Petr Muk

Datum narození: 4.2.1965
Datum úmrtí: 24.5.2010
Místo narození: Český Krumlov
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Muk byl český populární zpěvák. Proslavil se ve skupinách Oceán a Shalom, největší úspěch zaznamenal se svou sólovou tvorbou. Zemřel ve věku 45 let.

Petr Muk po studiu stavební průmyslovky chvíli pracoval jako silniční dispečer. Svou první kapelu Oceán založil už ve dvaceti. Vydal s ní tři velmi úspěšná alba, které představil i na koncertech v Británii jako předkapela slavných Erasure. Mezi největší hity kapely patří Ráchel nebo Čas.

Petr Muk společně s Petrem Kučerou a Petrem Honsem odešli z Oceánu a založili druhou kapelu Shalom, zaměřenou na židovskou tematiku. Vydali dvě alba a mezi největší hity patřily skladby jako Smlouvej nebo Ve větru. Poté vyběhl na sólovou dráhu, kde Muk dokázal, že má velmi blízko ke kapele Depeche Mode.

Petr Muk během své více než dvacetileté pěvecké kariéry nazpíval několik nezapomenutelných hitů. Čistotu hlasu i jeho sílu předvedl ve Stínu katedrál i ve skladbě Tančíš sama. Svůj romantický charakter vyjádřil písní Bonsoir mademoiselle Paris nebo Oh l’Amour. V hudebních anketách se pravidelně umisťoval na předních příčkách.

Petr Muk předvedl své hudební a herecké umění i v muzikálech Johanka z Arku s Lucií Bílou, Golem s Ilonou Csákovou nebo Galileo se Sabinou Laurinovou. V Moně Lise ztvárnil hlavní roli všeuměla Leonarda da Vinciho. Divadelní múzu poté na chvíli opustil ve prospěch té hudební. V roce 2010 vydal zpěvák Petr Muk své poslední album V bludišti dnů. Deska Outro mu vyšla až posmrtně.

Petr Muk trpěl maniodepresivní psychózou, na kterou bral denně léky. Často měl deprese nebo složité psychické stavy. Muk náhle zemřel 24. května 2010 ve svém bytě. Našla ho jeho druhá manželka Eva Muková, rozená Hejčíková, která vychovává jejích dceru Noemi.

Petr Muk měl z prvního manželství dcery Michaelu a Šárku. Nakonec se se ženou rozvedli. Nezdarem skončil i jeho druhý vztah s vokalistou Michaelou Klimkovou.

 

Články o celebritě

Petr Muk (†45) by oslavil 53. narozeniny: Dostal před smrtí varování shůry? Petr Muk (†45) by oslavil 53. narozeniny: Dostal před smrtí varování shůry? Tančíš sama, Ráchel či Láska, ta nebezpečná věc. Jen několik z řady písní, s nimiž je dodnes neodmyslitelně… číst článek
Krutý osud drtí Basikovou (54): Čeho je moc ... Krutý osud drtí Basikovou (54): Čeho je moc ... Bára Basiková to v životě nemá úplně jednoduché a nejde jenom o mužské protějšky. Moc dobře si uvědomuje,… číst článek
Krampolová kombinovala chlast a prášky: Můžete zemřít, varuje psychiatr Krampolová kombinovala chlast a prášky: Můžete zemřít, varuje psychiatr Všichni byli v šoku, když Jiří Krampol (78) přiznal, že jeho manželka Hana (56) už je nějakou dobu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová