Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

Věru Martinovou trápí velké bolesti! Operaci ale zarputile odmítá Věru Martinovou trápí velké bolesti! Operaci ale zarputile odmítá Věra Martinová (57) si už se zdravím užila svoje a leckdy unikla smrti o vlásek. Při dávné autonehodě… číst článek
Věra Martinová (57): Největší životní facky. Co ji zvedlo ze dna! Věra Martinová (57): Největší životní facky. Co ji zvedlo ze dna! Pořád není z nejhoršího venku. Věra Martinová (57) se nemůže stále zbavit nepříjemné bolesti v zádech.… číst článek
Šokující vyjádření Vyčítala k smrti Mrkvičky (†66): Není to taková ztráta! Šokující vyjádření Vyčítala k smrti Mrkvičky (†66): Není to taková ztráta! Příbuzní a kamarádi ještě ani nestačili oplakat zpěváka Taxmenů Karla Mrkvičku (†66), kterému před… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Lady Gaga
Lady Gaga
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd