Zuzana Paroubková

Datum narození: 25.7.1957
Profese: překladatelka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bývalá paní premiérová Zuzana Paroubková skončila jako rozvedená, v dobách své největší politické slávy ji její manžel Jiří Paroubek vyměnil za o šestnáct let mladší tlumočnici Petru.

S vrcholným politikem a bývalým premiérem Jiřím Paroubkem se seznámila v roce 1978. Oslovila ho v kavárně Slovanského domu v Praze. O rok později se za něj překladatelka a lektorka francouzštiny Zuzana Paroubková provdala. Má s ním syna Jiřího.

Manželství Zuzany a Jiřího Paroubkových vydrželo téměř třicet let. V říjnu roku 2007 se ale rozvedli. A o pár měsíců později si vzal Jiří Paroubek tlumočnici Petru Paroubkovou, rozenou Kováčovou, se kterou vychovává dceru Margaritu.

Zuzana Paroubková spolupracuje se sdružením Pomoc pro budoucnost našim dětem. Ovšem projekt rekreační chaty pro děti, na který sehnala dotace a sponzorské peníze, byl hodně kritizován, protože objekt zel prázdnotou. Zuzana Paroubková ráda kreslí a plave. Její biografii s názvem Rendez-vous s paní Zuzanou sepsal i vydal hudebník Ladislav Štaidl.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil David Rath
David Rath
zobrazit profil Marek Štěch
Marek Štěch
zobrazit profil Roberto Esquivel Cabrera
Roberto Esquivel Cabrera
zobrazit profil Jarmila Tabačková
Jarmila Tabačková

Nejnovější profily celebrit