Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský je český herec a moderátor. Má rockovou kapelu Underhill, vede vlastní umělecké galerie, vydal dvě knihy a měl i vlastní palačinkárnu.

Zdeněk Podhůrský po stavební průmyslovce absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl  členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle. Černého prince si zahrál v televizní pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločka v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. Začal se věnovat i dabingu. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to?. V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill. Nahrál s ní album Mene Tekel. Krom toho rád fotografuje. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V současné době je ve vztahu s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci. Chodí spolu již několik let. 

 

Články o celebritě

Přes 20 českých pohádek s předabovanými herci: Princ v Popelce, Jasněnka i »netvor« Harapes! Přes 20 českých pohádek s předabovanými herci: Princ v Popelce, Jasněnka i »netvor« Harapes! Oblíbené pohádky, které máme rádi a už jsme je viděli nesčetněkrát. Přesto nás i po letech dokážou… číst článek
Zdeněk Podhůrský mění image: Vyholená hlava kvůli o 37 let mladší přítelkyni? Zdeněk Podhůrský mění image: Vyholená hlava kvůli o 37 let mladší přítelkyni? Snaží se jít s dobou. Herec Zdeněk Podhůrský (58) má doma o 37 let mladší přítelkyni Veroniku a tak… číst článek
O 37 let mladší přítelkyně Podhůrského se změnila v barbie! Před půl rokem vypadala jinak O 37 let mladší přítelkyně Podhůrského se změnila v barbie! Před půl rokem vypadala jinak Moderátor Zdeněk Podhůrský (58) vyvezl svou mladou přítelkyni Veroniku (21) do Varů. A je to úplně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Josef Polášek
Josef Polášek
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová