Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Britský průzkum tvrdí: Nejlepší z wimbledonských vítězů? Vede Kvitová Britský průzkum tvrdí: Nejlepší z wimbledonských vítězů? Vede Kvitová Po Karolíně Plíškové má být druhou největší favoritkou slavného Wimbledonu. Alespoň v takovém světle… číst článek
Strýcová zveřejnila útoky fanoušků po prohře: Ty tlustá ubohá šlapko! Strýcová zveřejnila útoky fanoušků po prohře: Ty tlustá ubohá šlapko! Byla favoritkou. V zápase 2. kola turnaje v Birminghamu se čekalo, že Barbora Strýcová nebude mít… číst článek
Plíšková: Já a jednička? Přijde to. Na Wimbledonu bude úspěch druhé kolo Plíšková: Já a jednička? Přijde to. Na Wimbledonu bude úspěch druhé kolo Antuka nepatří mezi její oblíbené povrchy, přesto před pár týdny na French Open bojovala o finále.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Mike Tyson
Mike Tyson
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda