Jiří Šlégr

Datum narození: 30.5.1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Pastrňák ukáže, jak hraje fotbal. Moc si to užijeme, zve hvězda na exhibici Pastrňák ukáže, jak hraje fotbal. Moc si to užijeme, zve hvězda na exhibici Blíží se doba, kdy začne neúprosně mučit tělo v posilovně. A příprava na sezonu se rozjede na plné… číst článek
Voráček splnil slib. Nadaci po rekordní sezoně věnoval dva miliony  Voráček splnil slib. Nadaci po rekordní sezoně věnoval dva miliony Když se s členy eReS týmu loučil loni v létě, pronesl: „Za rok získám bodů víc. Slibuju.“ A splnil… číst článek
Ve Slavii končí trenér Razým, povede extraligový Litvínov Ve Slavii končí trenér Razým, povede extraligový Litvínov Novým trenérem hokejistů extraligového Litvínova se stal Milan Razým, který dosud působil v prvoligové… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták
zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Michal Češka
Michal Češka
zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Niki Lauda
Niki Lauda
zobrazit profil Aleš Liemann
Aleš Liemann