Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Ukrutně sexy Dana Morávková (45): Odhalila stehýnko v kožené sukni Ukrutně sexy Dana Morávková (45): Odhalila stehýnko v kožené sukni Jak ta to jenom dělá? Herečka Dana Morávková (45) se objevila na křtu knih Miloše Mareše a opět dokázala,… číst článek
Dana Morávková měla milostný vztah s hokejistou! Dana Morávková měla milostný vztah s hokejistou! Herečka a hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková v seroiálu prožívá vztah s hokejistou,… číst článek
Dokonalá Dana Morávková! Víte, jak léčí celou rodinu a proč moc nemarodí?  Dokonalá Dana Morávková! Víte, jak léčí celou rodinu a proč moc nemarodí? Česká televize připravila pro své diváky další zábavný pořad. Nejde v něm ale pouze o zábavu, celá… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Demi Moore
Demi Moore
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová
zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší