Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský je český herec a moderátor. Má rockovou kapelu Underhill, vede vlastní umělecké galerie, vydal dvě knihy a měl i vlastní palačinkárnu.

Zdeněk Podhůrský po stavební průmyslovce absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl  členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle. Černého prince si zahrál v televizní pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločka v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. Začal se věnovat i dabingu. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to?. V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill. Nahrál s ní album Mene Tekel. Krom toho rád fotografuje. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V současné době je ve vztahu s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci. Chodí spolu již několik let. 

 

Články o celebritě

Speciální Prostřeno! provází skandální dusno: Otrávili mě, tvrdí Krampol Speciální Prostřeno! provází skandální dusno: Otrávili mě, tvrdí Krampol Dusno v Prostřeno! Ve čtvrtek vaří Zdeněk Macura (42), jenže... Od stolu ochránce Ivety Bartošové… číst článek
Drsné útoky na mrtvou Ivetu v Prostřeno!: Zesměšňování a nechutnosti! Drsné útoky na mrtvou Ivetu v Prostřeno!: Zesměšňování a nechutnosti! Všude samá Džambulka!  Dnešní Prostřeno! u Zdeňka Macury (42) nebude o vaření, ale o Ivetě Bartošové… číst článek
Kolaps Zdeňka Macury před kamerami Prostřeno: »Uštkla« ho černá mamba! Kolaps Zdeňka Macury před kamerami Prostřeno: »Uštkla« ho černá mamba! Pekelně pálivé bude dnešní speciální Prostřeno! u protekčního fracka Pavla Novotného (39). Buřty… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Hájek
Jan Hájek
zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil Brad Pitt
Brad Pitt
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková