David Lafata

Datum narození: 18.9.1981
Místo narození: České Budějovice
Váha: 72 kg
Výška: 180 cm
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Opakovaně získal fotbalista David Lafata titul nejlepšího střelce sezóny. Není proto divu, že se bez tohoto snajpera (jak se o něm někdy píše) něj neobejde česká fotbalová reprezentace.

Fotbalový útočník David Lafata patří mezi nejlepší kanonýry tohoto sportu. V roce 2011 si svou jedinečnou formu potvrdil vstupem do Klubu ligových kanonýrů, společnosti elitních fotbalistů, kteří vsítili alespoň sto prvoligových gólů.

Profesionální kariéru začal David Lafata v manšaftu Českých Budějovic. Góly střílel i za Jihlavu, řecký klub Xanthi a za Jablonec. V roce 2013 přešel do Sparty Praha, což byl zároveň rok, kdy byl už potřetí vyhlášen nejlepším prvoligovým střelcem.

Od patnácti let kope David Lafata v barvách národního týmu. V roce 2012 se s ním probojoval do čtvrtfinále mistrovství Evropy. S manželkou Kamilou vychovává dceru Vandu a syna Antonína. Je vášnivým myslivcem.

 

Články o celebritě

Časy se mění! I pro kotel Sparty, který může zůstat sám jako kůl v plotě Časy se mění! I pro kotel Sparty, který může zůstat sám jako kůl v plotě Řadu let měla fotbalová Sparta tendenci řádění svých radikálních fanoušků příliš neřešit. A když… číst článek
Koubek: Rosického jsme chtěli nominovat. Ještě není úplně v topu   Koubek: Rosického jsme chtěli nominovat. Ještě není úplně v topu Nominovat Tomáše Rosického na kvalifikační zápasy proti Německu a v Severním Irsku, takový byl plán… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Miroslav Dopita
Miroslav Dopita
zobrazit profil Jakub  Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek