Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Souboj hlasů a dekoltů na jednom pódiu: Které z českých zpěvaček to slušelo nejvíc? Souboj hlasů a dekoltů na jednom pódiu: Které z českých zpěvaček to slušelo nejvíc? Rudá barva, bujné dekolty, sexy nožky a neskutečný hlas. To vše bylo k vidění na výjimečném koncertě… číst článek
Dabérka Lízy Simpsonové Korolová: Co jí zkazilo vysněnou svatbu? Dabérka Lízy Simpsonové Korolová: Co jí zkazilo vysněnou svatbu? Hvězda z muzikálů Ivana Korolová (29) měla jasnou představu o své ideální veselce. Skutečnost byla… číst článek
Martina Pártlová chytila kytici na svatbě: Bude další veselka? Martina Pártlová chytila kytici na svatbě: Bude další veselka? Myslela si, že se jde jen pobavit na svatbu kolegyně, jenže netušila, co se jí tam stane. Zpěvačka… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Lešek Wronka
Lešek Wronka
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Ivan Timko
Ivan Timko
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl