Bára Štěpánová

Datum narození: 13.12.1959
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Rusovláska Bára Štěpánová hýří energií ve filmu i v divadle. Zahrála si v mnoha seriálech, pohádkách či televizních filmech. A vždy energické ženy.

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení pražské Státní konzervatoře. Vystupovala v divadlech v Hradci Králové, Plzní nebo Praze. Herečka Bára Štěpánová se předvedla například ve hrách Dívčí válka, Amadeus nebo Vějíř.

V televizi začala seriálem Pan Tau. Následovala Tisícročná včela, Česká soda nebo Rodinná pouta. Proslavila se však zejména rolí Bedřišky v pásmu komedií o Básnících. Objevila se také v krimifilmu Smrt stopařek, komediálním Slaměném klobouku, či sci-fi Tajemství hradu v Karpatech. Diváky rozesmála Bára Štěpánová i ve snímku Jak se krotí krokodýli. Zahrála si také v divácky oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Moderovala pořady Gilotina, Bárymetr či Cestománie.

V roce 1986 podepsala Bára Štěpánová Chartu 77.  Za lepší zítřky bojovala za minulého režimu ve Společnosti pro veselejší současnost. Poté pracovala dva roky jako sekretářka prezidenta Václava Havla.

Bára Štěpánová je potřetí vdaná, a to za hudebníka Miroslava Barabáše, který si ji vzal v roce 2009. Oddal je bývalý pražský primátor Pavel Bém. S předchozím manželem, podnikatelem Lubošem Rychvalským, má herečka Štěpánová dceru Dominiku.

Své zážitky vtěsnala do autobiograficky laděné publikace O čem nesmí nikdo vědět. Ráda si dopřeje dobré víno, golf nebo jógu.

 

Články o celebritě

Štěpánová odtajnila nelítostná pravidla Ordinace: Tohle že všichni musí? Štěpánová odtajnila nelítostná pravidla Ordinace: Tohle že všichni musí? Báru Štěpánovou (57) si diváci oblíbili jako Babetu Trefnou z Ordinace v růžové zahradě 2. Herečka… číst článek
Televizní návrat náčelníka Apačů: Nový Vinnetou je sexy Albánec! Televizní návrat náčelníka Apačů: Nový Vinnetou je sexy Albánec! Více než 50 let si lidé při vyslovení jména Vinnetou představují francouzského herce Pierra Brice… číst článek
Honza Nedvěd promluvil o manželství s Pavlínkou: Prošli jsme si úplně vším Honza Nedvěd promluvil o manželství s Pavlínkou: Prošli jsme si úplně vším Věřili byste tomu? Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 slaví už 700. díl na televizní obrazovce! Při… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Nicole Kidman
Nicole Kidman
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay