Radoslav Kováč

Datum narození: 27.9.1979
Místo narození: Praha
Váha: 78 kg
Výška: 189 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Radoslav Kováč je český profesionální fotbalový obránce momentálně působící v prvoligovém celku AC Sparta Praha. Patří k nejlepším defenzivním hráčům v lize.

Fotbalista Radoslav Kováč hrál i za českou reprezentaci. V roce 2002 získal titul Mistra Evropy do jednadvaceti let. Proti Kuvajtu a USA kopal na olympijských hrách v Sydney. Velké vápno bránil i proti Německu nebo Rakousku. Kvalifikační zápas Mistrovství světa proti Slovensku zpackal. Bolestný žal zapíjel fotbalista Kováč s kolegy opojným alkoholem. Za své výstupy byl z reprezentace v roce 2009 vyloučen.

Fotbalový obránce Radoslav Kováč začínal v Olomouci. Z pražské Sparty přešel na čtyři roky do ruského Spartaku Moskva. V Anglii ho koučoval Gianfranco Zola. Sezonu 2011/12 strávil ve švýcarské Basileji. Poté se vrátil do Česka, kde nastupoval jako kapitán Slovanu Liberec. Od roku 2014 opět válí za pražský klub AC Sparta Praha.

První vicemiss roku 2003, Klára Medková, si ho po šestileté známosti vzala. Vychovávají syny Radka a Davida.

 

Články o celebritě

Siegl: Hapal má výhodu - Spartou prošel a navíc to už horší být nemůže Siegl: Hapal má výhodu - Spartou prošel a navíc to už horší být nemůže Sparťanství má pod kůží jako zadřenou škváru. Nejprve na Letné působil Horst Siegl jako hráč, později se do… číst článek
Sparťanský talent Drchal v akci: Hattrick za poločas korunoval krásným sólem Sparťanský talent Drchal v akci: Hattrick za poločas korunoval krásným sólem To byl úvod jako hrom. V pondělí podepsal se Spartou novou smlouvu do roku 2020, v úterý nasázel… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík