Karel Vágner

Datum narození: 22.3.1942
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, textař, producent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Karel Vágner je český hudební skladatel, textař, producent a kapelník, který proslul spoluprací s Hanou Zagorovou a dvojicí Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Karel Vágner se narodil 22. března 1942 a hudební svět ho zná jako význačného skladatele, textaře, producenta a kapelníka, který doprovázel například Hanu Zagorovou nebo Evu Pilarovou. Bravurně ovládá hru na baskytaru a kontrabas.

Karel Vágner ale původně hudebníkem být neměl. Kvůli rámové pile, která mu v mládí málem uřízla ruku, mu utekla slibná atletická kariéra. První profesionální angažmá mu nabídl orchestr Karla Duby. Na turné po Mongolsku přežil Vágner těžkou nehodu autobusu. Duba i jeho další dva kolegové zemřeli.

Pro Karla Vágnera to ale nebylo poslední setkání se smrtí. Po konci u Karla Duby vedl orchestr Evy Pilarové, do které se později zamiloval. Těsně před odletem skupiny na Kubu se ale rozešli. Při návratu do Československa letadlo se členy orchestru havarovalo. Vágner ani Pilarová v něm neseděli. Se smrtí hudebních přátel se nikdy nesmířili. 

Karel Vágner absolvoval na Státní konzervatoři kontrabasové oddělení. Dlouhá léta spolupracoval se zpěvačkou Hanou Zagorovou. Složil pro ni megahit Hej, mistře basu i Duhovou vílu. Ještě větší úspěch měla pecka století Holky z naší školky, kterou nazpíval Petr Kotvald spolu se Stanislavem Hložkem. Hudbu napsal i pro filmový Trhák, Troškovu trilogii Slunce, seno a komedii Babovřesky.

V roce 1990 založil Karel Vágner vydavatelství Multisonic. Vlastní dvě nahrávací studia. Zkusil si i roli moderátora, baviče, režiséra či dramaturga. Neúnavná energičnost a touha vyniknout ho neopouští ani po sedmdesátce, kterou oslavil v roce 2012. Od Zagorové dostal hodinky, na nichž je vyryto jeho životní krédo: Hlavně se neposr…

Karel Vágner má z prvního manželství syna Karla, nynějšího manžela modelky Simony Krainové. Druhá žena, výtvarnice Monika Asterová, mu porodila dcery Terezu a Báru a syna Jakuba, známého lovce sladkovodních gigantů. Třetí manželku, bývalou gymnastku Katinu Papadopulosovou, si vzal Vágner v roce 2009. Má s ní syna Josefa a dceru Annu. Celá rodina koncertuje v kapele Vágner Family.

 

Články o celebritě

Karel Vágner (75) odtajnil své letní sídlo na Krétě! Karel Vágner (75) odtajnil své letní sídlo na Krétě! Utíká z Česka! Karel Vágner (75) se rozhodl prožít podzim svého života ve stínu olivovníků. Koupil… číst článek
Havlová rozmazluje psa: Neuvěříte, co mu dopřává za odměnu! Havlová rozmazluje psa: Neuvěříte, co mu dopřává za odměnu! Hodně netradiční odměnu má pro svou fenku Dagmar Havlová (64). Boxerka bývalé první dámy má největší… číst článek
Lída Nopová, máma Lindy Finkové, slavila »70«: Vágner kvůli ní skočil z okna! Lída Nopová, máma Lindy Finkové, slavila »70«: Vágner kvůli ní skočil z okna! Dlouho skrývané tajemství vyšlo najevo na oslavě 70. narozenin Lídy Nopové. Zpěvačka a maminka Lindy… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia