Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Michal je "malý Menšík" z filmu Což takhle dát si špenát: Ten se změnil! Michal je "malý Menšík" z filmu Což takhle dát si špenát: Ten se změnil! Těžko uvěřit, že je to pořád ten samý člověk! I když Michalovi Kocourkovi (53) bylo v době, kdy hrál… číst článek
Osudem zkoušený Zedníček: Jeden den slavil, druhý oplakával mrtvé Osudem zkoušený Zedníček: Jeden den slavil, druhý oplakával mrtvé Ve čtvrtek měl 69. narozeniny, o den později čekaly Pavla Zedníčka dušičky. Svátek zesnulých je pro… číst článek
Herečka Jaroslava Kretschmerová (63): Má prsa z kovu! Herečka Jaroslava Kretschmerová (63): Má prsa z kovu! Je jako uragán. Kamkoli vtrhne, stane se okamžitě středem pozornosti. Energie z ní čiší na všechny… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucie Černíková
Lucie Černíková
zobrazit profil Vladimír Čech
Vladimír Čech
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický