Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský je český herec a moderátor. Má rockovou kapelu Underhill, vede vlastní umělecké galerie, vydal dvě knihy a měl i vlastní palačinkárnu.

Zdeněk Podhůrský po stavební průmyslovce absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl  členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle. Černého prince si zahrál v televizní pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločka v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. Začal se věnovat i dabingu. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to?. V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill. Nahrál s ní album Mene Tekel. Krom toho rád fotografuje. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V současné době je ve vztahu s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci. Chodí spolu již několik let. 

 

Články o celebritě

O 37 let mladší přítelkyně Podhůrského se změnila v barbie! Před půl rokem vypadala jinak O 37 let mladší přítelkyně Podhůrského se změnila v barbie! Před půl rokem vypadala jinak Moderátor Zdeněk Podhůrský (58) vyvezl svou mladou přítelkyni Veroniku (21) do Varů. A je to úplně… číst článek
Konec festivalu bez hvězd: Situaci zachraňoval šoumen Jeremy! Konec festivalu bez hvězd: Situaci zachraňoval šoumen Jeremy! Zatímco na zahájení 52. ročníku MFF Karlovy Vary se to na červeném koberci hvězdami jen hemžilo,… číst článek
Konec festivalu ovládli bratři v triku Bartoška s Rennerem! Proč nepřišly hvězdy? Konec festivalu ovládli bratři v triku Bartoška s Rennerem! Proč nepřišly hvězdy? Zatímco na zahájení to byl na red carpetu přetlak hvězd a vnadů Jitky Čvančarové (39), tak na zakončení… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Jitka Molavcová
Jitka Molavcová
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková