David Lafata

Datum narození: 18.9.1981
Místo narození: České Budějovice
Váha: 72 kg
Výška: 180 cm
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Opakovaně získal fotbalista David Lafata titul nejlepšího střelce sezóny. Není proto divu, že se bez tohoto snajpera (jak se o něm někdy píše) něj neobejde česká fotbalová reprezentace.

Fotbalový útočník David Lafata patří mezi nejlepší kanonýry tohoto sportu. V roce 2011 si svou jedinečnou formu potvrdil vstupem do Klubu ligových kanonýrů, společnosti elitních fotbalistů, kteří vsítili alespoň sto prvoligových gólů.

Profesionální kariéru začal David Lafata v manšaftu Českých Budějovic. Góly střílel i za Jihlavu, řecký klub Xanthi a za Jablonec. V roce 2013 přešel do Sparty Praha, což byl zároveň rok, kdy byl už potřetí vyhlášen nejlepším prvoligovým střelcem.

Od patnácti let kope David Lafata v barvách národního týmu. V roce 2012 se s ním probojoval do čtvrtfinále mistrovství Evropy. S manželkou Kamilou vychovává dceru Vandu a syna Antonína. Je vášnivým myslivcem.

 

Články o celebritě

VIDEO: Sparta - Arnhem 1:1. Domácí zabrali ve druhé půli, trefil se Šural VIDEO: Sparta - Arnhem 1:1. Domácí zabrali ve druhé půli, trefil se Šural Fotbalisté Sparty remizovali v generálce na start nové sezony s Arnhemem 1:1. Pátý tým uplynulé… číst článek
Lafatův boj s Jankem: číslo uhájil, místo ne? Je jedno, kde budu hrát, říká Lafatův boj s Jankem: číslo uhájil, místo ne? Je jedno, kde budu hrát, říká Uhájil funkci kapitána, ale neví, zda bude vůbec hrát. Sparťanský kanonýr David Lafata má před novou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Libor Kašík
Libor Kašík
zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Martin Zeman
Martin Zeman
zobrazit profil Radek Duda
Radek Duda
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal