Sandra Nováková

Datum narození: 15.4.1982
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Od mládí byla Sandra Nováková rebelka. Chodila za školu, neučila se, flámovala a maturitu na konzervatoři zvládla jen tak tak. Dnes je vyhledávanou a oblíbenou herečkou.

Než se Sandra Nováková stala herečkou, pracovala jako servírka v baru, který vlastní její bratr Štěpán (mimochodem v minulosti odsouzený za vraždu). Po smrti otce odjela do Anglie, kde myla nádobí a hlídala děti. Tehdy už ale měla za sebou první herecké zkušenosti. V osmi ji totiž našel režisér Karel Smyczek v Dismanově rozhlasovém souboru. Obsadil ji do seriálu Správná šestka. V jedenácti pak zazářila herečka Sandra Nováková v roli Evičky Svobodové v seriálu Bylo nás pět, kde hrál i její bratr Adam Novák. Následovalo například sci-fi Poslední přesun, lyrická Kytice nebo snímky Veni, vidi, vici a Vy nám taky, šéfe!. V road movie Pusinky se předvedla v roli Karolíny. Menší roli získala i do válečného dramatu Protektor, tu hlavní pak do filmu Tchýně a uzený. Jako sestřička Gábina se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde je jejím partnerem Radim Fiala. Krom toho Sandra Nováková hostuje i v několika pražských divadlech. Uvádí také vlastní pořad Barování.

Pět let žila Sandra Nováková s o dvanáct let starším producentem Janem Nejedlým. Seznámil se s ní při natáčení golfové Komedie Veni, vidi, vici, pak se zasnoubili, ale svatbu kvůli vytíženosti opakovaně odložili. Na jaře 2013 si pak Nováková našla za Nejedlého náhradu (režisér Vojtěch Moravec, který je o pět let mladší, než ona) a její bývalý partner skončil na J.I.P. v motolské nemocnici (a později i za mřížemi kvůli dluhům). Předtím randila Sandra Nováková například s muzikantem Matějem Ruppertem nebo režisérem Otakáro Schmidtem. Oslnil ji také Brazilec Santiago nebo podnikatel Jakub Skavroň. Sandra Nováková ráda plave, zpívá a cestuje.