Alice Nellis

Alice Nellis

Datum narození: 3.1.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: režisérka, scenáristka, překladatelka, muzikantka

Související celebrity

Životopis

Alice Nellis je všestranně talentovaná filmařka. Kromě toho, že dělá skvělé filmy, žije s kameramanem Matějem Cibulkou

Štáb by mohla Alice Nellis snad kromě kameramana klidně vyhodit. K filmu si umí napsat vlastní scénář a celý ho i zrežírovat a občas i odprodukovat. Hudbu by si sama nahrála a reklamní plakáty navrhla. Snímky režisérky Alice Nellis získávají jedno ocenění za druhým. S kameramanem Matějem Cibulkou vychovává dvě adoptované děti.

Po gymnáziu nastoupila zároveň na Pražskou konzervatoř v oboru příčná flétna a na anglistiku a amerikanistiku Karlovy University. Na pražské FAMU, kterou dříve nedokončila, od roku 2002 Alice Nellis vyučuje. Dříve se několik let živila jako flétnistka a překladatelka. Pro Ministerstvo zahraničí spoluvytvořila první verzi internetových stránek České republiky.

Zprvu se nemohla rozhodnout, komu svěřit svůj scénář k filmu Ene bene. Nakonec si ho proto Alice Nellis zrežírovala sama. Komedie s herečkou Ivou Janžurovou v hlavní roli získala cenu za nejlepší debut i hlavní ocenění na filmovém festivalu v americkém San Franciscu. České lvy si odnesla díky Tajnostem a Výletu, ke kterému nazpívala i některé vlastní písně. S dramatem Mamas & Papas jí pomáhal i Matěj Cibulka. Komedie Perfect days – I ženy mají své dny si uvařila ocenění Hrnec smíchu na novoměstském festivalu.

Nellis se věnuje také divadelní režii. Lásku řídí v Divadle Bez zábradlí, Záplavy pak sledovali diváci Na zábradlí od roku 2006. Herecké umění předvedla ve filmu Sluneční stát. Alice Nellis se zpěvákem Davidem Kollerem a výtvarníkem Davidem Černým vybudovala MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

Po prvním rozvodu se vdala za ekonomického analytika Simona Nellise. Vztah s ním jí ale nevyšel. Dceru Ellu Rose a syna Olivera teď proto vychovává s partnerem Cibulkou.

 

Články o celebritě

Janžurová natáčela pro Čínu. Co kvůli tomu udělala?! Janžurová natáčela pro Čínu. Co kvůli tomu udělala?! Vždy byla zarytým odpůrcem reklam a účinkování v nich! Nakonec se ale Iva Janžurová(76) nechala… číst článek
Režisérka Nellis překvapivě o chlapech Režisérka Nellis překvapivě o chlapech Alice Nellis (46) vychovává se svým manželem Matějem Cibulkou… číst článek
12 sošek pro Masaryka: Jenže takřka nikdo ho neviděl... 12 sošek pro Masaryka: Jenže takřka nikdo ho neviděl... Tak to tu ještě nebylo. Dvanáct Českých lvů získal během sobotního galavečera v pražském Rudolfinu… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Petr Kazda
Petr Kazda
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček