Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Kocovina Šarapovové trvá. Ruská „cukrářka“ už není magnet na tituly  Kocovina Šarapovové trvá. Ruská „cukrářka“ už není magnet na tituly Vítězné finále zažila Maria Šarapovová od roku 2003 minimálně vždy jednou za sezonu. Tedy vyjma období… číst článek
Strýcová o Sereně: Byla hrozně povýšená, Šarapovová má větší klasu Strýcová o Sereně: Byla hrozně povýšená, Šarapovová má větší klasu Když se Barbora Strýcová vracela k finále US Open, vřelo to v ní. Hráčka, jež si zakládá na fair… číst článek
US Open: Kvitová s Vondroušovou jsou ve 2. kole, postup vydřela i Siniaková US Open: Kvitová s Vondroušovou jsou ve 2. kole, postup vydřela i Siniaková Petra Kvitová zvládla v horkém poledni v New Yorku první kolo tenisového US Open. Turnajová pětka… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa
zobrazit profil Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý