Cher (Cherilyn Sarkisian)

Datum narození: 20.5.1946
Místo narození: Los Angeles, Kalifornia, USA
Výška: 174 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Výstřední zpěvačka a herečka Cher, známá Čarodějka z Eastwicku, se ráda předvádí ještě po šedesátce.

Zpěvačka, textařka, herečka, producentka, filmová producentka, hudebnice, tanečnice a módní návrhářka Cherilyn Sarkisian LaPierre používá jako své umělecké jméno pouze Cher. Je dcerou zpěvačky Georgie Holtové, jejíž předkové pocházeli z Francie, Arménie i z indiánského kmene Čerokézů.

Hudební začátky Cher jsou spojeny s hudebníkem italského původu Sonnym Bonem (byli nejen kolegové, ale do roku 1975 i životní partneři), s nímž vytvořila pěvecké folkrockové duo Sonny a Cher, které se v hitparádách prosadilo v roce 1965 známou písní I Got You Babe. Oblíbená dvojice měla i svůj televizní pořad The Sonny and Cher Comedy Hour, za nějž získala Cher Zlatý glóbus a čtyři nominace na cenu Emmy.

Cher se uplatnila také jako modelka v prestižním časopise Vogue, jako herečka v řadě filmů (jmenujme třeba Čarodějky z Eastwicku, kde byla milenkou Jacka Nicholsona, melodrama Maska, kde jí herecký výkon přinesl ocenění na MFF v Cannes v roce 1985, nebo lyrickou komedii Pod vlivem úplňku, kde byla oceněna v roce 1987 Oskarem i Zlatým glóbemu).

O pozornost médií neměla Cher nikdy nouzi, a to nejen kvůli svým excentrickým a odvážným kostýmům (fotit v prádle se nachala ještě v 67 letech!), ale také pro milostné aféry, jimiž je pověstná. Tak např. ve svých 39 letech svedla třiadvacetiletého Toma Cruise a tvrdí, že mezi její milence patřili i Elvis Presley nebo Marlon Brando. Aby zůstala i ve vysokém věku přitažlivá, podstoupila Cher několik plastických operací.

S bývalým manželem Sonnym BonemCher dceru, narodila se v roce 1969. Dostala jméno Chastity a ve třiceti letech se rozhodla stát mužem - podstoupila změnu pohlaví (mezi léty 2008 až 2010) a používá jméno Chaz. O této přeměně natočil Chaz Bono dokumentární film Becoming Chaz.

 

Články o celebritě

Rozzuření diváci Tváře se pustili do poroty: Pošlete už Hámu do p**ele! Rozzuření diváci Tváře se pustili do poroty: Pošlete už Hámu do p**ele! Nejen StarDance, ale i konkurenční show Tvoje tvář má známý hlas vyvolala bouřlivé reakce u diváků.… číst článek
Mamma Mia! přichází podruhé a opět slibuje roztančenou letní podívanou Mamma Mia! přichází podruhé a opět slibuje roztančenou letní podívanou S podtitulem Here We Go Again vtrhne Mamma Mia! po deseti letech podruhé i do českých kin už příští… číst článek
Hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká? Mrkněte na trailer! Hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká? Mrkněte na trailer! Hudební hit poskládaný z nejúspěšnějších skladeb skupiny ABBA byl v roce 2008 trhákem. Příští léto… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Vladimír 518
Vladimír 518
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard