Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chce-li ji někdo najít, musí Až na vrcholky hor, kde stojí její Malý dům nad skálou. Nemusí ale nutně dnes, vždyť Zítra další vlaky pojedou. Věra Martinová žije v každé vlastní písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila u titulu královna českého country. Manžel Jaroslav Petrásek s ní hraje v kapele.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

Sólovou dráhu odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla i poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.  Sestavila novou kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hraje manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělá její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka.

 

Články o celebritě

Šokující vyjádření Vyčítala k smrti Mrkvičky (†66): Není to taková ztráta! Šokující vyjádření Vyčítala k smrti Mrkvičky (†66): Není to taková ztráta! Příbuzní a kamarádi ještě ani nestačili oplakat zpěváka Taxmenů Karla Mrkvičku (†66), kterému před… číst článek
Vesna je nejen o slovanských bohyních, ale především o kvalitní hudbě Vesna je nejen o slovanských bohyních, ale především o kvalitní hudbě Vesna je hudební projekt, který sází na ženskou krásu a originalitu. Připomíná nám slovanské bohyně… číst článek
Rodina country krále Tučného (†48): Tohle byly ženy jeho života! Rodina country krále Tučného (†48): Tohle byly ženy jeho života! Brzy to bude 22 let od smrti českého krále country Michala Tučného (†48). Dámy jeho života spojily… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová