Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Rozpačitá sláva na Gottově výstavě: Mistrovi přátelé museli zůstat za páskou! Rozpačitá sláva na Gottově výstavě: Mistrovi přátelé museli zůstat za páskou! Zatímco Karel Gott (77) na zahájení výstavy Gott My Life přijel ve stylu hollywoodských hvězd po… číst článek
Elvisova manželka Priscilla: Zaměstnala 48 Čechů! A zbořila s nimi Berlín! Elvisova manželka Priscilla: Zaměstnala 48 Čechů! A zbořila s nimi Berlín! Exmanželka Elvise Presleyho (†42) a správkyně jeho odkazu, slavná herečka Priscilla Presley, už má… číst článek
Regina Rázlová (69) pláchla z Homolky: Bála se embolie do hlavy! Regina Rázlová (69) pláchla z Homolky: Bála se embolie do hlavy! Konečně je doma! Poté, co byla Regina Rázlová (69) za dramatických okolností převezena do nemocnice… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Marián Varga
Marián Varga
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Adam Koller
Adam Koller