Karel Vágner

Datum narození: 22.3.1942
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, textař, producent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Karel Vágner je český hudební skladatel, textař, producent a kapelník, který proslul spoluprací s Hanou Zagorovou a dvojicí Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Karla Vágnera hudební svět zná jako význačného skladatele, textaře, producenta a kapelníka, který doprovázel například Hanu Zagorovou nebo Evu Pilarovou. Bravurně hrál na baskytaru a kontrabas.

KAREL VÁGNER A UTAJENÁ MANŽELKA

Původně ale Karel Vágner hudebníkem být neměl. Kvůli rámové pile, která mu v mládí málem uřízla ruku, mu utekla slibná atletická kariéra. První profesionální angažmá mu nabídl orchestr Karla Duby. Na turné po Mongolsku Karel Vágner jen zázrakem přežil těžkou nehodu autobusu. Karel Duba i jeho další dva kolegové zemřeli.

Pro Karla Vágnera to ale nebylo poslední setkání se smrtí. Po konci u Karla Duby vedl orchestr Evy Pilarové, do které se později zamiloval. Těsně před odletem skupiny na Kubu se ale rozešli. Při návratu do Československa letadlo se členy orchestru havarovalo. Karel Vágner ani Eva Pilarová v něm neseděli. Se smrtí hudebních přátel se nikdy nesmířili. 

Karel Vágner absolvoval na Státní konzervatoři kontrabasové oddělení. Dlouhá léta spolupracoval se zpěvačkou Hanou Zagorovou. Složil pro ni megahit Hej, mistře basu i Duhovou vílu. Ještě větší úspěch měla pecka století Holky z naší školky, kterou nazpíval Petr Kotvald spolu se Stanislavem Hložkem. Hudbu napsal i pro filmový Trhák, trilogii Zdeňka Trošky Slunce, seno a jeho komedii Babovřesky.

V roce 1990 založil Karel Vágner vydavatelství Multisonic. Zkusil si i roli moderátora, baviče, režiséra či dramaturga. Neúnavná energičnost a touha vyniknout ho neopustila ani po sedmdesátce, kterou oslavil v roce 2012. Od Hany Zagorové tehdy dostal hodinky, na nichž je vyryto jeho životní krédo: Hlavně se neposr…

O KARLU VÁGNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Karel Vágner má z druhého manželství syna Karla, který se oženil s topmodelkou Simonou Krainovou. Třetí žena, výtvarnice Monika Asterová, mu porodila dcery Terezu a Báru a syna Jakuba, známého lovce sladkovodních gigantů. Čtvrtou manželku, bývalou gymnastku Katinu Papadopulosovou, si hudebník vzal v roce 2009. Má s ní syna Josefa a dceru Annu. Celou rodinu Karel Vágner zapřáhl v kapele Vágner Family.

 

Články o celebritě

Pálil rybář Vágner za Langmannovou? Nečekaně řízná reakce Bučkové! Pálil rybář Vágner za Langmannovou? Nečekaně řízná reakce Bučkové! Prožili snad Jakub Vágner (36) s Renatou Langmannovou (32) milostnou aférku, nebo se jedná jen o… číst článek
Laureát státního vyznamenání Michal David: Tohle jsou příběhy jeho 10 nej hitů! Laureát státního vyznamenání Michal David: Tohle jsou příběhy jeho 10 nej hitů! Než Michal David (58) převezme státní vyznamenání, převyprávěl Blesku příběh svých největších deseti… číst článek
Těžký den mistra basů Karla Vágnera (76): Z funusu na křest! Těžký den mistra basů Karla Vágnera (76): Z funusu na křest! Slzy střídaly polibky! Karel Vágner (76) v úterý vyprovodil na poslední cestě bývalého sbormistra… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina