Markéta Procházková

Datum narození: 25.2.1986
Místo narození: Jihlava
Výška: 165 cm
Profese: muzikálová zpěvačka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Markéta Procházková je známá ze seriálů Ulice, Gympl, prošla i nejeden muzikál. Na šest let uchvátila srdce zpěváka Tomáše Savky.

Krásná Esmeralda z muzikálu Quasimodo patří k zatím nejvýraznějším rolím, které muzikálová zpěvačka Markéta Procházková ztvárnila. Bětušku si zahrála v Katu Mydlářovi, Constance ve Třech mušketýrech nebo Gigi v Miss Saigon. Objevila se ale i v mnoha dalších, namátkou zmiňmě: Adéla ještě nevečeřela, Mona Lisa, Touha, Bílý Dalmatin, Příběh ulice, Baron Prášil, Ať žije rockenroll, Pomáda, Krysař či Mata-Hari.

Markéta Procházková je ovšem svému publiku známá i z televizních obrazovek. Objevila se v nekonečném seriálu Ulice i seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde se předvedla jako sympatická a svérázná romská kuchařka Zuzana Červeňáková.

V roce 2003 vyhrála Marekéta Procházková Jihlavského slavíka. Na nejvyšší příčku dosáhla i v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy.

Na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kterou vystudovala, se s ní seznámil Tomáš Savka, zpěvák a finalista první řady pěvecké show Česko hledá SuperStar. Markéta Procházková s ním chodila šest let.

Markéta Procházková byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

 

Články o celebritě

Exkluzivní foto ze zákulisí semifinále Tvoje tvář má známý hlas! Exkluzivní foto ze zákulisí semifinále Tvoje tvář má známý hlas! Včerejší semifinálová epizoda pořadu Tvoje tvář má známý hlas byla opravdu našlapaná velkolepými… číst článek
Miroslav Etzler se vážně zranil: 5 hodin v šílených bolestech! Miroslav Etzler se vážně zranil: 5 hodin v šílených bolestech! Pekelnou bolest, která nemá konce, si během natáčení desátého dílu druhé řady  »Tváře« protrpěl Miroslav… číst článek
Co se děje v zákulisí muzikálu Bonnie & Clyde? Co se děje v zákulisí muzikálu Bonnie & Clyde? Proměna, jakou nezažije ani v »Tváři«! Markéta Procházková (30) ji podstupuje před každým představením… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek