Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Vondráčková o Janě Brejchové: Slova plná lítosti! Vondráčková o Janě Brejchové: Slova plná lítosti! V závěru prázdnin zavítala na hrad Karlštejn zpěvačka Helena Vondráčková (69). Na jeho hradbách mimo… číst článek
Šmuclerová a Vondráčková: Vysekly poklonu vítězce Tvojí tváře! Šmuclerová a Vondráčková: Vysekly poklonu vítězce Tvojí tváře! Muzikál Noc na Karlštejně, uváděný přímo na nádvoří slavného středočeského hradu, má dnes po 14 vyprodaných… číst článek
Celebrity veřejně vyznávaly lásku: Jak se k tomu postavili Hrzánová, Geislerová nebo Cibulka? Celebrity veřejně vyznávaly lásku: Jak se k tomu postavili Hrzánová, Geislerová nebo Cibulka? I když se většinou drží zpátky, pro dobrou věc celebrity udělaly výjimku. V rámci projektu HateFree… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek