Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Los US Open: Plíšková začne s Polkou, Halepovou čeká Šarapovová Los US Open: Plíšková začne s Polkou, Halepovou čeká Šarapovová Světová jednička Karolína Plíšková vstoupí do tenisového US Open zápasem s Polkou Magdou Linetteovou.… číst článek
Šarapovová vyzradila, proč ji Serena nesnáší: Začalo to pláčem v šatně Šarapovová vyzradila, proč ji Serena nesnáší: Začalo to pláčem v šatně Jsou největšími tvářemi ženského tenisu ve třetím tisíciletí. Serena Williamsová a Maria Šarapovová.… číst článek
Siniaková je poloviční Ruska: Proto jsem bojovnice. Obdivuji Šarapovovou Siniaková je poloviční Ruska: Proto jsem bojovnice. Obdivuji Šarapovovou Fantastický týden má za sebou Kateřina Siniaková. Ve švédském Bastadu si připsala svůj druhý triumf… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Karolína  Erbanová
Karolína Erbanová
zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov