Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Bratr principála Semaforu Jiřího Suchého: Utápí se v depresích! Bratr principála Semaforu Jiřího Suchého: Utápí se v depresích! Uzavřel se sám do sebe, rok polykal antidepresiva. Bez výsledku. O 14 let mladší bratr šéfa divadla… číst článek
Smrt královny remosek Havlů: Nestihla se rozloučit s uvězněným manželem! Smrt královny remosek Havlů: Nestihla se rozloučit s uvězněným manželem! Pro všechny milovníky jejích receptů je to šok. V pražské motolské nemocnici zemřela známá kuchařka… číst článek
Pomeje odepsaný kvůli rakovině? Kdepak! Teď se mu teprve pohrnou penízky! Pomeje odepsaný kvůli rakovině? Kdepak! Teď se mu teprve pohrnou penízky! Přestože přišel kvůli rakovině hrtanu o hlas, Jiří Pomeje (53) by se měl už v červnu postavit před… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Oldřich Vlach
Oldřich Vlach
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová
zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký