Markéta Procházková

Datum narození: 25.2.1986
Místo narození: Jihlava
Výška: 165 cm
Profese: muzikálová zpěvačka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Markéta Procházková je známá ze seriálů Ulice, Gympl, prošla i nejeden muzikál. Na šest let uchvátila srdce zpěváka Tomáše Savky.

Krásná Esmeralda z muzikálu Quasimodo patří k zatím nejvýraznějším rolím, které muzikálová zpěvačka Markéta Procházková ztvárnila. Bětušku si zahrála v Katu Mydlářovi, Constance ve Třech mušketýrech nebo Gigi v Miss Saigon. Objevila se ale i v mnoha dalších, namátkou zmiňmě: Adéla ještě nevečeřela, Mona Lisa, Touha, Bílý Dalmatin, Příběh ulice, Baron Prášil, Ať žije rockenroll, Pomáda, Krysař či Mata-Hari.

Markéta Procházková je ovšem svému publiku známá i z televizních obrazovek. Objevila se v nekonečném seriálu Ulice i seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde se předvedla jako sympatická a svérázná romská kuchařka Zuzana Červeňáková.

V roce 2003 vyhrála Marekéta Procházková Jihlavského slavíka. Na nejvyšší příčku dosáhla i v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy.

Na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kterou vystudovala, se s ní seznámil Tomáš Savka, zpěvák a finalista první řady pěvecké show Česko hledá SuperStar. Markéta Procházková s ním chodila šest let.

Markéta Procházková byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

 

Články o celebritě

Schneiderová s Procházkovou vařily chobotnice: Se pozvracím, štítila se zpěvačka Schneiderová s Procházkovou vařily chobotnice: Se pozvracím, štítila se zpěvačka Oblékly zástěru, vzaly vařečku a hurá k plotně. Hvězdy muzikálu Bonnie a Clyde Jitka Scheiderová… číst článek
Jiří Dvořák (50): Anděl páně na nočníku... Jiří Dvořák (50): Anděl páně na nočníku... Čert Uriáš v pohádce Anděl Páně i vodník Bubla v Troškových Strašidlech. To je herec Jiří Dvořák… číst článek
Hvězda Tváře Markéta Procházková: Kdo je její tajemný přítel? Hvězda Tváře Markéta Procházková: Kdo je její tajemný přítel? Muzikálová zpěvačka Markéta Procházková už dva roky randí s bývalým tanečníkem. Ale do společnosti… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková