Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Tenisová modelka Plíšková mezi sexy kolegyněmi? Chci do plavkového časáku! Tenisová modelka Plíšková mezi sexy kolegyněmi? Chci do plavkového časáku! Když to mohly fotit tyhle šmudly, proč ne já?! Tenistka Karolína Plíšková (24) jako by se z exotické… číst článek
Halloween podle sportovců! Bouchardová ukázala vnady, hříšník Lochte snoubenku Halloween podle sportovců! Bouchardová ukázala vnady, hříšník Lochte snoubenku Nadešel tradiční čas, kdy se můžou pořádně vyřádit. Na oblíbený anglosaský lidový svátek Halloween,… číst článek
Koukalová o konci kariéry: Už jsem měla deprese. Ale jsem zajištěná Koukalová o konci kariéry: Už jsem měla deprese. Ale jsem zajištěná Dokázala porazit Serenu Williamsovou, Marii Šarapovovou či Moniku Selešovou. Přes pouhých 166 centimetrů… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil Jakub  Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane
zobrazit profil Martin Zaťovič
Martin Zaťovič