Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Rázlová a Holišová: Zrušili jim kšeft! Kvůli bouři… Rázlová a Holišová: Zrušili jim kšeft! Kvůli bouři… Příchod studené fronty, kterou budou doprovázet silné bouře, vystrašil producenty muzikálu Noc na… číst článek
Trapas Alexeje Pyška na oslavě: Močil před domem, pak gratuloval Trapas Alexeje Pyška na oslavě: Močil před domem, pak gratuloval Od soboty až do pondělka se protáhla oslava 70. narozenin Reginy Rázlové. Nejprve slavila na Karlštejně… číst článek
Rozpačitá sláva na Gottově výstavě: Mistrovi přátelé museli zůstat za páskou! Rozpačitá sláva na Gottově výstavě: Mistrovi přátelé museli zůstat za páskou! Zatímco Karel Gott (77) na zahájení výstavy Gott My Life přijel ve stylu hollywoodských hvězd po… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz