Marie Rottrová

Datum narození: 13.11.1941
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Marie Rottrová je populární a úspěšná česká zpěvačka, pianistka a moderátorka považovaná za královnu českého soulu. Dvakrát se vdala a dvakrát rozvedla.

Marie Rottrová svou hudební kariéru odstartovala jako bankovní úřednice soutěží Hledáme nové talenty, kde skončila na čtvrtém místě. Zpívat začala už po gymnáziu. Od roku 1965 působila ve skupině Samuel. Následovala kapela Majestic nebo Plameňáci. Mezi její největší hity patří Lásko, voníš deštěm, Markétka nebo Řeka lásky.

Marie Rottrová zpívala své hity na více než třech tisících koncertech. Vydala téměř tři desítky alb. Mezi ty nejznámější patří Já a Ty, Chvílu můj, chvíli stůj, Ty kdo jdeš kolem, Podívej, Osud mi tě přál či Co mám, to dám. Za svou dlouhou a úspěšnou kariéru spolupracovala třeba s Hanou Zagorovou, Pavlem Bobkem nebo Jaromírem Nohavicou.  

Marie Rottrová se pravidelně objevovala na televizních obrazovkách díky pořadu V divadélku pod věží, kam si pozvala například mnohonásobného Slavíka Karla Gotta nebo herce Jiřího Bartošku. Mimoto nazpívala ústřední písně ke kriminálce Smrt si vybírá, ke komedii Léto s kovbojem nebo k dramatu Kam nikdo nesmí.

Marie Rottrová má z prvního manželství s hudebníkem Vlastimilem Kučajem dvojčata Vítka a Martina. V pořadí druhý muž George Burgerstein s ní žil střídavě v Německu a v Česku. Její velkou láskou byl také Richard Kovalčík, zakladatel Plameňáků. Jejich životní souznění umlčela až rakovina, na kterou zemřel v roce 1975. Momentálně udržuje vztah s podnikatelem Milanem Říhou, s kterým se však do třetí svatby nehrne.

 

Články o celebritě

Milenci? Rottrová o vztahu s Bartoškou! Milenci? Rottrová o vztahu s Bartoškou! Marie Rottrová (75) si na svůj vánoční koncert pozvala mimo jiné i Jiřího Bartošku (69), se kterým… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Věra Špinarová slaví 65 Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Věra Špinarová slaví 65 65. narozeniny dnes slaví zpěvačka Věra Špinarová. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek
Marie Rottrová slavila 75 let! Poprvé naživo zpívala s Bartoškou slavný duet Marie Rottrová slavila 75 let! Poprvé naživo zpívala s Bartoškou slavný duet Při pohledu na Marii Rottrovou se nechce věřit, že před několika dny oslavila 75 let! Jubileum oslavila… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Thom Artway
Thom Artway
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica

Nejnovější profily celebrit