Markéta Plánková

Datum narození: 15.4.1978
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: Herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Markéta Plánková je populární česká herečka, známá především z televizních seriálů Cesty domů, První republika, nebo Ordinace v růžové zahradě.

Markéta Plánková Na pražské DAMU absolvovala Katedru alternativního a loutkového divadla. Prkna Ypsilonky oživila v Orfeovi v podsvětí, Rusalce nebo ve Třech mušketýrech. Do širšího povědomí se dostala až výraznou rolí v divácky oblíbeném televizním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila manželku primáře Mázla Magdu Mázlovou.

Markéta Plánková ale koncem roku 2013 po šesti letech Ordinaci opustila. Scénáristé museli Magdu Mázlovou nechat umřít (podobně zamotala Markéta Plánková tvůrcům hlavu už v roce 2007, když otěhotněla během natáčení seriálu Světla pasáže a scénáristka Eva Papoušková musela scénář přepsat). 

Markéta Plánková se poté vrhla na finančně zajímavější seriál České televize První republika, kde na sebe upozornila především erotickou scénou s hereckým kolegou Jánem Koleníkem. 

Mimo zmíněných snímků si Markéta Plánková zahrála i v seriálech Zdivočelá země nebo Rodinná pouta. Hlavní roli předvedla v dramatu Slečna Julie. V televizi moderovala nedělní Edův pohádkový balík.

Markéta Plánková se během natáčení seriálu Rodinná pouta seznámila s hercem Romanem Štolpou. Mají spolu dceru Agátu. Jejich vztah ale nevydržel. Po roční známosti si Markéta Plánková tajně vzala reportéra a moderátora Daniela Častvaje (ten má z předchozího manželství dva syny). O další rok později mu porodila dceru Julii.

V rámci svých zálib se Markéta Plánková věnuje nadaci Alma.

 

Články o celebritě

Znásilňoval jsem už mnohokrát, přiznal herec Robert Jašków Znásilňoval jsem už mnohokrát, přiznal herec Robert Jašków Holá hlava, pronikavý pohled, ostře řezané rysy. Obličej Roberta Jaškówa (47) předurčil pro role… číst článek
Plánková bláznila, mohla za to Kostková! Plánková bláznila, mohla za to Kostková! Období po porodu je těžké pro každou ženu. Nejinak tomu bylo i u herečky Markéty Plánkové, ta přiznala,… číst článek
Plánková a Fiala z Mordparty: Mrzli na kost v base! Plánková a Fiala z Mordparty: Mrzli na kost v base! Hned první díl druhé série Mordparty nebyl pro Markétu Plánkovou (38) zrovna příjemný. Zatímco ona… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd