Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Gombitová odzpívá svůj jediný koncert v Praze: Garde jí budou dělat Chodúr a Adam Mišík Gombitová odzpívá svůj jediný koncert v Praze: Garde jí budou dělat Chodúr a Adam Mišík Vidět a slyšet Mariku Gombitovou (60) zpívat živě? To je malý zázrak. O to víc překvapí, že si slovenská… číst článek
Pohřeb režisérky Polákové: Loučila se Bohdalová i Dvořák! Poslední píseň zazpíval Gott Pohřeb režisérky Polákové: Loučila se Bohdalová i Dvořák! Poslední píseň zazpíval Gott Účast na pohřbu televizní režisérky Mileny Polákové (†75) byla hojná. Přišli všichni ti, co měli… číst článek
Premiéra muzikálu Rocky: Silikonová Kristelová v jednom sále s expřítelem Kazmou a současným Řepkou Premiéra muzikálu Rocky: Silikonová Kristelová v jednom sále s expřítelem Kazmou a současným Řepkou Velký den se přiblížil. Herci, kteří jsou součástí muzikálu Rocky, se konečně dočkali dne D. V Kongresovém… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Jaroslav Filip
Jaroslav Filip
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský