Jaromír Mayer

Jaromír Mayer

Datum narození: 22.7.1943
Profese: zpěvák
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jaromír Mayer je český zpěvák, který žije v Edmontonu v Kanadě. Tam se přestěhoval z tehdejšího západního Německa, do kterého emigroval v roce 1986.

Jaromír Mayer vystudoval konzervatoř. Přes zpěv po kavárnách se dostal do skupiny Mefisto, první profesionální bigbeatové kapely u nás. Se svou první ženou, zpěvačkou Evou Pilarovovou, se seznámil v divadle Semafor. Brali se v Paříži. Zpívali spolu i v televizi. Mezi jejich úspěšné duety patří Hřej mě, Venku je déšť a mráz nebo Vyřiď pozdrav své dívce. Pak se vydali na sólové dráhy.

Jaromír Mayer měl svůj první velký hit v roce 1972. Malý přítel z města N šel na dračku. Líp se prodávalo snad už jen mléko. Po tomto songu se jmenoval i televizní pořad, kde sám muzikant Mayer vystupoval. Následovaly písně Hospůdko známá, Vzpomínám na San Francisco nebo Dům u vycházejícího slunce. Spolupracoval také s Karlem Gottem, Karlem Svobodou či Václavem Neckářem.

Jaromír Mayer byl s Pilarovou ženatý jen 14 měsíců. Jeho druhou ženou je bývalá kulturní redaktorka Radka Machová. V roce 1986 emigrovaly do Německa i s dcerou Lucií a synem Martinem, nynějším klavíristou a skladatelem.

Jaromír Mayer a Radka Machová odchod plánovali rok. Machová jela přímo za rodinou, Mayer musel přes Jugoslávii. Nakonec dorazili až do kanadského Edmontonu, kde žijí dodnes. Mayer tam pracuje u olejářské firmy a po víkendech hraje v kapele. 

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek