Petra Němcová

Datum narození: 24.6.1979
Místo narození: Karviná
Váha: 57 kg
Výška: 178 cm
Profese: modelka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

V šestnácti ji kamarádka přihlásila do soutěže Elite Model Look. Petra Němcová uspěla a odjela do Milána. Přežila tsunami i smrt partnera. Její náručí prošlo několik filmových hvězd.

Jako modelka začínala Petra Němcová v Miláně. Čtyři léta následovaly v Paříži, další pak v Londýně. Nakonec se usídlila v americkém New Yorku. Svůj půvab předváděla i na několika dalších světových molech. Ozdobila jím také stránky mnoha zahraničních módních časopisů. Periodikum Sports Illustrated ji v roce 2003 označilo za Modelku roku.

O rok později ji postihlo neštěstí v exotickém Thajsku. Na dovolené ji smetla vlna tsunami. Se zlomenou pánví čekala Petra Němcová na záchranu osm hodin. Ze zranění se nakonec zotavila. Její snoubenec, fotograf Simon Atlee, ale přírodní katastrofu nepřežil. O své zkušenosti napsala Petra Němcová knihu Vždy s láskou, Petra.

Petra Němcová založila také Nadaci Šťastná srdce, se kterou pomáhá dětem postiženým přírodními pohromami. Za svou aktivitu byla jmenována čestnou velvyslankyní karibského Haiti zasaženého v roce 2010 silným zemětřesením.

Modelka Petra Němcová vystudovala oděvnictví v Ostravě. Ráda cestuje a čte.

Dříve byl jejím partnerem americký tvrďák Bruce Willis, hezoun Leonardo DiCaprio nebo britský romantik James Blunt. Byla také zasnoubená s anglickým hercem Jamiem Belmanem. Před svatbou se ale rozešli. Poté se do ní zamiloval herc Sean Penn. V květnu 2013 to dala dohromady s haitským premiérem Laurentem Lamothem, kvůli němuž se Petra Němcová dokonce přestěhovala z New Yorku do haitské metropole Port-au-Prince.

 

Články o celebritě

Topmodelka Petra Němcová na tajňačku v Praze! Přijela oslavit narozky kamaráda! Topmodelka Petra Němcová na tajňačku v Praze! Přijela oslavit narozky kamaráda! Světová topmodelka českého původu Petra Němcová (38) je na skok v Praze! Tajně přiletěla už ve čtvrtek… číst článek
Topmodelka Petra Němcová: Pomáhá v domech plných plísně a komárů Topmodelka Petra Němcová: Pomáhá v domech plných plísně a komárů Topmodelka Petra Němcová (38) si před lety zažila na vlastní kůži, jaké to je být obětí přírodní… číst článek
Pád hollywoodského chlíváka: Zdrhla mu žena, je na odvykačce! Pád hollywoodského chlíváka: Zdrhla mu žena, je na odvykačce! Kariéra jednoho z nejúspěšnějších hollywoodských producentů je u konce! Na Harveyho Weinsteina (65)… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Terezie Dobrovolná
Terezie Dobrovolná
zobrazit profil Agáta Hanychová-Prachařová
Agáta Hanychová-Prachařová
zobrazit profil Ivana Trumpová-Zelníčková
Ivana Trumpová-Zelníčková
zobrazit profil Jana Doleželová
Jana Doleželová
zobrazit profil Cicciolina Ilona Staller
Cicciolina Ilona Staller
zobrazit profil Iva Kubelková
Iva Kubelková
zobrazit profil Kateřina Votavová
Kateřina Votavová
zobrazit profil Kateřina Stočesová
Kateřina Stočesová