Zdeno Chára

Datum narození: 18.3.1977
Místo narození: Trenčín
Váha: 118 kg kg
Výška: 206 cm cm
Profese: Hokejista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenský hokejový obránce a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára je nejvyšším hráčem, který kdy působil v zaoceánské NHL. Klub v roce 2011 dovedl až ke Stanley Cupu.

Rodák z Trenčína Zdeno Chára se svojí hokejkou udělal kariéru za velkou louží. Mohutný a obávaný obránce, který má více než dva metry a váhu si drží nad jedním metrákem, působil v dresu Boston Bruins, New York Islanders či Ottawa Senators. S Bostonem se stal v roce 2011 vítězem Stanley Cupu. V mezičase si během zámořské výluky zahrál i švédskou ligu a v sezóně 2004/2005 se s týmem Färjestads BK dostal do finále.

Slovenská reprezentace samozřejmě jeho tělesné i hokejové kvality rovněž využívala a Zdeno Chára se může pochlubit dvěma stříbrnými medailemi z mistrovství světa v ledním hokeji z let 2000 a 2012. Slovensko reprezentoval Zdeno Chára i na zimních olympijských hrách, naposledy v roce 2014 v ruské Soči, kdy byl vlajkonošem slovenské výpravy.

V roce 2007 se Zdeno Chára oženil v Nemšové se svou dlouholetou přítelkyní Tatianou Biskupicovou. V roce 2009 se jim narodila dcera Elliz Victorie a o sedm let později ještě dva chlapci, dvojčata.

Za zmínku stojí, že otec Zdena Cháry Zdeněk byl čtyřnásobným mistrem Československa v řecko-římském zápase a reprezentačním trenérem Slovenska.

 

Články o celebritě

Hvězdná rozlučka pro Havláta! Do Brna dorazí i Jágr, Chára či Eliáš Hvězdná rozlučka pro Havláta! Do Brna dorazí i Jágr, Chára či Eliáš Útočník Martin Havlát se ve středu 9. srpna definitivně rozloučí s hokejovou kariérou. V 36… číst článek
Slovensko se před MS bojí! Všichni z NHL odmítli přijet, hrozí blamáž Slovensko se před MS bojí! Všichni z NHL odmítli přijet, hrozí blamáž Obavy jsou na místě. Slovenští fanoušci se před hokejovým šampionátem v Německu a Francii strachují… číst článek
<img src="/images/expired.png" alt="expired" title="Článek má časový rozsah (2017-02-24 11:00:00-) mimo aktuální datum" height="20"> Gáboríkův otec vrací úder: Marián že na mladé kašle? Libu jsem tu neviděl expired Gáboríkův otec vrací úder: Marián že na mladé kašle? Libu jsem tu neviděl U východních sousedů to pěkně jiskří, rozhovor Igora Liby pro iSport.cz spustil pořádnou přestřelku.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Jiří Drahoš
Jiří Drahoš
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Thomas Vonn
Thomas Vonn