David Limberský

Datum narození: 6.10.1983
Přezdívka: Limba
Místo narození: Plzeň
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Limberský se dostal mezi českou špičku, proto se pravidelně objevuje i v reprezentačním týmu.

První fotbalové útočiště nalezl vyučený kuchař David Limberský v Třemošné. V roce 1999 nastoupil do manšaftu Viktorie Plzeň, ve kterém až na malé italské a anglické odmlky zůstal. Rok hrál i za Spartu.

DAVID LIMBERSKÝ PŘEDVEDL ŽIHADLO ZA 4 MILIONY 

V Plzni začínal David Limberský na postu záložníka. Tehdejší trenér Stanislav Levý ho později přeřadil do obrany, kde fotbalista vydžel. S Viktorkou vyhrál první českou ligu i Superpohár. V roce 2012 podepsal s Plzní smlouvu na čtyřleté období.

Několik let si také zakopal za národní barvy. V roce 2012 se David Limberský s reprezentací probojoval do čtvrtfinále Mistrovství Evropy v Portugalsku. V roce 1995 vzbudil rozruch, když boural opilý, kvůli čemuž na čas vypadl z reprzentace. O tom hovoří jen nerad a opatrně.

O DAVIDOVI LIMBERSKÉM ČTĚTE ZDE>>

S bývalou partnerkou Michaelou Kratochvílovou má dceru Natálii a syna Davida. V roce 2013 od rodiny odešel a v roce 2015 se začal točit kolem slovenské modelky Dominiky Mesarošové. O jejich vztahu ale David Limberský hovoří také jen opatrně. V létě 2017 začal být na veřejnosti vídán po boku atraktivní modelky, moderátorky a podnikatelky Lenky Olbertové.

 

Články o celebritě

Sudí o hvězdách na hřišti: Rosický je pán, Limberský nám nepomáhá Sudí o hvězdách na hřišti: Rosický je pán, Limberský nám nepomáhá Jsou to Hvězdy. V české lize vyčnívají. Nosí na ně rozhodčí stejnou píšťalku, nebo pískají do jiné,… číst článek
Ligové (o)hlasy: Když je Sparta průměr, Plzeň se zachrání a já někdy, on často Ligové (o)hlasy: Když je Sparta průměr, Plzeň se zachrání a já někdy, on často Tam v Karviné se děly věci. Plzeň má po existenčních starostech a objevila nového obránce. Letenští… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Martin Tůma
Martin Tůma
zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Andrés Iniesta
Andrés Iniesta
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek