Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Janžurovou skolila zákeřná nemoc: Drsný ortel lékaře! Janžurovou skolila zákeřná nemoc: Drsný ortel lékaře! Chtěla nemoc přechodit, protože bytostně nerada ruší představení. Jenže to Iva Janžurová (76) narazila.… číst článek
Pavel Zedníček po smrti synovce Jakuba (†27): S nikým nemluví, ale musí se smát! Pavel Zedníček po smrti synovce Jakuba (†27): S nikým nemluví, ale musí se smát! Jen pár dní poté, co pohřbil milovaného synovce Jakuba (†27), který zemřel… číst článek
Strach a bolest Jany Paulové: ZÁSAH psychiatra! Strach a bolest Jany Paulové: ZÁSAH psychiatra! Nestárnoucí a energická herečka Jana Paulová (62) jeden čas bojovala sama se sebou, necítila se v pořádku… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Eva Leimbergerová
Eva Leimbergerová
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler