Jana Nagyová-Pulm

Datum narození: 9.1.1959
Místo narození: Komárno, Slovensko
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Nagyová-Pulm se proslavila jako princezna Arabela. Pak se přestěhovala do Německa a začala podnikat.

Už ve třinácti začala Jana Nagyová hrát ochotnické divadlo. Na konzervatoři studovala hru na klavír a operní zpěv. Své první televizní a filmové role získala do dramatu Tereza a komedie Sváko Ragan. Ve Smrti stopařek ji znásilnil agresivní řidič.

Prsten v seriálu Arabela jí splnil jakékoliv přání. Hlavní role princezny v tomto pohádkovém seriálu, kde se zamilovala do Petra Majera (Vladimír Dlouhý) a bojovala s druhořadým kouzelníkem Rumburakem v podání herce Jiřího Lábuse, i sestrou Xénií (Dáda Patrasová) ji vynesla na výsluní. Paprsky ji ale moc dlouho nehřály. Větší úspěch si už v dalších snímcích neužila. Když se po listopadu 1989 točilo pokračování Arabely, její vysoké finanční nároky ji o roli připravily.

O JANĚ NAGYOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Se svým prvním manželem, sportovním trenérem Mirou Kubovičem, se rozvedla. Druhý partner, podnikatel Harald Schlegel, si ji odvezl do Německa. Ani tento vztah jí ale nevyšel. Vrátila se proto do Prahy, kde podnikala s kosmetikou a parfémy. Zahrála si tehdy ve filmu Pozemský nepokoj.

Se třetím mužem Tonim Pulmem žije opět v Německu, kam dováží zdobené perníky z rodného Slovenska. Má s ním dceru Sophii. Syna Haralda má z druhého manželství a dceru Janu z prvního. Volné chvíle si herečka Jana Nagyová zpestřuje hraním golfu, popíjením kávy nebo nakupováním.

V médiích se občas objevují informace, že je expartnerkou či sestrou zpěváka Petera Nagye. "Peter Nagy, to je můj dlouholetý jmenovec, vždycky si všichni mysleli, že jsme sourozenci, ale tak to samozřejmě není,“ vysvětlovala opakovaně Jana Nagyová.

 

Články o celebritě

Český Šternberk: Tady bydlela Arabela! Český Šternberk: Tady bydlela Arabela! Každý březnový víkend můžete navštívit Arabelu! Na hradě Český Šternberk, kde se seriál natáčel,… číst článek
Princezna Arabela Nagyová: Zažila jsem sexuální obtěžování! Princezna Arabela Nagyová: Zažila jsem sexuální obtěžování! Její kariéra nebyla dlouhá, zato ale výživná. Kromě slávy představitelka pohádkové Arabely Jana Nagyová… číst článek
Arabela Nagyová o nemoci dcery: Lékaři nám brali naději, že přežije Arabela Nagyová o nemoci dcery: Lékaři nám brali naději, že přežije Zatímco jako princezna Arabela ze stejnojmenného seriálu si Jana Nagyová (58) pomocí prstenu dokázala… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Seth Rogen
Seth Rogen
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová