Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Dana Morávková (46): Za úsměvem skrývá bolest... Dana Morávková (46): Za úsměvem skrývá bolest... Žena mnoha tváří i povolání. Taková je Dana Morávková (46), když není před kamerami seriálu Ordinace… číst článek
Dana Morávková šla s kůží na trh: Odhalila výstřih i nohy! Dana Morávková šla s kůží na trh: Odhalila výstřih i nohy! Žena mnoha tváří. Taková je Dana Morávková (46). Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 není… číst článek
Štefan Margita v obležení žen, vrhal se na Borhyovou i Morávkovou! Štefan Margita v obležení žen, vrhal se na Borhyovou i Morávkovou! Štefan Margita (61) umí ocenit nejen hudbu, ale očividně i krásu žen. Na jedné z akcí se na něj totiž… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Ilona Svobodová
Ilona Svobodová
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec