Markéta Procházková

Datum narození: 25.2.1986
Místo narození: Jihlava
Výška: 165 cm
Profese: muzikálová zpěvačka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Markéta Procházková je známá ze seriálů Ulice, Gympl, prošla i nejeden muzikál. Na šest let uchvátila srdce zpěváka Tomáše Savky.

Krásná Esmeralda z muzikálu Quasimodo patří k zatím nejvýraznějším rolím, které muzikálová zpěvačka Markéta Procházková ztvárnila. Bětušku si zahrála v Katu Mydlářovi, Constance ve Třech mušketýrech nebo Gigi v Miss Saigon. Objevila se ale i v mnoha dalších, namátkou zmiňmě: Adéla ještě nevečeřela, Mona Lisa, Touha, Bílý Dalmatin, Příběh ulice, Baron Prášil, Ať žije rockenroll, Pomáda, Krysař či Mata-Hari.

Markéta Procházková je ovšem svému publiku známá i z televizních obrazovek. Objevila se v nekonečném seriálu Ulice i seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde se předvedla jako sympatická a svérázná romská kuchařka Zuzana Červeňáková.

V roce 2003 vyhrála Marekéta Procházková Jihlavského slavíka. Na nejvyšší příčku dosáhla i v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy.

Na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kterou vystudovala, se s ní seznámil Tomáš Savka, zpěvák a finalista první řady pěvecké show Česko hledá SuperStar. Markéta Procházková s ním chodila šest let.

Markéta Procházková byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

 

Články o celebritě

Premiéra muzikálu Rocky: Silikonová Kristelová v jednom sále s expřítelem Kazmou a současným Řepkou Premiéra muzikálu Rocky: Silikonová Kristelová v jednom sále s expřítelem Kazmou a současným Řepkou Velký den se přiblížil. Herci, kteří jsou součástí muzikálu Rocky, se konečně dočkali dne D. V Kongresovém… číst článek
Schneiderová s Procházkovou vařily chobotnice: Se pozvracím, štítila se zpěvačka Schneiderová s Procházkovou vařily chobotnice: Se pozvracím, štítila se zpěvačka Oblékly zástěru, vzaly vařečku a hurá k plotně. Hvězdy muzikálu Bonnie a Clyde Jitka Scheiderová… číst článek
Jiří Dvořák (50): Anděl páně na nočníku... Jiří Dvořák (50): Anděl páně na nočníku... Čert Uriáš v pohádce Anděl Páně i vodník Bubla v Troškových Strašidlech. To je herec Jiří Dvořák… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston