Karla Chadimová

Datum narození: 13.6.1943
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Karla Chadimová v 50. a 60. letech 20. století točila jeden film za druhým. U nás i v zahraničí ztvárňovala citlivé dívky, ale nevyhýbala se ani psychologickým dramatům. Kariéru ji zničily sovětské tanky roku 1968.

Nevystudovala žádnou hereckou školu. Filmaři si ji našli sami. Už ve třinácti ji obsadili do komedie Florenc 13,30. O tři roky později hrála Karla Chadimová hned ve čtyřech filmech, například v dramatu o lásce a smrti Romeo, Julie a tma.

KARLA CHADIMOVÁ - DCERA V NAHOTĚ NA PRODEJ

Mezi lety 1961 až 1967 byla herečka Karla Chadimová členkou Filmového studia Barrandov. Ale nehrála jen doma. V období komunistického tání působila i v Západním Německu. Postavu mladé Niny ztvárnila v německém seriálu Salto Mortale. Ještě předtím se ukázala v Dobrodružství Wernera Holta.

Po Pražském jaru 1968 odešla do ústraní. Se svým manželem, hercem Janem Třískou, a jejich dcerami Karlou a Janou roku 1977 emigrovala do Kanady a poté do Spojených států. 

Jan Tříska se i tam uchytil jako herec. Jeho manželka se stala hosteskou a poté manažerkou hollywoodského hotelu Bel Air. Na herectví však Karla Chadimová nezapomněla. Roli si střihla i v kultovním americko-kanadském seriálu MacGyver. Po návratu do ČR si zahrála v Obecné škole Zdeňka a Jana Svěrákových, což byl zatím její poslední film.

O KARLE CHADIMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herec Jan Tříska zemřel 25. září 2017. Nepřežil pád z Karlova mostu do Vltavy. Bylo mu 80 let.

 

Články o celebritě

Pohřeb Jana Třísky (†80): Kdo nepřišel a poslal za sebe věnec? Pohřeb Jana Třísky (†80): Kdo nepřišel a poslal za sebe věnec? V pátek dopoledne proběhl v Národním divadle pohřeb legendárního herce Jana Třísky (†80), který zemřel… číst článek
Pohřeb Jana Třísky (†80): Krásná slova i modré kecky na poslední běh Pohřeb Jana Třísky (†80): Krásná slova i modré kecky na poslední běh Poslední rozloučení s hereckým velikánem Janem Třískou (†80) v Národním… číst článek
Poslední rozloučení s Třískou (†80): STÍŽNOSTI NA POHŘBU! Poslední rozloučení s Třískou (†80): STÍŽNOSTI NA POHŘBU! Měl vyprodáno! S Janem Třískou (†80), který před dvěma týdny zemřel po tragickém pádu z Karlova mostu,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková
zobrazit profil Vladimír Čech
Vladimír Čech
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach
zobrazit profil Boris Hybner
Boris Hybner
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková