Petr Nárožný

Datum narození: 14.4.1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů. Nezapomenutelný byl v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Nárožný o Menšíkovi šokuje: 14 zmrzlin k snídani a pak ... Nárožný o Menšíkovi šokuje: 14 zmrzlin k snídani a pak ... Osmdesátiletý herec zavzpomínal na jednoho ze svých nejoblíbenějších hereckých kolegů. Vedle obdivu… číst článek
Zapletal zpovídal „mladé seniory“: Gott svolil, Forman s Mahlerem předčasně zemřeli Zapletal zpovídal „mladé seniory“: Gott svolil, Forman s Mahlerem předčasně zemřeli Vybral si 43 slavných „mladých staříků“, jak je nazývá, jejichž průměrný věk je 86 let, a společně… číst článek
Postránecký už dál nemohl: V televizi už mají náhradníka Postránecký už dál nemohl: V televizi už mají náhradníka Zákeřná nemoc ho připravila o to, co tak miluje. Václav Postránecký (75), který prodělal těžkou operaci… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková
zobrazit profil Csongor Kassai
Csongor Kassai
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař