Olga Lounová (roz. Pytlounová)

Datum narození: 7.3.1981
Místo narození: Liberec
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Olga Lounová, rozená Pytlounová, je zpěvačka, herečka, textařka, ale také pilotka rallye a milovnice freedivingu a thajského boxu.

Olga Pytlounová není jen zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Když se stala známou, změnila si jméno na Olga PytLounová. Působila v divadle (např. Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, v divadle Hybernia se zase objevuje v muzikálech jako třeba Golem či Dracula a zahrála si i v Dobře placené procházce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou pro Národní divadlo režíroval Miloš Forman).

Olga Lounová se ukázala i ve filmu a na televizních obrazovkách. Hrála např. Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj, či v komedii Román pro ženy.

Olga Lounová má ráda adrenalin. Učí se thajský box, věnuje se potápění bez kyslíkových přístrojů, tedy freedivingu a můžeme ji vidět na závodech rallye ať už jako navigátorku, či jako řidičku (např. v roce 2012 odjezdila mistrovství ČR jako pilot Renaultu Clio Sport). To ostatně vedlo Daniela Landu a jeho manželku, že Olgu obsadili do filmu z prostředí rallye Tacho.

Olga Lounová je známá hlavně jako zpěvačka, navíc hraje na klavír, kytaru, flétnu a skládá texty i hudbu. Její první kapela se jmenovala Modré houpačky. Od roku 2001 byla Olga Lounová frontmankou rockové kapely Calathea, s níž vystupovala i v zahraničí.

V roce 2008 založila Olga Lounová společně se svým tehdejším partnerem Marcusem Tranem skupinu Blind Angie. V roce 2010 zase nazpívala píseň Láska v housce se svým tehdejším partnerem Xindlem X. Ten si ji chtěl vzít, ale Olga Lounová ho opakovaně odmítla. Jejich vztah skončil v roce 2011.

V roce 2013 začala média spekulovat o jejím vztahu s Danielem Landou, ale Olga Lounová vytrvale tvrdila, že kvůli ní manželku Mirjam Landovou neopustil, jsou prý jen velmi dobří přátelé.

Olga Lounová vystudovala Pedagogickou fakultu v Liberci a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Uváděla vlastní show na internetové TV Stream. Spolupracuje také s nadačním fondem Fénix.

 

Články o celebritě

Monika Bagárová: To od spolupráce s Gottem nečekala... Monika Bagárová: To od spolupráce s Gottem nečekala... Ačkoli se Monika Bagárová cítí poctěna, tím že mohla pracovat právě s božským Kájou, byla velmi zaskočena… číst článek
Amfora omlazuje: Táty střídají synové Amfora omlazuje: Táty střídají synové Střídačka! Do legendární fotbalové Amfory, kterou v roce 1974 založil Petr Salava (62), vstoupili… číst článek
Lounová si v hitparádě podmaňuje Ameriku: Předčila Pink i Taylor Swift Lounová si v hitparádě podmaňuje Ameriku: Předčila Pink i Taylor Swift Na české poměry nevídaný úspěch! Olga Lounová (36) boduje v prestižní americké Billboard hitparádě… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Martin Maxa
Martin Maxa
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves