Karla Chadimová

Datum narození: 13.6.1943
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Karla Chadimová v 50. a 60. letech 20. století točila jeden film za druhým. U nás i v zahraničí ztvárňovala citlivé dívky, ale nevyhýbala se ani psychologickým dramatům. Kariéru ji zničily sovětské tanky roku 1968.

Nevystudovala žádnou hereckou školu. Filmaři si ji našli sami. Už ve třinácti ji obsadili do komedie Florenc 13,30. O tři roky později hrála Karla Chadimová hned ve čtyřech filmech, například v dramatu o lásce a smrti Romeo, Julie a tma.

KARLA CHADIMOVÁ - DCERA V NAHOTĚ NA PRODEJ

Mezi lety 1961 až 1967 byla herečka Karla Chadimová členkou Filmového studia Barrandov. Ale nehrála jen doma. V období komunistického tání působila i v Západním Německu. Postavu mladé Niny ztvárnila v německém seriálu Salto Mortale. Ještě předtím se ukázala v Dobrodružství Wernera Holta.

Po Pražském jaru 1968 odešla do ústraní. Se svým manželem, hercem Janem Třískou, a jejich dcerami Karlou a Janou roku 1977 emigrovala do Kanady a poté do Spojených států. 

Jan Tříska se i tam uchytil jako herec. Jeho manželka se stala hosteskou a poté manažerkou hollywoodského hotelu Bel Air. Na herectví však Karla Chadimová nezapomněla. Roli si střihla i v kultovním americko-kanadském seriálu MacGyver. Po návratu do ČR si zahrála v Obecné škole Zdeňka a Jana Svěrákových, což byl zatím její poslední film.

O KARLE CHADIMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herec Jan Tříska zemřel 25. září 2017. Nepřežil pád z Karlova mostu do Vltavy. Bylo mu 80 let.

 

Články o celebritě

Smrt Třísky (†80) zdeptala Miloše Formana. Jan se s ním chtěl vidět! Smrt Třísky (†80) zdeptala Miloše Formana. Jan se s ním chtěl vidět! Miloše Formana (85) a Jana Třísku (†80) nespojovala jen dávná spolupráce na filmech Ragtime či Lid… číst článek
Co tajil tragicky zesnulý Jan Tříska (†80): O svých dcerách raději mlčel Co tajil tragicky zesnulý Jan Tříska (†80): O svých dcerách raději mlčel Všichni znají jeho životní příběh. Slávu, emigraci i živoření bez peněz. Osud dvou dcer Jana Třísky… číst článek
Těžké dilema vdovy Chadimové: Neví, kde Jana Třísku pohřbí! Těžké dilema vdovy Chadimové: Neví, kde Jana Třísku pohřbí! Nemá jasno! Ani v den pohřbu vdova po Janu Třískovi (†80) nebyla rozhodnutá, kde její muž spočine… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková
zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Sarah Haváčová
Sarah Haváčová
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha