Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

Poslední rozloučení s Wabi Daňkem (†70): USMÍŘENÍ RODINY Poslední rozloučení s Wabi Daňkem (†70): USMÍŘENÍ RODINY Do hudebního nebe přišla Wabiho Daňka (†70) vyprovodit i nejmladší dcera Renata, která s ním dlouho… číst článek
Poslední potlach: Rodina, muzikanti i fanoušci se loučí s Wabim Daňkem (†70) Poslední potlach: Rodina, muzikanti i fanoušci se loučí s Wabim Daňkem (†70) Dnes naposledy se rodina a folkaři rozloučili se svým oblíbeným písničkářem Wabim Daňkem (†70).… číst článek
Cena pro mrtvou Špinarovou i Pavlíka: Heidi se rozplakala na pódiu! Gott bez Ivany zářil Cena pro mrtvou Špinarovou i Pavlíka: Heidi se rozplakala na pódiu! Gott bez Ivany zářil Na pražském Žofíně v úterý večer probíhala velká sláva. Předávaly se ceny Legendy Nočního proudu.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová