Jiří Šlégr

Datum narození: 30.5.1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Augustův (†70) pohřeb spojil legendy: Můžeme mu jeho život závidět Augustův (†70) pohřeb spojil legendy: Můžeme mu jeho život závidět Bojoval se zákeřnou nemocí, a když už to vypadalo, že nad rakovinou slinivky zvítězil, podlehl jí.… číst článek
Jágr má narozeniny, hráči vzpomínají. Šlégrovi řezal hokejku, Bednáře budil Jágr má narozeniny, hráči vzpomínají. Šlégrovi řezal hokejku, Bednáře budil Je hokejovou legendou, navíc pořádně dlouhověkou. Jaromír Jágr dnes slaví 45. narozeniny, během své… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Modelka Lucie Šlégr Králová slaví 35 Ťukněte si s celebritou! Modelka Lucie Šlégr Králová slaví 35 35. narozeniny dnes slaví modelka a Miss ČR 2005 Lucie Šlégr Králová. Přejeme všechno nejlepší,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Joe Hart
Joe Hart
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Lukáš Mareček
Lukáš Mareček
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek