Maria Šarapovová | Celebwiki.cz

Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Australian Open: Skvělá Kvitová smetla Bencicovou. Berdycha čeká Nadal Australian Open: Skvělá Kvitová smetla Bencicovou. Berdycha čeká Nadal Čeští tenisté Tomáš Berdych a Petra Kvitová postoupili na grandslamovém Australian Open do osmifinále.… číst článek
Australian Open: Kvitová porazila Rybárikovou, dál jde i Berdych Australian Open: Kvitová porazila Rybárikovou, dál jde i Berdych Program českých tenistů při prvním dnu Australian Open uzavřela Petra Kvitová, která v duelu prvního… číst článek
Ledová královna roztála. Šarapovová utěšila soupeřku: Budeš jednička Ledová královna roztála. Šarapovová utěšila soupeřku: Budeš jednička Tenistka Maria Šarapovová na turnaji v Šen-čenu překvapila milým a sportovním gestem, kterým dala… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Aleš Valenta
Aleš Valenta
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil David Bičík
David Bičík
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge