Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Českým tenistům se daří! Postoupily Kvitová i Strýcová, dál jde Berdych Českým tenistům se daří! Postoupily Kvitová i Strýcová, dál jde Berdych Petra Kvitová i Barbora Strýcová postoupily na turnaji v Pekingu do osmifinále. Dvanáctá nasazená… číst článek
Legenda Bollettieri brání Plíškovou. Moje Maria, říká o Šarapovové Legenda Bollettieri brání Plíškovou. Moje Maria, říká o Šarapovové PŘÍMO Z NEW YORKU | Nick Bollettieri vtipkuje, že je vždy připraven ke dvěma věcem: poradit vám s… číst článek
Šarapovová jede, po další výhře už je v osmifinále US Open Šarapovová jede, po další výhře už je v osmifinále US Open Ruská tenistka Maria Šarapovová při svém grandslamovém návratu už postoupila do osmifinále US Open.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele
zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Niki Lauda
Niki Lauda
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec