Olga Lounová (roz. Pytlounová)

Datum narození: 7.3.1981
Místo narození: Liberec
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Olga Lounová, rozená Pytlounová, je zpěvačka, herečka, textařka, ale také pilotka rallye a milovnice freedivingu a thajského boxu.

Olga Pytlounová není jen zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Když se stala známou, změnila si jméno na Olga PytLounová. Působila v divadle (např. Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, v divadle Hybernia se zase objevuje v muzikálech jako třeba Golem či Dracula a zahrála si i v Dobře placené procházce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou pro Národní divadlo režíroval Miloš Forman).

Olga Lounová se ukázala i ve filmu a na televizních obrazovkách. Hrála např. Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj, či v komedii Román pro ženy.

Olga Lounová má ráda adrenalin. Učí se thajský box, věnuje se potápění bez kyslíkových přístrojů, tedy freedivingu a můžeme ji vidět na závodech rallye ať už jako navigátorku, či jako řidičku (např. v roce 2012 odjezdila mistrovství ČR jako pilot Renaultu Clio Sport). To ostatně vedlo Daniela Landu a jeho manželku, že Olgu obsadili do filmu z prostředí rallye Tacho.

Olga Lounová je známá hlavně jako zpěvačka, navíc hraje na klavír, kytaru, flétnu a skládá texty i hudbu. Její první kapela se jmenovala Modré houpačky. Od roku 2001 byla Olga Lounová frontmankou rockové kapely Calathea, s níž vystupovala i v zahraničí.

V roce 2008 založila Olga Lounová společně se svým tehdejším partnerem Marcusem Tranem skupinu Blind Angie. V roce 2010 zase nazpívala píseň Láska v housce se svým tehdejším partnerem Xindlem X. Ten si ji chtěl vzít, ale Olga Lounová ho opakovaně odmítla. Jejich vztah skončil v roce 2011.

V roce 2013 začala média spekulovat o jejím vztahu s Danielem Landou, ale Olga Lounová vytrvale tvrdila, že kvůli ní manželku Mirjam Landovou neopustil, jsou prý jen velmi dobří přátelé.

Olga Lounová vystudovala Pedagogickou fakultu v Liberci a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Uváděla vlastní show na internetové TV Stream. Spolupracuje také s nadačním fondem Fénix.

 

Články o celebritě

Puberťačky, třeste se: Idolové vašich srdcí se chystají na společné pódium! Puberťačky, třeste se: Idolové vašich srdcí se chystají na společné pódium! Fanynky mladé generace českých zpěváků (a jednoho slovenského) se mají na co těšit. Pavel Callta,… číst článek
Olga Lounová přiznala, že se jí zapalují lýtka celoročně, ne jen na jaře Olga Lounová přiznala, že se jí zapalují lýtka celoročně, ne jen na jaře Potkaly jsme se se zpěvačkou Olgou Lounovou na módní přehlídce a ona nám prozradila, že kvůli své… číst článek
Olga Lounová přiznala, že se jí zapalují lýtka celoročně, nejen na jaře Olga Lounová přiznala, že se jí zapalují lýtka celoročně, nejen na jaře Potkaly jsme se s Olgou Lounovou na módní přehlídce a ona nám prozradila, že kvůli své práci, musí… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková

Nejnovější profily celebrit