Radoslav Kováč

Datum narození: 27.9.1979
Místo narození: Praha
Váha: 78 kg
Výška: 189 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Radoslav Kováč je český profesionální fotbalový obránce momentálně působící v prvoligovém celku AC Sparta Praha. Patří k nejlepším defenzivním hráčům v lize.

Fotbalista Radoslav Kováč hrál i za českou reprezentaci. V roce 2002 získal titul Mistra Evropy do jednadvaceti let. Proti Kuvajtu a USA kopal na olympijských hrách v Sydney. Velké vápno bránil i proti Německu nebo Rakousku. Kvalifikační zápas Mistrovství světa proti Slovensku zpackal. Bolestný žal zapíjel fotbalista Kováč s kolegy opojným alkoholem. Za své výstupy byl z reprezentace v roce 2009 vyloučen.

Fotbalový obránce Radoslav Kováč začínal v Olomouci. Z pražské Sparty přešel na čtyři roky do ruského Spartaku Moskva. V Anglii ho koučoval Gianfranco Zola. Sezonu 2011/12 strávil ve švýcarské Basileji. Poté se vrátil do Česka, kde nastupoval jako kapitán Slovanu Liberec. Od roku 2014 opět válí za pražský klub AC Sparta Praha.

První vicemiss roku 2003, Klára Medková, si ho po šestileté známosti vzala. Vychovávají syny Radka a Davida.

 

Články o celebritě

Proč Sparta schází v LM? Protože si hráči znovu říkají o odpočinek. A nikomu to nevadí! Proč Sparta schází v LM? Protože si hráči znovu říkají o odpočinek. A nikomu to nevadí! Proč Sparta naposledy hrála základní část Ligy mistrů před jedenácti lety? Hlavní důvod na sebe letenský… číst článek
Kováč si užívá období po kariéře. Už jsem na správné straně, směje se Kováč si užívá období po kariéře. Už jsem na správné straně, směje se Kopačky uklidil do kouta, na úmornou dřinu v rámci letní přípravy už pouze vzpomíná. Někdejší vynikající… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karol Kisel
Karol Kisel
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Sergio Ramos García
Sergio Ramos García
zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek