Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Točí se dalších 16 Kameňáků! Paulová si vyprosila návrat! Jenže má to háček...  Točí se dalších 16 Kameňáků! Paulová si vyprosila návrat! Jenže má to háček... Pětice filmů oblíbeného cyklu Kameňák se dočká pokračování! A ne ledajakého! Producent Pavel Pásek… číst článek
Pavel Zedníček: Po vyhazovu z televize nouzi mít nebude. Je horké zboží! Pavel Zedníček: Po vyhazovu z televize nouzi mít nebude. Je horké zboží! I když Pavel Zedníček (67) nedávno přišel o kšeft, když mu opět zrušili pořad Kurňa, co to je?, na… číst článek
Zedníček po vyhazovu z televize: Je o něho rvačka! Zedníček po vyhazovu z televize: Je o něho rvačka! Přišel o televizní pořad Kurňa, co to je?, ale neví, kam dřív skočit! „Představení s Pavlem Zedníčkem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Al Pacino
Al Pacino
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková