Petr Nárožný

Datum narození: 14.4.1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů. Nezapomenutelný byl v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Petr Nárožný o své herecké kariéře: Není na co být pyšný… Petr Nárožný o své herecké kariéře: Není na co být pyšný… Herec Petr Nárožný (79) patří mezi slavné a oblíbené české herce. Zahrál si v komediích jako Jáchyme,… číst článek
Podle data narození odhalíte, jaká »šelma« se ve vás skrývá: Víte, jaké jste zvíře? Podle data narození odhalíte, jaká »šelma« se ve vás skrývá: Víte, jaké jste zvíře? Nejen podle znamení zvěrokruhu, ale i podle dne a měsíce narození o sobě můžete zjistit mnohé. Třeba… číst článek
Nejistý Petr Nárožný si netroufl na svůj vůz: Zaparkovat za něj musel někdo jiný Nejistý Petr Nárožný si netroufl na svůj vůz: Zaparkovat za něj musel někdo jiný Za volantem si není tak jistý jak na jevišti. Přestože Petr Nárožný (79) využívá auto k cestování… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Písařík
Martin Písařík
zobrazit profil Kateřina Pechová
Kateřina Pechová
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan