Karel Vágner

Datum narození: 22.3.1942
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, textař, producent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Karel Vágner je český hudební skladatel, textař, producent a kapelník, který proslul spoluprací s Hanou Zagorovou a dvojicí Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Karel Vágner se narodil 22. března 1942 a hudební svět ho zná jako význačného skladatele, textaře, producenta a kapelníka, který doprovázel například Hanu Zagorovou nebo Evu Pilarovou. Bravurně ovládá hru na baskytaru a kontrabas.

Karel Vágner ale původně hudebníkem být neměl. Kvůli rámové pile, která mu v mládí málem uřízla ruku, mu utekla slibná atletická kariéra. První profesionální angažmá mu nabídl orchestr Karla Duby. Na turné po Mongolsku přežil Vágner těžkou nehodu autobusu. Duba i jeho další dva kolegové zemřeli.

Pro Karla Vágnera to ale nebylo poslední setkání se smrtí. Po konci u Karla Duby vedl orchestr Evy Pilarové, do které se později zamiloval. Těsně před odletem skupiny na Kubu se ale rozešli. Při návratu do Československa letadlo se členy orchestru havarovalo. Vágner ani Pilarová v něm neseděli. Se smrtí hudebních přátel se nikdy nesmířili. 

Karel Vágner absolvoval na Státní konzervatoři kontrabasové oddělení. Dlouhá léta spolupracoval se zpěvačkou Hanou Zagorovou. Složil pro ni megahit Hej, mistře basu i Duhovou vílu. Ještě větší úspěch měla pecka století Holky z naší školky, kterou nazpíval Petr Kotvald spolu se Stanislavem Hložkem. Hudbu napsal i pro filmový Trhák, Troškovu trilogii Slunce, seno a komedii Babovřesky.

V roce 1990 založil Karel Vágner vydavatelství Multisonic. Vlastní dvě nahrávací studia. Zkusil si i roli moderátora, baviče, režiséra či dramaturga. Neúnavná energičnost a touha vyniknout ho neopouští ani po sedmdesátce, kterou oslavil v roce 2012. Od Zagorové dostal hodinky, na nichž je vyryto jeho životní krédo: Hlavně se neposr…

Karel Vágner má z prvního manželství syna Karla, nynějšího manžela modelky Simony Krainové. Druhá žena, výtvarnice Monika Asterová, mu porodila dcery Terezu a Báru a syna Jakuba, známého lovce sladkovodních gigantů. Třetí manželku, bývalou gymnastku Katinu Papadopulosovou, si vzal Vágner v roce 2009. Má s ní syna Josefa a dceru Annu. Celá rodina koncertuje v kapele Vágner Family.

 

Články o celebritě

Dcera Karla Vágnera je těhotná! Tajila to 4 měsíce, s partnerem jsou rok Dcera Karla Vágnera je těhotná! Tajila to 4 měsíce, s partnerem jsou rok Muzikálová zpěvačka a dcera hudebníka Karla Vágnera (75) Tereza (25) je těhotná! Tatínkem je architekt… číst článek
Obrovská radost u Vágnerů: Další vnouče! Obrovská radost u Vágnerů: Další vnouče! Karel Vágner bude znovu dědečkem. Radostnou novinkou se totiž pochlubila jeho dcera Tereza Vágnerová… číst článek
Děsivá nehoda Karla Vágnera:  Málem přišel o ruku! Děsivá nehoda Karla Vágnera: Málem přišel o ruku! Snad každý aspoň někdy slyšel o muzikantovi Karlu Vágnerovi.  Málokdo, ale o hudebníkovi ví, že jeho… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Elton John
Elton John