Petr Muk

Datum narození: 4.2.1965
Datum úmrtí: 24.5.2010
Místo narození: Český Krumlov
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Muk byl český populární zpěvák. Proslavil se ve skupinách Oceán a Shalom, největší úspěch zaznamenal se svou sólovou tvorbou. Zemřel ve věku 45 let.

Petr Muk po studiu stavební průmyslovky chvíli pracoval jako silniční dispečer. Svou první kapelu Oceán založil už ve dvaceti. Vydal s ní tři velmi úspěšná alba, které představil i na koncertech v Británii jako předkapela slavných Erasure. Mezi největší hity kapely patří Ráchel nebo Čas.

Petr Muk společně s Petrem Kučerou a Petrem Honsem odešli z Oceánu a založili druhou kapelu Shalom, zaměřenou na židovskou tematiku. Vydali dvě alba a mezi největší hity patřily skladby jako Smlouvej nebo Ve větru. Poté vyběhl na sólovou dráhu, kde Muk dokázal, že má velmi blízko ke kapele Depeche Mode.

Petr Muk během své více než dvacetileté pěvecké kariéry nazpíval několik nezapomenutelných hitů. Čistotu hlasu i jeho sílu předvedl ve Stínu katedrál i ve skladbě Tančíš sama. Svůj romantický charakter vyjádřil písní Bonsoir mademoiselle Paris nebo Oh l’Amour. V hudebních anketách se pravidelně umisťoval na předních příčkách.

Petr Muk předvedl své hudební a herecké umění i v muzikálech Johanka z Arku s Lucií Bílou, Golem s Ilonou Csákovou nebo Galileo se Sabinou Laurinovou. V Moně Lise ztvárnil hlavní roli všeuměla Leonarda da Vinciho. Divadelní múzu poté na chvíli opustil ve prospěch té hudební. V roce 2010 vydal zpěvák Petr Muk své poslední album V bludišti dnů. Deska Outro mu vyšla až posmrtně.

Petr Muk trpěl maniodepresivní psychózou, na kterou bral denně léky. Často měl deprese nebo složité psychické stavy. Muk náhle zemřel 24. května 2010 ve svém bytě. Našla ho jeho druhá manželka Eva Muková, rozená Hejčíková, která vychovává jejích dceru Noemi.

Petr Muk měl z prvního manželství dcery Michaelu a Šárku. Nakonec se se ženou rozvedli. Nezdarem skončil i jeho druhý vztah s vokalistou Michaelou Klimkovou.

 

Články o celebritě

Mukův (†45) kámoš Tomáš Waschinger: Petrova duše zůstala v Kouřimi! Mukův (†45) kámoš Tomáš Waschinger: Petrova duše zůstala v Kouřimi! Spojila je hudba, která jim zůstala i po smrti! Zakládající člen skupiny Lucie, bubeník Tomáš Waschinger… číst článek
Dům spojovaný s Mukem (†45): Vzkazy ze záhrobí! Záhadné jevy! Dům spojovaný s Mukem (†45): Vzkazy ze záhrobí! Záhadné jevy! Byli velkými kamarády. Zakládající člen kapely Lucie, bubeník Tomáš Waschinger (48) denně vzpomíná… číst článek
České hvězdy pláčou: Zemřel talentovaný fotograf podobně jako Muk? České hvězdy pláčou: Zemřel talentovaný fotograf podobně jako Muk? Svět českých celebrit smutní. Ve čtvrtek zemřel fotograf Adam Holý (†42), který má na kontě celou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna