Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Celebrity veřejně vyznávaly lásku: Jak se k tomu postavili Hrzánová, Geislerová nebo Cibulka? Celebrity veřejně vyznávaly lásku: Jak se k tomu postavili Hrzánová, Geislerová nebo Cibulka? I když se většinou drží zpátky, pro dobrou věc celebrity udělaly výjimku. V rámci projektu HateFree… číst článek
Gayové, heterosexuálové i Arabové spolu nafotili kampaň. Ukazují, že láska je stejná Gayové, heterosexuálové i Arabové spolu nafotili kampaň. Ukazují, že láska je stejná Více než 30 párů se nechalo vyfotit pro kampaň organizace HateFree, která má za cíl mírnit nenávist… číst článek
Narozeniny Holišové (36) na Karlštejně: Tajná soukromá party! Kdo ji pozval k sobě domů? Narozeniny Holišové (36) na Karlštejně: Tajná soukromá party! Kdo ji pozval k sobě domů? S narozeninovými oslavami během představení Noc na Karlštejně na známém hradě se roztrhl pytel. Tentokrát… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Ivan Timko
Ivan Timko
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Jakub Jan Ryba
Jakub Jan Ryba
zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup
zobrazit profil Zdeněk  Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský