Sabina Laurinová

Datum narození: 8.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sabina Laurinová je populární česká herečka, známá z mnoha filmů i televizních obrazovek. Věnuje se také divadlu, moderování, či dabingu.

Sabina Laurinová je nejen půvabná, ale má i příjemný, charakteristický hlas. Její herecká kariéra je proto významně spojena i s dabingem. Její hlas můžeme slyšet v téměř dvou stovkách zahraničních filmů. Propůjčila ho třeba herečkám Geeně Davis, Jodie Foster, Cameron Diaz nebo Marilyn Monroe v kultovním Někdo to rád horké. Byla dvakrát nominována na Cenu Františka Filiovského.

Pokud jde o její hereckou kariéru, Sabina Laurinová hrála na prknech Národního divadla, divadla Semafor, Divadle na Starém Městě a ABC. Před kamerou se poprvé objevila jako v šestnácti letech v seriálu Chlapci a chlapi, ale její první velkou rolí byly seriály Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin.

Sabina Laurinová dostala výraznou postavu rovněž v oblíbených Doktorech z Počátků. Z dalších filmů zmiňme Láska In Memoriam, Jak se krotí krokodýli, Konec velkých prázdnin či Dívčí válka. V pohádkách se objevuje jako záporná princezna (Z pekla štěstí, Ošklivá princezna). Sabina Laurinová se jako moderátorka uplatnila v hudební soutěži DO-RE-MI po boku Pavla Trávníčka.

Sabina Laurinová měla k herectví, jakožto absolventka pražské konzervatoře, blízko od malička: je dcerou režiséra Františka Laurina.

Sabina Laurinová chodila řadu let s hercem Michalem Dlouhým, pak se zpěvákem skupiny Kabát Josefem Vojtkem, se kterým má dceru Valentinu (narozena 2002). Pak žila se stomatologem Karlem Kameníkem, kterému v sprnu 2008 porodila dceru Mayu. Ale ani tento vztah ale nevydržel. Na konci roku 2014 sbalila o 13 let mladšího zpěváka Marka Ztraceného.

 

Články o celebritě

Modrý kód zesměšňuje lékaře a sestry, bouří se diváci. Žádají zrušení seriálu Modrý kód zesměšňuje lékaře a sestry, bouří se diváci. Žádají zrušení seriálu Seriál televize Prima Modrý kód sice teprve začal, diváci už ho ale mají plné zuby! Někteří dokonce… číst článek
Modrý kód terčem kritiky: Diváci se bouří! Modrý kód terčem kritiky: Diváci se bouří! Tak tohle tady ještě nebylo! Nový primácký seriál Modrý kód z prostředí urgentního příjmu v nemocnici… číst článek
Nový seriál Modrý kód: Němec nestačí Štěpničkovi! Nový seriál Modrý kód: Němec nestačí Štěpničkovi! Na obrazovkách Primy se objevil nový seriál z prostředí lékařské pohotovosti Modrý kód. Proč jazyková… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel
zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Seth Rogen
Seth Rogen
zobrazit profil Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie