Sabina Laurinová

Datum narození: 8.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sabina Laurinová je populární česká herečka, známá z mnoha filmů i televizních obrazovek. Věnuje se také divadlu, moderování, či dabingu.

Sabina Laurinová je nejen půvabná, ale má i příjemný, charakteristický hlas. Její herecká kariéra je proto významně spojena i s dabingem. Její hlas můžeme slyšet v téměř dvou stovkách zahraničních filmů. Propůjčila ho třeba herečkám Geeně Davis, Jodie Foster, Cameron Diaz nebo Marilyn Monroe v kultovním Někdo to rád horké. Byla dvakrát nominována na Cenu Františka Filiovského.

Pokud jde o její hereckou kariéru, Sabina Laurinová hrála na prknech Národního divadla, divadla Semafor, Divadle na Starém Městě a ABC. Před kamerou se poprvé objevila jako v šestnácti letech v seriálu Chlapci a chlapi, ale její první velkou rolí byly seriály Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin.

Sabina Laurinová dostala výraznou postavu rovněž v oblíbených Doktorech z Počátků. Z dalších filmů zmiňme Láska In Memoriam, Jak se krotí krokodýli, Konec velkých prázdnin či Dívčí válka. V pohádkách se objevuje jako záporná princezna (Z pekla štěstí, Ošklivá princezna). Sabina Laurinová se jako moderátorka uplatnila v hudební soutěži DO-RE-MI po boku Pavla Trávníčka.

Sabina Laurinová měla k herectví, jakožto absolventka pražské konzervatoře, blízko od malička: je dcerou režiséra Františka Laurina.

Sabina Laurinová chodila řadu let s hercem Michalem Dlouhým, pak se zpěvákem skupiny Kabát Josefem Vojtkem, se kterým má dceru Valentinu (narozena 2002). Pak žila se stomatologem Karlem Kameníkem, kterému v sprnu 2008 porodila dceru Mayu. Ale ani tento vztah ale nevydržel. Na konci roku 2014 sbalila o 13 let mladšího zpěváka Marka Ztraceného.

 

Články o celebritě

Opuštěná Laurinová o třetím dítěti! Opuštěná Laurinová o třetím dítěti! Zatímco v herecké profesi se jí daří, v milostném životě nemá Sabina Laurinová (44) štěstí. Herečka… číst článek
Sabina Laurinová o dcerách: Co zdědily po svých otcích? Sabina Laurinová o dcerách: Co zdědily po svých otcích? Herečka Sabina Laurinová přišla na dětský den bez svých dcer Valentýny a Maji. Obě jsou velmi umělecky… číst článek
Sexy blondýnka z Počátků Sejnová: Poprvé ukázala dvouměsíčního syna! Sexy blondýnka z Počátků Sejnová: Poprvé ukázala dvouměsíčního syna! Před dvěma měsíci se Míša Sejnová (24), známá ze seriálu Doktoři z Počátků, stala maminkou. S chlapečkem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Zlata Adamovská
Zlata Adamovská
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka