Karla Chadimová

Datum narození: 13.6.1943
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Byla k nezastavení. V padesátých i šedesátých letech točila jeden film za druhým. U nás i v zahraničí ztvárňovala citlivé dívky, ale nevyhýbala se ani psychologickým dramatům. Hereckou kariéru ji rozemlely až sovětské tanky v roce 1968. Její lásku, herce Jana Třísku, jí ale nevzaly. Karla Chadimová se za něj tentýž rok vdala.

Nevystudovala žádnou hereckou školu. Filmaři si ji našli sami. Už ve třinácti ji obsadili do komedie Florenc 13,30. O tři roky později hrála Karla Chadimová hned ve čtyřech filmech, například v dramatu o lásce a smrti Romeo, Julie a tma.

Mezi lety 1961-1967 byla herečka Karla Chadimová členkou Filmového studia Barrandov. Ale nehrála jen doma. V období komunistického tání působila i v Západním Německu. Postavu mladé Niny ztvárnila v německém seriálu Salto Mortale. Ještě předtím se ukázala v Dobrodružství Wernera Holta.

Po Pražském jaru 1968 ale odešla do ústraní. Se svým manželem, hercem Janem Třískou, navíc v roce 1977 emigrovala do Kanady a poté do Spojených států. Vzali i své dvě děti, dcery Karlu a Janu.

Jan Tříska se i tam uchytil jako herec. Jeho manželka se stala hosteskou a poté manažerkou hollywoodského hotelu Bel Air. Na herectví však Karla Chadimová nezapomněla. Roli si střihla i v kultovním seriálu MacGyver. Po návratu do republiky si zahrála v Obecné škole, což byl zatím její poslední film.

 

Další Herci

zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková