Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Sidovský na hvězdném bále: Bez manžela s Heidi Klum Sidovský na hvězdném bále: Bez manžela s Heidi Klum Tohle se poštěstí jen málokomu! Producent Janis Sidovský zavítal krátce po oslavě svých 50. narozenin… číst článek
Manžel Pavla Vítka: Tajná oslava padesátin! Nechyběla Bohdalová, Absolonová a Csáková Manžel Pavla Vítka: Tajná oslava padesátin! Nechyběla Bohdalová, Absolonová a Csáková Manažer hvězd Janis Sidovský oslavil o pár dnů dříve své 50. narozeniny. Kulatiny, které má 21. ledna,… číst článek
Těhotné Kocábová s Vágnerovou na premiéře StarWars: Jedna se zakulacuje, druhá je těsně před porodem! Těhotné Kocábová s Vágnerovou na premiéře StarWars: Jedna se zakulacuje, druhá je těsně před porodem! Oběma se podařilo těhotenství dlouho tajit, teď ale břicho v posledním trimestru už neutají. Těhulky… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres
zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Štěpán Škoch
Štěpán Škoch