Petr Muk

Datum narození: 4.2.1965
Datum úmrtí: 24.5.2010
Místo narození: Český Krumlov
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Muk byl český populární zpěvák. Proslavil se ve skupinách Oceán a Shalom, největší úspěch zaznamenal se svou sólovou tvorbou. Zemřel ve věku 45 let.

Petr Muk po studiu stavební průmyslovky chvíli pracoval jako silniční dispečer. Svou první kapelu Oceán založil už ve dvaceti. Vydal s ní tři velmi úspěšná alba, které představil i na koncertech v Británii jako předkapela slavných Erasure. Mezi největší hity kapely patří Ráchel nebo Čas.

Petr Muk společně s Petrem Kučerou a Petrem Honsem odešli z Oceánu a založili druhou kapelu Shalom, zaměřenou na židovskou tematiku. Vydali dvě alba a mezi největší hity patřily skladby jako Smlouvej nebo Ve větru. Poté vyběhl na sólovou dráhu, kde Muk dokázal, že má velmi blízko ke kapele Depeche Mode.

Petr Muk během své více než dvacetileté pěvecké kariéry nazpíval několik nezapomenutelných hitů. Čistotu hlasu i jeho sílu předvedl ve Stínu katedrál i ve skladbě Tančíš sama. Svůj romantický charakter vyjádřil písní Bonsoir mademoiselle Paris nebo Oh l’Amour. V hudebních anketách se pravidelně umisťoval na předních příčkách.

Petr Muk předvedl své hudební a herecké umění i v muzikálech Johanka z Arku s Lucií Bílou, Golem s Ilonou Csákovou nebo Galileo se Sabinou Laurinovou. V Moně Lise ztvárnil hlavní roli všeuměla Leonarda da Vinciho. Divadelní múzu poté na chvíli opustil ve prospěch té hudební. V roce 2010 vydal zpěvák Petr Muk své poslední album V bludišti dnů. Deska Outro mu vyšla až posmrtně.

Petr Muk trpěl maniodepresivní psychózou, na kterou bral denně léky. Často měl deprese nebo složité psychické stavy. Muk náhle zemřel 24. května 2010 ve svém bytě. Našla ho jeho druhá manželka Eva Muková, rozená Hejčíková, která vychovává jejích dceru Noemi.

Petr Muk měl z prvního manželství dcery Michaelu a Šárku. Nakonec se se ženou rozvedli. Nezdarem skončil i jeho druhý vztah s vokalistou Michaelou Klimkovou.

 

Články o celebritě

Hvězdy muzikálu Galileo se vrací po 15 letech: Na zkoušení měly jen 8 dní! Hvězdy muzikálu Galileo se vrací po 15 letech: Na zkoušení měly jen 8 dní! Autor muzikálu Galileo Janek Ledecký (56) měl co dělat, aby sehnal všechny účinkující, kteří mu v představení… číst článek
Zpěvák století Karel Gott: Řekl, čím se mu vysmíval Matuška! Zpěvák století Karel Gott: Řekl, čím se mu vysmíval Matuška! Karel Gott (79) určitě cenu Zpěvák století nečekal. Mnohonásobný Český slavík totiž nikdy žádné ocenění… číst článek
Filip Blažek: ŠKRTIL SE NA ŠPAGÁTU, KRŮČEK OD OCHRNUTÍ, ÚTĚK Z PLAMENŮ Filip Blažek: ŠKRTIL SE NA ŠPAGÁTU, KRŮČEK OD OCHRNUTÍ, ÚTĚK Z PLAMENŮ Když mu bylo dvacet, zahrál si Filip Blažek (44) Matěje v pohádce Nesmrtelná teta (1993). Fešák s… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Peter Pecha
Peter Pecha