Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herečka Jana Paulová slaví 62 Ťukněte si s celebritou! Herečka Jana Paulová slaví 62 Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda.… číst článek
Paulová z Ordinace o sexu a chlastu! Paulová z Ordinace o sexu a chlastu! Je čerstvé odpočatá a nabitá energií z další cesty do Indie, kam pravidelně jezdí každý rok. Janě… číst článek
Indičtí vědci přeměří Mount Everest: Nejvyšší hora světa se možná zmenšila Indičtí vědci přeměří Mount Everest: Nejvyšší hora světa se možná zmenšila Nejvyšší hora světa Mount Everest kvůli nedávným zemětřesením už možná neměří rekordních 8848 metrů.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková
zobrazit profil Seth Rogen
Seth Rogen
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Jan Fiala
Jan Fiala
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová