Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Maminka slavného Vladimíra Čecha (†61) Heda: Umíral velice, velice zle Maminka slavného Vladimíra Čecha (†61) Heda: Umíral velice, velice zle Život se s ní nikdy nemazlil, ovšem nakonec přišla ta největší rána! Legendární hlasatelka Československé… číst článek
Vicepremiér Bělobrádek (40): Antidepresiva, cukrovka a skleróza! Vicepremiér Bělobrádek (40): Antidepresiva, cukrovka a skleróza! V podstatě ještě mladý chlap a už tolik nemocí! Přitom zvládá dělat šéfa partaje a místopředsedu… číst článek
Iva Kubelková (93-60-90): Proč Georgovi neřekla "ANO" ani po 15 letech Iva Kubelková (93-60-90): Proč Georgovi neřekla "ANO" ani po 15 letech Moderátorka si své soukromí přísně střeží a tak se veřejnost v podstatě až po dlouhých letech dozvěděla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Tom Hanks
Tom Hanks
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki