Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

Královna české country Věra Martinová: Pokřtí nové album s lidmi z ulice! Královna české country Věra Martinová: Pokřtí nové album s lidmi z ulice! Za sebou má třicet úspěšných let v hudební branži. A jak jinak by to mohla Věra Martinová (56) oslavit,… číst článek
Martinové se po rakovině vrátily deprese: Přemýšlela o sebevraždě! Martinové se po rakovině vrátily deprese: Přemýšlela o sebevraždě! Porazila rakovinu prsu, následně jí koncem předloňského roku totálně selhal organismus. Věra Martinová… číst článek
První dáma české country Martinová o setkání se smrtí: Mohl za to zákeřný virus! První dáma české country Martinová o setkání se smrtí: Mohl za to zákeřný virus! První dáma české country Věra Martinová (56) poprvé otevřeně promluvila o loňských zdravotních potížích,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Anna K.
Anna K.
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová