Alice Nellis

Alice Nellis

Datum narození: 3.1.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: režisérka, scenáristka, překladatelka, muzikantka

Související celebrity

Životopis

Alice Nellis je všestranně talentovaná filmařka. Kromě toho, že dělá skvělé filmy, žije s kameramanem Matějem Cibulkou

Štáb by mohla Alice Nellis snad kromě kameramana klidně vyhodit. K filmu si umí napsat vlastní scénář a celý ho i zrežírovat a občas i odprodukovat. Hudbu by si sama nahrála a reklamní plakáty navrhla. Snímky režisérky Alice Nellis získávají jedno ocenění za druhým. S kameramanem Matějem Cibulkou vychovává dvě adoptované děti.

Po gymnáziu nastoupila zároveň na Pražskou konzervatoř v oboru příčná flétna a na anglistiku a amerikanistiku Karlovy University. Na pražské FAMU, kterou dříve nedokončila, od roku 2002 Alice Nellis vyučuje. Dříve se několik let živila jako flétnistka a překladatelka. Pro Ministerstvo zahraničí spoluvytvořila první verzi internetových stránek České republiky.

Zprvu se nemohla rozhodnout, komu svěřit svůj scénář k filmu Ene bene. Nakonec si ho proto Alice Nellis zrežírovala sama. Komedie s herečkou Ivou Janžurovou v hlavní roli získala cenu za nejlepší debut i hlavní ocenění na filmovém festivalu v americkém San Franciscu. České lvy si odnesla díky Tajnostem a Výletu, ke kterému nazpívala i některé vlastní písně. S dramatem Mamas & Papas jí pomáhal i Matěj Cibulka. Komedie Perfect days – I ženy mají své dny si uvařila ocenění Hrnec smíchu na novoměstském festivalu.

Nellis se věnuje také divadelní režii. Lásku řídí v Divadle Bez zábradlí, Záplavy pak sledovali diváci Na zábradlí od roku 2006. Herecké umění předvedla ve filmu Sluneční stát. Alice Nellis se zpěvákem Davidem Kollerem a výtvarníkem Davidem Černým vybudovala MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

Po prvním rozvodu se vdala za ekonomického analytika Simona Nellise. Vztah s ním jí ale nevyšel. Dceru Ellu Rose a syna Olivera teď proto vychovává s partnerem Cibulkou.

 

Články o celebritě

Kubišová, Havlová a Fridrichová v dojemném videu: Jaké jsou útrapy samoživitelek? Kubišová, Havlová a Fridrichová v dojemném videu: Jaké jsou útrapy samoživitelek? Stres, neustálý nedostatek peněz i času, ale také odsudky společnosti a politiků. S tím vším se potýkají… číst článek
Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 24 vítězných snímků Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 24 vítězných snímků Blíží se slavnostní předávání cen Český lev za rok 2017 a všichni si proto pokládají otázku, kdo… číst článek
Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Nová přátelství. Ta navázala během natáčení pohádky Sedmero krkavců herečka Sabina Remundová (45).… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Blažek
Jiří Blažek
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Václav Kadrnka
Václav Kadrnka
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Ben Falcone
Ben Falcone