Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský je český herec a moderátor. Má rockovou kapelu Underhill, vede vlastní umělecké galerie, vydal dvě knihy a měl i vlastní palačinkárnu.

Zdeněk Podhůrský po stavební průmyslovce absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl  členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle. Černého prince si zahrál v televizní pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločka v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. Začal se věnovat i dabingu. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to?. V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill. Nahrál s ní album Mene Tekel. Krom toho rád fotografuje. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V současné době je ve vztahu s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci. Chodí spolu již několik let. 

 

Články o celebritě

Drsné útoky na mrtvou Ivetu v Prostřeno!: Zesměšňování a nechutnosti! Drsné útoky na mrtvou Ivetu v Prostřeno!: Zesměšňování a nechutnosti! Všude samá Džambulka!  Dnešní Prostřeno! u Zdeňka Macury (42) nebude o vaření, ale o Ivetě Bartošové… číst článek
Kolaps Zdeňka Macury před kamerami Prostřeno: »Uštkla« ho černá mamba! Kolaps Zdeňka Macury před kamerami Prostřeno: »Uštkla« ho černá mamba! Pekelně pálivé bude dnešní speciální Prostřeno! u protekčního fracka Pavla Novotného (39). Buřty… číst článek
Prostřeno plné katastrof: Požár, spáleniny a...Za stálého míchání lijeme do záchodu! Prostřeno plné katastrof: Požár, spáleniny a...Za stálého míchání lijeme do záchodu! Komedie místo kuchařského umění. Už od pohledu je na Pavlu Novotném (39) zřejmé, že rád jí. Uvařit… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička