Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

Vesna je nejen o slovanských bohyních, ale především o kvalitní hudbě Vesna je nejen o slovanských bohyních, ale především o kvalitní hudbě Vesna je hudební projekt, který sází na ženskou krásu a originalitu. Připomíná nám slovanské bohyně… číst článek
Rodina country krále Tučného (†48): Tohle byly ženy jeho života! Rodina country krále Tučného (†48): Tohle byly ženy jeho života! Brzy to bude 22 let od smrti českého krále country Michala Tučného (†48). Dámy jeho života spojily… číst článek
Zpěvačka Věra Martinová (57): Tajný rychlý rozvod! Kvůli další svatbě? Zpěvačka Věra Martinová (57): Tajný rychlý rozvod! Kvůli další svatbě? Manžela opustila před třemi lety, teď se navíc královna českého country Věra Martinová (57) v rychlosti… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka