Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Potupa pro modelku Pavelkovou? „Miss z děcáku“ ji připravila o kšeft! Potupa pro modelku Pavelkovou? „Miss z děcáku“ ji připravila o kšeft! Finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková (28), která vyrostla v dětském domově a díky tomu získala… číst článek
Princ jako táta? Jan Čenský (57) se pochlubil dospělým synem Princ jako táta? Jan Čenský (57) se pochlubil dospělým synem Herec Jan Čenský (57) konečně našel cestu ke svému synovi Matyášovi (28), se kterým měl léta osobní… číst článek
Sandra Pogodová v slzách! Vyrazil jsem jí zub, přiznal herec Sandra Pogodová v slzách! Vyrazil jsem jí zub, přiznal herec Velmi nepříjemný a bolestivý zážitek si ze zkoušky muzikálu Trhák odnesla Sandra Pogodová. Na prknech… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský