Olga Lounová (roz. Pytlounová)

Datum narození: 7.3.1981
Místo narození: Liberec
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Olga Lounová, rozená Pytlounová, je zpěvačka, herečka, textařka, ale také pilotka rallye a milovnice freedivingu a thajského boxu.

Olga Pytlounová není jen zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Když se stala známou, změnila si jméno na Olga PytLounová. Působila v divadle (např. Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, v divadle Hybernia se zase objevuje v muzikálech jako třeba Golem či Dracula a zahrála si i v Dobře placené procházce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou pro Národní divadlo režíroval Miloš Forman).

Olga Lounová se ukázala i ve filmu a na televizních obrazovkách. Hrála např. Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj, či v komedii Román pro ženy.

Olga Lounová má ráda adrenalin. Učí se thajský box, věnuje se potápění bez kyslíkových přístrojů, tedy freedivingu a můžeme ji vidět na závodech rallye ať už jako navigátorku, či jako řidičku (např. v roce 2012 odjezdila mistrovství ČR jako pilot Renaultu Clio Sport). To ostatně vedlo Daniela Landu a jeho manželku, že Olgu obsadili do filmu z prostředí rallye Tacho.

Olga Lounová je známá hlavně jako zpěvačka, navíc hraje na klavír, kytaru, flétnu a skládá texty i hudbu. Její první kapela se jmenovala Modré houpačky. Od roku 2001 byla Olga Lounová frontmankou rockové kapely Calathea, s níž vystupovala i v zahraničí.

V roce 2008 založila Olga Lounová společně se svým tehdejším partnerem Marcusem Tranem skupinu Blind Angie. V roce 2010 zase nazpívala píseň Láska v housce se svým tehdejším partnerem Xindlem X. Ten si ji chtěl vzít, ale Olga Lounová ho opakovaně odmítla. Jejich vztah skončil v roce 2011.

V roce 2013 začala média spekulovat o jejím vztahu s Danielem Landou, ale Olga Lounová vytrvale tvrdila, že kvůli ní manželku Mirjam Landovou neopustil, jsou prý jen velmi dobří přátelé.

Olga Lounová vystudovala Pedagogickou fakultu v Liberci a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Uváděla vlastní show na internetové TV Stream. Spolupracuje také s nadačním fondem Fénix.

 

Články o celebritě

Proč čekat na léto? Lounová v plavkách skočila do ledového jezera Proč čekat na léto? Lounová v plavkách skočila do ledového jezera Zatímco všichni se balí do teplých kabátů, šál, čepic a rukavic, Olga Lounová (36) se svlékla do… číst článek
Monika Bagárová: To od spolupráce s Gottem nečekala... Monika Bagárová: To od spolupráce s Gottem nečekala... Ačkoli se Monika Bagárová cítí poctěna, tím že mohla pracovat právě s božským Kájou, byla velmi zaskočena… číst článek
Amfora omlazuje: Táty střídají synové Amfora omlazuje: Táty střídají synové Střídačka! Do legendární fotbalové Amfory, kterou v roce 1974 založil Petr Salava (62), vstoupili… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Peter Pecha
Peter Pecha
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger