Karla Chadimová

Datum narození: 13.6.1943
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Karla Chadimová v 50. a 60. letech 20. století točila jeden film za druhým. U nás i v zahraničí ztvárňovala citlivé dívky, ale nevyhýbala se ani psychologickým dramatům. Kariéru ji zničily sovětské tanky roku 1968.

Nevystudovala žádnou hereckou školu. Filmaři si ji našli sami. Už ve třinácti ji obsadili do komedie Florenc 13,30. O tři roky později hrála Karla Chadimová hned ve čtyřech filmech, například v dramatu o lásce a smrti Romeo, Julie a tma.

KARLA CHADIMOVÁ - DCERA V NAHOTĚ NA PRODEJ

Mezi lety 1961 až 1967 byla herečka Karla Chadimová členkou Filmového studia Barrandov. Ale nehrála jen doma. V období komunistického tání působila i v Západním Německu. Postavu mladé Niny ztvárnila v německém seriálu Salto Mortale. Ještě předtím se ukázala v Dobrodružství Wernera Holta.

Po Pražském jaru 1968 odešla do ústraní. Se svým manželem, hercem Janem Třískou, a jejich dcerami Karlou a Janou roku 1977 emigrovala do Kanady a poté do Spojených států. 

Jan Tříska se i tam uchytil jako herec. Jeho manželka se stala hosteskou a poté manažerkou hollywoodského hotelu Bel Air. Na herectví však Karla Chadimová nezapomněla. Roli si střihla i v kultovním americko-kanadském seriálu MacGyver. Po návratu do ČR si zahrála v Obecné škole Zdeňka a Jana Svěrákových, což byl zatím její poslední film.

O KARLE CHADIMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herec Jan Tříska zemřel 25. září 2017. Nepřežil pád z Karlova mostu do Vltavy. Bylo mu 80 let.

 

Články o celebritě

Těžké dilema vdovy Chadimové: Neví, kde Jana Třísku pohřbí! Těžké dilema vdovy Chadimové: Neví, kde Jana Třísku pohřbí! Nemá jasno! Ani v den pohřbu vdova po Janu Třískovi (†80) nebyla rozhodnutá, kde její muž spočine… číst článek
Pohřeb Jana Třísky (†80): Kdo nepřišel a poslal za sebe věnec? Pohřeb Jana Třísky (†80): Kdo nepřišel a poslal za sebe věnec? V pátek dopoledne proběhl v Národním divadle pohřeb legendárního herce Jana Třísky (†80), který zemřel… číst článek
Pohřeb Jana Třísky (†80): Krásná slova i modré kecky na poslední běh Pohřeb Jana Třísky (†80): Krásná slova i modré kecky na poslední běh Poslední rozloučení s hereckým velikánem Janem Třískou (†80) v Národním… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová
zobrazit profil Tereza Hofová
Tereza Hofová