Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

Královna country Martinová (57): V tichosti se rozvedla, chystá svatbu? Královna country Martinová (57): V tichosti se rozvedla, chystá svatbu? Před třemi lety jejich láska uvadla. „Prostě to nějak vyprchalo,“ svěřila se tehdy královna country… číst článek
Milenec Martinové zpěvačku předtím neznal! Milenec Martinové zpěvačku předtím neznal! Věra Martinová (56) se stále ještě nerozvedla, už dva a… číst článek
Královna české country Věra Martinová: Pokřtí nové album s lidmi z ulice! Královna české country Věra Martinová: Pokřtí nové album s lidmi z ulice! Za sebou má třicet úspěšných let v hudební branži. A jak jinak by to mohla Věra Martinová (56) oslavit,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jacob  Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Sam Smith
Sam Smith
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Michael Kocáb
Michael Kocáb