Jan Saudek

Datum narození: 13.5.1935
Profese: fotograf
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slávu si fotograf Jan Saudek vystavěl spolu s typickou melancholickou Zdí, u které fotí akty mužů i žen. Genialitu kombinuje s bohémstvím a promiskuitou.

Svůj první fotoaparát dostal Jan Saudek v roce 1950, fotografii se vyučil o dva roky později. Do roku 1983 pracoval jako reprodukční fotograf v tiskárně. Své kolorované snímky předvedl poprvé na americké University of Indiana. Postupně se vypracoval na ve světě nejproslulejšího fotografa Česka. Kromě USA vystavuje ve Francii, kde o něm natočili i film, v Japonsku nebo v Austrálii.

JAN SAUDEK OSAHÁVAL BACULKU

Byl vyznamenán francouzským titulem Rytíř umění a literatury. Ministr kultury udělil Janu Saudkovi české prestižní ocenění Artis Bohemiae Amicis. V televizi moderoval Jan Saudek vlastní talk show.

Je znám svoji láskou ke kyprým ženám. Proslavil se například i nafocením kampaně pro výrobek Absolut vodka.

Jeho bratr a dvojče, kreslíř Karel Saudek, leží od roku 2005 v kómatu. Bratři se před tím dostali do rozepře, nakonec se ale udobřili.

V komunálních volbách 2018 se Jan Saudek stal kandidátem hnutí Plus na pražského primátora.

O JANU SAUDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Saudek i jeho bratr byli vězněni v nacistických koncentračních táborech. Dostali se i pod ruce Anděla smrti, doktora Mengeleho.

Z prvního manželství s manželkou Marií (bral si ji ve třiadvaceti a vydrželi spolu 12 let) má Jan Saudek syny Daniela a Samuela. Se Samuelem nyní žije Saudkova bývalá přítelkyně Sára Saudková – mají spolu čtyři děti.

Podruhé byl Jan Saudek ženatý s Marií Havlenovou (zplodili dceru Marii), pak ho pro manželství zlákala Petra Šupová (narodil se jim syn Jindřich) a nakonec Pavla Hodková, s níž má syna Matěje a dceru Annu-Marii. O 45 let mladší Pavlu Hodkovou si na stará kolena a na začátku roku 2014 Jan Saudek vzal na ambasádě v Pekingu. Několik dalších dětí počal s jinými partnerkami. Ne všechny své ženy opouštěl, rozvedl se jen jednou, dvakrát ovdověl.

VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Padesátnice Sára Saudková se nestydí! Provokuje nahými fotkami Padesátnice Sára Saudková se nestydí! Provokuje nahými fotkami Zatímco některé celebrity se v letních dnech chlubí módními plavkami, fotografka Sára Saudková (51)… číst článek
Zazdil Saudek vnoučata? „Je pro ně paní Columbová," tvrdí Sára. Zazdil Saudek vnoučata? „Je pro ně paní Columbová," tvrdí Sára. Zrzavá fotografka má se Samuelem Saudkem čtyři dítka Sáru, Samuela, Jana a Oskara, přesto vnoučátka… číst článek
Největší tajemství Ivany Gottové: O čem za 19 let po boku Slavíka nemluvila Největší tajemství Ivany Gottové: O čem za 19 let po boku Slavíka nemluvila Kráčí ve šlépějích svého muže! Zpěv už si Ivana Gottová (42) zkusila a teď se pustila do malování.… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Andrea Opavská
Andrea Opavská
zobrazit profil Pavlína Pížová
Pavlína Pížová
zobrazit profil Iva Havránková
Iva Havránková
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka
zobrazit profil Marek Dědík
Marek Dědík
zobrazit profil Jiří Srnec
Jiří Srnec
zobrazit profil Jakub Klimo
Jakub Klimo
zobrazit profil Lenka Bílková
Lenka Bílková