Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Ze Zedníčka je ženáč, s Paulovou to táhne dál! Ze Zedníčka je ženáč, s Paulovou to táhne dál! Oženil se na Floridě, ale Janu Paulovou neopouší. Jak život má dnes Pavel Zadníček? číst článek
Pavel Zedníček po svatbě s Hankou Kousalovou: Proč sundal prstýnek?! Pavel Zedníček po svatbě s Hankou Kousalovou: Proč sundal prstýnek?! Pavel Zedníček (67) je nejen výborný a charismatický herec, ale dokáže také své fanoušky překvapit.… číst článek
Záchvaty smíchu při natáčení Ordinace: Zounar s Randovou u psycholožky Záchvaty smíchu při natáčení Ordinace: Zounar s Randovou u psycholožky Jsou scény, které prakticky není možné natočit s vážnou tváří. Jednou takovou byla i ta, kterou diváci Ordinace… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Marika Procházková
Marika Procházková
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová