Markéta Procházková

Datum narození: 25.2.1986
Místo narození: Jihlava
Výška: 165 cm
Profese: muzikálová zpěvačka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Markéta Procházková je známá ze seriálů Ulice, Gympl, prošla i nejeden muzikál. Na šest let uchvátila srdce zpěváka Tomáše Savky.

Krásná Esmeralda z muzikálu Quasimodo patří k zatím nejvýraznějším rolím, které muzikálová zpěvačka Markéta Procházková ztvárnila. Bětušku si zahrála v Katu Mydlářovi, Constance ve Třech mušketýrech nebo Gigi v Miss Saigon. Objevila se ale i v mnoha dalších, namátkou zmiňmě: Adéla ještě nevečeřela, Mona Lisa, Touha, Bílý Dalmatin, Příběh ulice, Baron Prášil, Ať žije rockenroll, Pomáda, Krysař či Mata-Hari.

Markéta Procházková je ovšem svému publiku známá i z televizních obrazovek. Objevila se v nekonečném seriálu Ulice i seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde se předvedla jako sympatická a svérázná romská kuchařka Zuzana Červeňáková.

V roce 2003 vyhrála Marekéta Procházková Jihlavského slavíka. Na nejvyšší příčku dosáhla i v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy.

Na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kterou vystudovala, se s ní seznámil Tomáš Savka, zpěvák a finalista první řady pěvecké show Česko hledá SuperStar. Markéta Procházková s ním chodila šest let.

Markéta Procházková byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

 

Články o celebritě

Hvězda Tváře Markéta Procházková se ztrácí před očima! Co se s ní děje? Hvězda Tváře Markéta Procházková se ztrácí před očima! Co se s ní děje? Na otázku, v kolika muzikálech hraje, odpovídá: Ani nevím. Zpěvačka Markéta Procházková (31) jde… číst článek
Karel Gott (77) o „svém“ muzikálu Času růží: Chválit to nebudu! Karel Gott (77) o „svém“ muzikálu Času růží: Chválit to nebudu! Sice byl dojatý, přesto Karel Gott (77) nový muzikál Čas růží s jeho hity komentovat nechtěl. „Nemohu… číst článek
Markéta Procházková (31): Tajné útěky z divadla! Markéta Procházková (31): Tajné útěky z divadla! I když si zahrála již ve více než dvaceti muzikálech, objevila se v seriálech Gympl a První republika,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků