Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

Poslední potlach: Rodina, muzikanti i fanoušci se loučí s Wabim Daňkem (†70) Poslední potlach: Rodina, muzikanti i fanoušci se loučí s Wabim Daňkem (†70) Dnes naposledy se rodina a folkaři rozloučili se svým oblíbeným písničkářem Wabim Daňkem (†70).… číst článek
Cena pro mrtvou Špinarovou i Pavlíka: Heidi se rozplakala na pódiu! Gott bez Ivany zářil Cena pro mrtvou Špinarovou i Pavlíka: Heidi se rozplakala na pódiu! Gott bez Ivany zářil Na pražském Žofíně v úterý večer probíhala velká sláva. Předávaly se ceny Legendy Nočního proudu.… číst článek
Věru Martinovou trápí velké bolesti! Operaci ale zarputile odmítá Věru Martinovou trápí velké bolesti! Operaci ale zarputile odmítá Věra Martinová (57) si už se zdravím užila svoje a leckdy unikla smrti o vlásek. Při dávné autonehodě… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný