Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Máma "milionáře" Čecha: Sebevražda otce, zavražděná sestra a bolestná smrt syna Máma "milionáře" Čecha: Sebevražda otce, zavražděná sestra a bolestná smrt syna Někdejší televizní hlasatelka oslaví v létě devadesátku, ovšem život pro ni žádný med rozhodně nebyl.… číst článek
Maminka „milionáře“ Čecha (†61) Heda Čechová (89): Ze smrti syna jsem se ještě nevyplakala Maminka „milionáře“ Čecha (†61) Heda Čechová (89): Ze smrti syna jsem se ještě nevyplakala Od smrti nejznámějšího moderátora „Milionáře“ Vladimíra Čecha (†61) uplynulo už pět let. Trpěl tzv.… číst článek
Vaculík skončil v poutech! V hlavní roli alkohol Vaculík skončil v poutech! V hlavní roli alkohol Je to právě pět let, co Českem otřásla metanolová aféra, při níž zemřelo 48 lidí a dalším zůstaly… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Viktor Limr
Viktor Limr
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová