Karel Vágner

Datum narození: 22.3.1942
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, textař, producent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Karel Vágner je český hudební skladatel, textař, producent a kapelník, který proslul spoluprací s Hanou Zagorovou a dvojicí Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Karla Vágnera hudební svět zná jako význačného skladatele, textaře, producenta a kapelníka, který doprovázel například Hanu Zagorovou nebo Evu Pilarovou. Bravurně hrál na baskytaru a kontrabas.

KAREL VÁGNER A UTAJENÁ MANŽELKA

Původně ale Karel Vágner hudebníkem být neměl. Kvůli rámové pile, která mu v mládí málem uřízla ruku, mu utekla slibná atletická kariéra. První profesionální angažmá mu nabídl orchestr Karla Duby. Na turné po Mongolsku Karel Vágner jen zázrakem přežil těžkou nehodu autobusu. Karel Duba i jeho další dva kolegové zemřeli.

Pro Karla Vágnera to ale nebylo poslední setkání se smrtí. Po konci u Karla Duby vedl orchestr Evy Pilarové, do které se později zamiloval. Těsně před odletem skupiny na Kubu se ale rozešli. Při návratu do Československa letadlo se členy orchestru havarovalo. Karel Vágner ani Eva Pilarová v něm neseděli. Se smrtí hudebních přátel se nikdy nesmířili. 

Karel Vágner absolvoval na Státní konzervatoři kontrabasové oddělení. Dlouhá léta spolupracoval se zpěvačkou Hanou Zagorovou. Složil pro ni megahit Hej, mistře basu i Duhovou vílu. Ještě větší úspěch měla pecka století Holky z naší školky, kterou nazpíval Petr Kotvald spolu se Stanislavem Hložkem. Hudbu napsal i pro filmový Trhák, trilogii Zdeňka Trošky Slunce, seno a jeho komedii Babovřesky.

V roce 1990 založil Karel Vágner vydavatelství Multisonic. Zkusil si i roli moderátora, baviče, režiséra či dramaturga. Neúnavná energičnost a touha vyniknout ho neopustila ani po sedmdesátce, kterou oslavil v roce 2012. Od Hany Zagorové tehdy dostal hodinky, na nichž je vyryto jeho životní krédo: Hlavně se neposr…

O KARLU VÁGNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Karel Vágner má z druhého manželství syna Karla, který se oženil s topmodelkou Simonou Krainovou. Třetí žena, výtvarnice Monika Asterová, mu porodila dcery Terezu a Báru a syna Jakuba, známého lovce sladkovodních gigantů. Čtvrtou manželku, bývalou gymnastku Katinu Papadopulosovou, si hudebník vzal v roce 2009. Má s ní syna Josefa a dceru Annu. Celou rodinu Karel Vágner zapřáhl v kapele Vágner Family.

 

Články o celebritě

Manžel Krainové Vágner v obležení polonahých krásek! Co na to Simona? Manžel Krainové Vágner v obležení polonahých krásek! Co na to Simona? Podnikateli Karlu Vágnerovi ml. (43) jistě spousta pánů závidí, že má za manželku krásnou Simonu… číst článek
Kniha o okupaci v roce 1968: Proč nechtěli mluvit Gott, Svěrák či Rázlová? Kniha o okupaci v roce 1968: Proč nechtěli mluvit Gott, Svěrák či Rázlová? Josef Zíma (86) a Eva Pilarová (78) pokřtili unikátní knihu 1968 očima 50, v níž slavní vzpomínají… číst článek
Syn Karla Vágnera Josef se oženil na Krétě: Svatba ve třech! Syn Karla Vágnera Josef se oženil na Krétě: Svatba ve třech! Veselka se sladkým tajemstvím! Josef Vágner (27) si bral svoji Marléne (28) v požehnaném stavu. Z… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jan Žampa
Jan Žampa
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.