! Celá vysmátá a plná zážitků se vrátila Petra Janů (64) z Kuby. Zapřísáhlá dietářka sice hřešila,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Lenny  Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková