Sabina Laurinová

Datum narození: 8.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sabina Laurinová je populární česká herečka, známá z mnoha filmů i televizních obrazovek. Věnuje se také divadlu, moderování, či dabingu.

Sabina Laurinová je nejen půvabná, ale má i příjemný, charakteristický hlas. Její herecká kariéra je proto významně spojena i s dabingem. Její hlas můžeme slyšet v téměř dvou stovkách zahraničních filmů. Propůjčila ho třeba herečkám Geeně Davis, Jodie Foster, Cameron Diaz nebo Marilyn Monroe v kultovním Někdo to rád horké. Byla dvakrát nominována na Cenu Františka Filiovského.

Pokud jde o její hereckou kariéru, Sabina Laurinová hrála na prknech Národního divadla, divadla Semafor, Divadle na Starém Městě a ABC. Před kamerou se poprvé objevila jako v šestnácti letech v seriálu Chlapci a chlapi, ale její první velkou rolí byly seriály Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin.

Sabina Laurinová dostala výraznou postavu rovněž v oblíbených Doktorech z Počátků. Z dalších filmů zmiňme Láska In Memoriam, Jak se krotí krokodýli, Konec velkých prázdnin či Dívčí válka. V pohádkách se objevuje jako záporná princezna (Z pekla štěstí, Ošklivá princezna). Sabina Laurinová se jako moderátorka uplatnila v hudební soutěži DO-RE-MI po boku Pavla Trávníčka.

Sabina Laurinová měla k herectví, jakožto absolventka pražské konzervatoře, blízko od malička: je dcerou režiséra Františka Laurina.

Sabina Laurinová chodila řadu let s hercem Michalem Dlouhým, pak se zpěvákem skupiny Kabát Josefem Vojtkem, se kterým má dceru Valentinu (narozena 2002). Pak žila se stomatologem Karlem Kameníkem, kterému v sprnu 2008 porodila dceru Mayu. Ale ani tento vztah ale nevydržel. Na konci roku 2014 sbalila o 13 let mladšího zpěváka Marka Ztraceného.

 

Články o celebritě

S Brabcem (†83) se přišli rozloučit i slavní: Víme, kdo si našel čas! S Brabcem (†83) se přišli rozloučit i slavní: Víme, kdo si našel čas! Celý dnešní den probíhá rozloučení s Vladimírem Brabcem. Oblíbený herec a dabér si nepřál pohřeb,… číst článek
"Pohřeb" na náměstí Vladimíra Brabce (†83): Přišla Postlerová, Laurinová i rodina! "Pohřeb" na náměstí Vladimíra Brabce (†83): Přišla Postlerová, Laurinová i rodina! Celý dnešní den až do 19 hodin se lidé mohou rozloučit se slavným hercem a dabérem Vladimírem Brabcem… číst článek
Pohřeb režiséra Vladimíra Drhy (†73): Přišly i zapomenuté hvězdy! Pohřeb režiséra Vladimíra Drhy (†73): Přišly i zapomenuté hvězdy! Doktor ze seriálu Návštěvníci či Mrkáček Čiko ze stejnojmenného filmu pro děti. Na pohřbu Vladimíra… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Tom Hanks
Tom Hanks
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki