Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Pomeje odepsaný kvůli rakovině? Kdepak! Teď se mu teprve pohrnou penízky! Pomeje odepsaný kvůli rakovině? Kdepak! Teď se mu teprve pohrnou penízky! Přestože přišel kvůli rakovině hrtanu o hlas, Jiří Pomeje (53) by se měl už v červnu postavit před… číst článek
Iva Janžurová (76) připoutána na lůžko. Národní divadlo mění program Iva Janžurová (76) připoutána na lůžko. Národní divadlo mění program Chtěla nemoc přechodit, protože bytostně nerada ruší představení. Jenže to Iva Janžurová (76) narazila.… číst článek
Janžurovou skolila zákeřná nemoc: Drsný ortel lékaře! Janžurovou skolila zákeřná nemoc: Drsný ortel lékaře! Chtěla nemoc přechodit, protože bytostně nerada ruší představení. Jenže to Iva Janžurová (76) narazila.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent