Tomáš Ujfaluši

Datum narození: 24.3.1978
Místo narození: Rýmařov
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ve všech fotbalových týmech dostal cedulku výtečného obránce a opory celého mužstva. První kopačky obul fotbalista Tomáš Ujfaluši už ve čtyřech letech. Do defenzívy nastoupil hned v prvním týmu Jiskra Rýmařov, následovala Sigma v Olomouci, kde také vystudoval střední zemědělskou školu. Hrál kromě toho i za německý Hamburger nebo italskou Florentinu. S bývalou manželkou Kateřinou Ujfaluši má dceru Kateřinu.

S Hamburgerem vyhrál v roce 2003 Německý ligový pohár. Madridské Atletico, do kterého přešel o pět let později, dokopal k prvenství v Evropské lize i v Superpoháru. Od roku 2011 střeží brankoviště istanbulskému týmu Galatasaray, kam přestoupil za dva miliony eur. Turkům dělá navíc i kapitána. Předtím šéfoval také české národní jedenáctce. V roce 2004 přivezl s reprezentací bronz z Mistrovství Evropy 2004, o pět let později ji ale kvůli aféře bujaré oslavy po prohraném zápase se Slovenskem opustil.

Po rozvodu se vídal s modelkou Hanou Mašlíkovou nebo s televizní moderátorkou Michaelou Ochotskou. V roce 2011 se Ujfaluši zamiloval do modelky Anety Vignerové, vztah jim ale vydržel pouze dva roky. Baví ho golf a móda. Věnuje se charitě. 

 

Články o celebritě

Turci mají jasno: stoper Kaya míří do Sparty, zbývá prohlídka a podpis Turci mají jasno: stoper Kaya míří do Sparty, zbývá prohlídka a podpis Rozpory při jednání zmizely, fotbalisty Sparty by mohl brzy posílit turecký stoper Semih Kaya. Podle… číst článek
Češi z NHL o Nečasovi: Má šanci uspět! Voráček s ním mluvil u piva Češi z NHL o Nečasovi: Má šanci uspět! Voráček s ním mluvil u piva Všichni si tím prošli. Čeští hokejisté působící v NHL dobře znají pocit, jaké je to být vybrán ve… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Rozsíval
Michal Rozsíval
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil Radek Juška
Radek Juška