Karla Chadimová

Datum narození: 13.6.1943
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Karla Chadimová v 50. a 60. letech 20. století točila jeden film za druhým. U nás i v zahraničí ztvárňovala citlivé dívky, ale nevyhýbala se ani psychologickým dramatům. Kariéru ji zničily sovětské tanky roku 1968.

Nevystudovala žádnou hereckou školu. Filmaři si ji našli sami. Už ve třinácti ji obsadili do komedie Florenc 13,30. O tři roky později hrála Karla Chadimová hned ve čtyřech filmech, například v dramatu o lásce a smrti Romeo, Julie a tma.

KARLA CHADIMOVÁ - DCERA V NAHOTĚ NA PRODEJ

Mezi lety 1961 až 1967 byla herečka Karla Chadimová členkou Filmového studia Barrandov. Ale nehrála jen doma. V období komunistického tání působila i v Západním Německu. Postavu mladé Niny ztvárnila v německém seriálu Salto Mortale. Ještě předtím se ukázala v Dobrodružství Wernera Holta.

Po Pražském jaru 1968 odešla do ústraní. Se svým manželem, hercem Janem Třískou, a jejich dcerami Karlou a Janou roku 1977 emigrovala do Kanady a poté do Spojených států. 

Jan Tříska se i tam uchytil jako herec. Jeho manželka se stala hosteskou a poté manažerkou hollywoodského hotelu Bel Air. Na herectví však Karla Chadimová nezapomněla. Roli si střihla i v kultovním americko-kanadském seriálu MacGyver. Po návratu do ČR si zahrála v Obecné škole Zdeňka a Jana Svěrákových, což byl zatím její poslední film.

O KARLE CHADIMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herec Jan Tříska zemřel 25. září 2017. Nepřežil pád z Karlova mostu do Vltavy. Bylo mu 80 let.

 

Články o celebritě

Exkluzivně! Našli jsme dům Jana Třísky (†80) v Los Angeles: Sousedé o jeho smrti netuší! Exkluzivně! Našli jsme dům Jana Třísky (†80) v Los Angeles: Sousedé o jeho smrti netuší! Kdepak vila na pobřeží! Zesnulý Jan Tříska (†80) žil v kalifornském Los Angeles skromně. Blesk našel… číst článek
Smrt Třísky (†80) zdeptala Miloše Formana. Jan se s ním chtěl vidět! Smrt Třísky (†80) zdeptala Miloše Formana. Jan se s ním chtěl vidět! Miloše Formana (85) a Jana Třísku (†80) nespojovala jen dávná spolupráce na filmech Ragtime či Lid… číst článek
Co tajil tragicky zesnulý Jan Tříska (†80): O svých dcerách raději mlčel Co tajil tragicky zesnulý Jan Tříska (†80): O svých dcerách raději mlčel Všichni znají jeho životní příběh. Slávu, emigraci i živoření bez peněz. Osud dvou dcer Jana Třísky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Ladilav Frej jr.
Ladilav Frej jr.
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty