Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský je český herec a moderátor. Má rockovou kapelu Underhill, vede vlastní umělecké galerie, vydal dvě knihy a měl i vlastní palačinkárnu.

Zdeněk Podhůrský po stavební průmyslovce absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl  členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle. Černého prince si zahrál v televizní pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločka v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. Začal se věnovat i dabingu. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to?. V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill. Nahrál s ní album Mene Tekel. Krom toho rád fotografuje. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V současné době je ve vztahu s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci. Chodí spolu již několik let. 

 

Články o celebritě

Modely, ze kterých bolí hlava: Ovoce místo šatů, obojky pro dominy a sexy spodní prádlo! Modely, ze kterých bolí hlava: Ovoce místo šatů, obojky pro dominy a sexy spodní prádlo! V naprosto „ulítlých“ šatech se předvedly finalistky soutěže Miss Léta. Ať už to bylo sexy spodní… číst článek
Poslední večeře VIP Prostřeno a útok na Reginu: Jsi opilá kráva z Brna! Přestaň fetovat! Poslední večeře VIP Prostřeno a útok na Reginu: Jsi opilá kráva z Brna! Přestaň fetovat! V sobotu by se parta z VIP Prostřeno ve složení Hana a Jiří Krampolovi, Pavel Novotný, Regina Agia… číst článek
Urážky v Prostřeno: Novoťnák nazve Regínu ožralou krávou! Urážky v Prostřeno: Novoťnák nazve Regínu ožralou krávou! Při zítřejší poslední večeři se bude hodně bumbat bílé vínko a tak padnou poslední zábrany. Doslova… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Jan Fiala
Jan Fiala
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská