Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Jackuliak (39): RODINU MU KOSÍ STEJNÁ NEMOC! Smrt mladé sestry (†44) Jackuliak (39): RODINU MU KOSÍ STEJNÁ NEMOC! Smrt mladé sestry (†44) Radost střídá smutek! Představitele hokejisty a násilníka Martynčáka v Ordinaci v růžové zahradě… číst článek
Zoufalý Ján Jackuliak z Ordinace: Náhlá smrt sourozence! Zoufalý Ján Jackuliak z Ordinace: Náhlá smrt sourozence! Představitel hokejisty a násilníka Martynčáka v Ordinaci v růžové zahradě 2 Ján Jackuliak (39) je… číst článek
Pomeje odepsaný kvůli rakovině? Kdepak! Teď se mu teprve pohrnou penízky! Pomeje odepsaný kvůli rakovině? Kdepak! Teď se mu teprve pohrnou penízky! Přestože přišel kvůli rakovině hrtanu o hlas, Jiří Pomeje (53) by se měl už v červnu postavit před… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Emil Horváth
Emil Horváth
zobrazit profil Teresa Branna
Teresa Branna
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický