Zdeno Chára

Datum narození: 18.3.1977
Místo narození: Trenčín
Váha: 118 kg kg
Výška: 206 cm cm
Profese: Hokejista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenský hokejový obránce a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára je nejvyšším hráčem, který kdy působil v zaoceánské NHL. Klub v roce 2011 dovedl až ke Stanley Cupu.

Rodák z Trenčína Zdeno Chára se svojí hokejkou udělal kariéru za velkou louží. Mohutný a obávaný obránce, který má více než dva metry a váhu si drží nad jedním metrákem, působil v dresu Boston Bruins, New York Islanders či Ottawa Senators. S Bostonem se stal v roce 2011 vítězem Stanley Cupu. V mezičase si během zámořské výluky zahrál i švédskou ligu a v sezóně 2004/2005 se s týmem Färjestads BK dostal do finále.

Slovenská reprezentace samozřejmě jeho tělesné i hokejové kvality rovněž využívala a Zdeno Chára se může pochlubit dvěma stříbrnými medailemi z mistrovství světa v ledním hokeji z let 2000 a 2012. Slovensko reprezentoval Zdeno Chára i na zimních olympijských hrách, naposledy v roce 2014 v ruské Soči, kdy byl vlajkonošem slovenské výpravy.

V roce 2007 se Zdeno Chára oženil v Nemšové se svou dlouholetou přítelkyní Tatianou Biskupicovou. V roce 2009 se jim narodila dcera Elliz Victorie a o sedm let později ještě dva chlapci, dvojčata.

Za zmínku stojí, že otec Zdena Cháry Zdeněk byl čtyřnásobným mistrem Československa v řecko-římském zápase a reprezentačním trenérem Slovenska.

 

Články o celebritě

Legendy opěvují Jágra: Jsi skvělý vyslanec hokeje v Československu Legendy opěvují Jágra: Jsi skvělý vyslanec hokeje v Československu Tisíce hokejistů už v dlouhé historii NHL sbíralo body a snažilo se zapsat do povědomí diváků. Někomu… číst článek
Pastrňák v Bostonu září. Světový pohár mě vrátil na zem, přiznal Pastrňák v Bostonu září. Světový pohár mě vrátil na zem, přiznal Do své třetí sezony v NHL vletěl jak zjevení. Tři zápasy, 4+2. Pane jo! David Pastrňák dokonce zazářil… číst článek
Krejčí: Vadilo mi, jak o Češích mluvili v Americe, bylo to už za hranou Krejčí: Vadilo mi, jak o Češích mluvili v Americe, bylo to už za hranou Bez Krejčího? Hmm, tak to není dobré… Když trenérský štáb před Světovým pohárem přišel o českého… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Pavel Kříž
Pavel Kříž
zobrazit profil Ferdinand Peroutka
Ferdinand Peroutka
zobrazit profil Kateřina Tučková
Kateřina Tučková
zobrazit profil Martin Rota
Martin Rota
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml