Markéta Procházková

Datum narození: 25.2.1986
Místo narození: Jihlava
Výška: 165 cm
Profese: muzikálová zpěvačka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Markéta Procházková je známá ze seriálů Ulice, Gympl, prošla i nejeden muzikál. Na šest let uchvátila srdce zpěváka Tomáše Savky.

Krásná Esmeralda z muzikálu Quasimodo patří k zatím nejvýraznějším rolím, které muzikálová zpěvačka Markéta Procházková ztvárnila. Bětušku si zahrála v Katu Mydlářovi, Constance ve Třech mušketýrech nebo Gigi v Miss Saigon. Objevila se ale i v mnoha dalších, namátkou zmiňmě: Adéla ještě nevečeřela, Mona Lisa, Touha, Bílý Dalmatin, Příběh ulice, Baron Prášil, Ať žije rockenroll, Pomáda, Krysař či Mata-Hari.

Markéta Procházková je ovšem svému publiku známá i z televizních obrazovek. Objevila se v nekonečném seriálu Ulice i seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde se předvedla jako sympatická a svérázná romská kuchařka Zuzana Červeňáková.

V roce 2003 vyhrála Marekéta Procházková Jihlavského slavíka. Na nejvyšší příčku dosáhla i v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy.

Na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kterou vystudovala, se s ní seznámil Tomáš Savka, zpěvák a finalista první řady pěvecké show Česko hledá SuperStar. Markéta Procházková s ním chodila šest let.

Markéta Procházková byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

 

Články o celebritě

Co v TV neukážou: Nenávist a intriky v »Tváři«! Co v TV neukážou: Nenávist a intriky v »Tváři«! Nenávist a intriky! Ty prý panují v zákulisí druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas! Někteří soutěžící… číst článek
Hvězda »Tváře« Markéta Procházková: Nestíhá a kolabuje! Hvězda »Tváře« Markéta Procházková: Nestíhá a kolabuje! Dělat dvě věci najednou se nevyplácí, o tom se přesvědčila i Markéta Procházková (30). Kromě »Tváře«… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová