Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

US Open: Kvitová s Vondroušovou jsou ve 2. kole, postup vydřela i Siniaková US Open: Kvitová s Vondroušovou jsou ve 2. kole, postup vydřela i Siniaková Petra Kvitová zvládla v horkém poledni v New Yorku první kolo tenisového US Open. Turnajová pětka… číst článek
Karolína Plíšková končí, v Montrealu nestačila na Bertensovou Karolína Plíšková končí, v Montrealu nestačila na Bertensovou Karolína Plíšková vypadla na turnaji v Montrealu ve druhém kole a na očekávaný český souboj o čtvrtfinále… číst článek
Chlípný milionář! Partnera tenistky Šarapovové nachytali při intimním očuchávání Chlípný milionář! Partnera tenistky Šarapovové nachytali při intimním očuchávání Nepropadl jejím zeleným kočičím očím, ale uhranula ho pozadím. Jak jinak si vysvětlit fascinaci miliardáře… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Ota Zaremba
Ota Zaremba
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba