Sabina Laurinová

Datum narození: 8.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sabina Laurinová je populární česká herečka, známá z mnoha filmů i televizních obrazovek. Věnuje se také divadlu, moderování, či dabingu.

Sabina Laurinová je nejen půvabná, ale má i příjemný, charakteristický hlas. Její herecká kariéra je proto významně spojena i s dabingem. Její hlas můžeme slyšet v téměř dvou stovkách zahraničních filmů. Propůjčila ho třeba herečkám Geeně Davis, Jodie Foster, Cameron Diaz nebo Marilyn Monroe v kultovním Někdo to rád horké. Byla dvakrát nominována na Cenu Františka Filiovského.

Pokud jde o její hereckou kariéru, Sabina Laurinová hrála na prknech Národního divadla, divadla Semafor, Divadle na Starém Městě a ABC. Před kamerou se poprvé objevila jako v šestnácti letech v seriálu Chlapci a chlapi, ale její první velkou rolí byly seriály Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin.

Sabina Laurinová dostala výraznou postavu rovněž v oblíbených Doktorech z Počátků. Z dalších filmů zmiňme Láska In Memoriam, Jak se krotí krokodýli, Konec velkých prázdnin či Dívčí válka. V pohádkách se objevuje jako záporná princezna (Z pekla štěstí, Ošklivá princezna). Sabina Laurinová se jako moderátorka uplatnila v hudební soutěži DO-RE-MI po boku Pavla Trávníčka.

Sabina Laurinová měla k herectví, jakožto absolventka pražské konzervatoře, blízko od malička: je dcerou režiséra Františka Laurina.

Sabina Laurinová chodila řadu let s hercem Michalem Dlouhým, pak se zpěvákem skupiny Kabát Josefem Vojtkem, se kterým má dceru Valentinu (narozena 2002). Pak žila se stomatologem Karlem Kameníkem, kterému v sprnu 2008 porodila dceru Mayu. Ale ani tento vztah ale nevydržel. Na konci roku 2014 sbalila o 13 let mladšího zpěváka Marka Ztraceného.

 

Články o celebritě

Nový seriál Modrý kód: Prima okopírovala Cesty domů! Nový seriál Modrý kód: Prima okopírovala Cesty domů! Český showbyznysový rybníček je malý a ten seriálový ještě menší. Hvězdy Cest domů Jiří Štěpnička… číst článek
Laurinová se vybarvila: Z křehké blondýny je rázná bruneta! Jak se vám líbí víc? Laurinová se vybarvila: Z křehké blondýny je rázná bruneta! Jak se vám líbí víc? Za roztomilými princeznami udělala tlustou čáru! Sabina Laurinová (44) skoncovala s blond vlasy.… číst článek
Sexy proměna Laurinové: Furt je to kost! Sexy proměna Laurinové: Furt je to kost! Sabina Laurinová (44) prodělala radikální změnu image. S křehkou blondýnkou je konec, teď je z ní… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Hynek Čermák
Hynek Čermák
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger