Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Sidovský & Vítek přiznali: Máme syna z Tibetu! Sidovský & Vítek přiznali: Máme syna z Tibetu! Zpěvák Pavel Vítek (55) se v pořadu Kateřiny Brožové (50) Exkluziv svěřil s tím, že společně se svým… číst článek
Předávání cen Thálie: Zabodoval »Rocky« Pecha, triumf Grossové se nekonal!  Předávání cen Thálie: Zabodoval »Rocky« Pecha, triumf Grossové se nekonal! Slavnostní předávání cen Thálie za výkony na prknech, která znamenají svět, se odehrálo v sobotu… číst článek
Muzikál Noc na Karlštejně končí. Holišová, Vítek a Rázlová přijdou o kšeft Muzikál Noc na Karlštejně končí. Holišová, Vítek a Rázlová přijdou o kšeft Na nádvoří hradu Karlštejn na Berounsku po třech letech končí muzikálová představení Noc na Karlštejně.… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)
zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek