Olga Lounová (roz. Pytlounová)

Datum narození: 7.3.1981
Místo narození: Liberec
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Olga Lounová, rozená Pytlounová, je zpěvačka, herečka, textařka, ale také pilotka rallye a milovnice freedivingu a thajského boxu.

Olga Pytlounová není jen zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Když se stala známou, změnila si jméno na Olga PytLounová. Působila v divadle (např. Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, v divadle Hybernia se zase objevuje v muzikálech jako třeba Golem či Dracula a zahrála si i v Dobře placené procházce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou pro Národní divadlo režíroval Miloš Forman).

Olga Lounová se ukázala i ve filmu a na televizních obrazovkách. Hrála např. Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj, či v komedii Román pro ženy.

Olga Lounová má ráda adrenalin. Učí se thajský box, věnuje se potápění bez kyslíkových přístrojů, tedy freedivingu a můžeme ji vidět na závodech rallye ať už jako navigátorku, či jako řidičku (např. v roce 2012 odjezdila mistrovství ČR jako pilot Renaultu Clio Sport). To ostatně vedlo Daniela Landu a jeho manželku, že Olgu obsadili do filmu z prostředí rallye Tacho.

Olga Lounová je známá hlavně jako zpěvačka, navíc hraje na klavír, kytaru, flétnu a skládá texty i hudbu. Její první kapela se jmenovala Modré houpačky. Od roku 2001 byla Olga Lounová frontmankou rockové kapely Calathea, s níž vystupovala i v zahraničí.

V roce 2008 založila Olga Lounová společně se svým tehdejším partnerem Marcusem Tranem skupinu Blind Angie. V roce 2010 zase nazpívala píseň Láska v housce se svým tehdejším partnerem Xindlem X. Ten si ji chtěl vzít, ale Olga Lounová ho opakovaně odmítla. Jejich vztah skončil v roce 2011.

V roce 2013 začala média spekulovat o jejím vztahu s Danielem Landou, ale Olga Lounová vytrvale tvrdila, že kvůli ní manželku Mirjam Landovou neopustil, jsou prý jen velmi dobří přátelé.

Olga Lounová vystudovala Pedagogickou fakultu v Liberci a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Uváděla vlastní show na internetové TV Stream. Spolupracuje také s nadačním fondem Fénix.

 

Články o celebritě

Sexy Lounová: Opět šlápne do pedálů! Sexy Lounová: Opět šlápne do pedálů! Motá hlavu mnoha mužům nejen sexy postavou, ale i láskou k motorům. Zpěvačka Olga Lounová (37) pověsí… číst článek
Lucka Vondráčková kouká jako puk! Potupa od slavného režiséra Lucka Vondráčková kouká jako puk! Potupa od slavného režiséra V novém celovečerním filmu Jiřího Adamce Léto s gentlemanem hraje Lucka Vondráčková jednu z hlavních… číst článek
Olga Lounová se chystá na koncert: Obří pyrotechnické efekty a akrobacie na kruhu! Olga Lounová se chystá na koncert: Obří pyrotechnické efekty a akrobacie na kruhu! Zpěvačka a herečka Olga Lounová (37) se dnes představí na koncertu, který za účasti stovky účinkujících… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Iva Bittová
Iva Bittová