Petr Nárožný

Datum narození: 14.4.1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů. Nezapomenutelný byl v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Smutná slova Petra Nárožného (80): Už jsem skončil! Nikdo mě nechce Smutná slova Petra Nárožného (80): Už jsem skončil! Nikdo mě nechce Ztvárnil desítky nezapomenutelných rolí, teď ale čerstvý osmdesátník Petr Nárožný tvrdí, že další… číst článek
Petr Nárožný (80): SMÍŘIL SE S KONCEM Petr Nárožný (80): SMÍŘIL SE S KONCEM Jeden z nejpopulárnějších českých herců Petr Nárožný letos v dubnu oslavil 80. narozeniny. Dárku… číst článek
Velký den Petra Nárožného: 80 věcí, které jste o něm (ne)věděli! Třeba že mu zmizel táta Velký den Petra Nárožného: 80 věcí, které jste o něm (ne)věděli! Třeba že mu zmizel táta Letošní rok má na svém kontě dalšího hvězdného jubilanta! Osmdesáté narozeniny v sobotu oslavil herec… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Denisa Barešová
Denisa Barešová
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná