Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

První dáma české country Martinová o setkání se smrtí: Mohl za to zákeřný virus! První dáma české country Martinová o setkání se smrtí: Mohl za to zákeřný virus! První dáma české country Věra Martinová (56) poprvé otevřeně promluvila o loňských zdravotních potížích,… číst článek
13. komnata odkryla za 10 let hrůzy! Celebrity na heroinu, v dluzích i depresích! 13. komnata odkryla za 10 let hrůzy! Celebrity na heroinu, v dluzích i depresích! S nápadem na dokumentární pořad 13. komnata přišla novinářka a moderátorka Ivana Toušlová. Inspiroval… číst článek
Kulatiny pořadu 13. komnata: Drogy, mrtvice, pokus o sebevraždu! Kulatiny pořadu 13. komnata: Drogy, mrtvice, pokus o sebevraždu! Odhalené životní trauma před televizní kamerou vymyslela Iveta Toušlová (47). Inspiroval ji příběh… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Tamara Kubová-Klusová
Tamara Kubová-Klusová
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Vladimír 518 (Vladimír Brož)
Vladimír 518 (Vladimír Brož)
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli