Marie Rottrová

Datum narození: 13.11.1941
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Marie Rottrová je populární a úspěšná česká zpěvačka, pianistka a moderátorka považovaná za královnu českého soulu. Dvakrát se vdala a dvakrát rozvedla.

Marie Rottrová svou hudební kariéru odstartovala jako bankovní úřednice soutěží Hledáme nové talenty, kde skončila na čtvrtém místě. Zpívat začala už po gymnáziu. Od roku 1965 působila ve skupině Samuel. Následovala kapela Majestic nebo Plameňáci. Mezi její největší hity patří Lásko, voníš deštěm, Markétka nebo Řeka lásky.

Marie Rottrová zpívala své hity na více než třech tisících koncertech. Vydala téměř tři desítky alb. Mezi ty nejznámější patří Já a Ty, Chvílu můj, chvíli stůj, Ty kdo jdeš kolem, Podívej, Osud mi tě přál či Co mám, to dám. Za svou dlouhou a úspěšnou kariéru spolupracovala třeba s Hanou Zagorovou, Pavlem Bobkem nebo Jaromírem Nohavicou.  

Marie Rottrová se pravidelně objevovala na televizních obrazovkách díky pořadu V divadélku pod věží, kam si pozvala například mnohonásobného Slavíka Karla Gotta nebo herce Jiřího Bartošku. Mimoto nazpívala ústřední písně ke kriminálce Smrt si vybírá, ke komedii Léto s kovbojem nebo k dramatu Kam nikdo nesmí.

Marie Rottrová má z prvního manželství s hudebníkem Vlastimilem Kučajem dvojčata Vítka a Martina. V pořadí druhý muž George Burgerstein s ní žil střídavě v Německu a v Česku. Její velkou láskou byl také Richard Kovalčík, zakladatel Plameňáků. Jejich životní souznění umlčela až rakovina, na kterou zemřel v roce 1975. Momentálně udržuje vztah s podnikatelem Milanem Říhou, s kterým se však do třetí svatby nehrne.

 

Články o celebritě

Marie Rottrová: 6 měsíců po svatbě zahodila snubní prsten! Marie Rottrová: 6 měsíců po svatbě zahodila snubní prsten! Půl roku po tajné svatbě Marie Rottrová (75) přestala nosit snubní prsten. že by problémy v manželství… číst článek
Tajemství letošních svateb: Která nevěsta ukázala zadeček? Tajemství letošních svateb: Která nevěsta ukázala zadeček? Také letos se hnala před oltář řada známých osobností! Nejsledovanější svatbou byla na konci června… číst článek
Milenci? Rottrová o vztahu s Bartoškou! Milenci? Rottrová o vztahu s Bartoškou! Marie Rottrová (75) si na svůj vánoční koncert pozvala mimo jiné i Jiřího Bartošku (69), se kterým… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Tamara Kubová-Klusová
Tamara Kubová-Klusová