Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Navrátilová o Plíškové: Když nemá na grandslamu šťávu, proč hraje tenis?! Navrátilová o Plíškové: Když nemá na grandslamu šťávu, proč hraje tenis?! Do Paříže přijely po sérii skvělých antukových výsledků, jenže na French Open nepřešly přes první… číst článek
Jelínek: Plíšková je perfekcionalistka. Jágr s tím měl velké problémy Jelínek: Plíšková je perfekcionalistka. Jágr s tím měl velké problémy Marian Jelínek má svůj termín: hysterie výkonů v ženském tenise. Na výkyvy si podle něj prostě musíme… číst článek
Expert Kukal: o bojovnici Kvitové, trápení Berdycha i Williamsové z Cats Expert Kukal: o bojovnici Kvitové, trápení Berdycha i Williamsové z Cats Tenisový expert Jan Kukal (75), který jako trenér přivedl československý tým žen k vítězství ve Fed… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
zobrazit profil Aleš Liemann
Aleš Liemann
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Michal Březina
Michal Březina
zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Mária Demitrová
Mária Demitrová