Sabina Laurinová

Datum narození: 8.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Sabina Laurinová, známá z mnoha filmů a televizních seriálů i pohádek, proslula také na divadle, moderováním a v dabingu.

Sabina Laurinová byla obdařena nejen půvabem, ale též příjemným, charakteristickým hlasem, což ji předurčilo k dabingu. Její hlas můžeme slyšet ve dvou stovkách zahraničních filmů. Propůjčila ho mj. herečkám Jodie Foster, Cameron Diaz nebo Marilyn Monroe, a to i v kultovním Někdo to rád horké

SABINA LAURINOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O VESELCE

Pokud jde o její hereckou kariéru, Sabina Laurinová hrála na prknech Národního divadla, divadla Semafor, Divadle na Starém Městě a ABC. Před kamerou se poprvé objevila už v šestnácti letech v seriálu Chlapci a chlapi, ale větší příležitost dostala v seriálech Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin.

Sabina Laurinová ztvárnila výraznou postavu alkoholičky v Doktorech z Počátků či vrchní sestry v Modrém kódů. Z filmů zmiňme Láska In Memoriam, Jak se krotí krokodýli, Konec velkých prázdnin či Dívčí válka. V pohádkách se objevila jako záporná princezna (Z pekla štěstí, Ošklivá princezna).

Jako moderátorka se Sabina Laurinová uplatnila především v hudební soutěži Televize Nova DO-RE-MI po boku Pavla Trávníčka.

Absolventka herectví na pražské konzervatoři Sabina Laurinová měla k této profesi blízko již od dětství, je totiž dcerou režiséra Františka Laurina.

O SABINĚ LAURINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Řadu let Sabina Laurinová chodila s hercem Michalem Dlouhým, pak se zpěvákem skupiny Kabát Josefem Vojtkem, s nímž má dceru Valentinu (narozena 2002). Posléze žila se stomatologem Karlem Kameníkem, kterému v sprnu 2008 porodila dceru Mayu. Ale ani tento vztah nevydržel. Na konci roku 2014 to vypadalo, že sbalila o 13 let mladšího zpěváka Marka Ztraceného. Oba to ale popřeli s tím, že jsou jen kamarádi.

 

Články o celebritě

Premiéra pohádky Čertoviny: Laurinová s dcerami na schodech, Agáta nepřišla Premiéra pohádky Čertoviny: Laurinová s dcerami na schodech, Agáta nepřišla O novou pohádku Čertoviny byl takový zájem, že na některé hvězdy, které na premiéru dorazily, ani… číst článek
Hvězdy českých pohádek: Jak vypadají dnes? Hvězdy českých pohádek: Jak vypadají dnes? Během vánočních svátků v televizi poběží spousta pohádek. Samozřejmě nebudou chybět osvědčené… číst článek
Takhle stárnou oblíbené princezny! Poznali byste je vůbec ještě? Takhle stárnou oblíbené princezny! Poznali byste je vůbec ještě? Pohádky prostě k vánočním svátkům patří stejně jako cukroví, jmelí a ozdobený stromeček. Každý rok… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip
zobrazit profil Anife Vyskočilová
Anife Vyskočilová
zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová