Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Maminka „milionáře“ Čecha (†61) Heda Čechová (89): Ze smrti syna jsem se ještě nevyplakala Maminka „milionáře“ Čecha (†61) Heda Čechová (89): Ze smrti syna jsem se ještě nevyplakala Od smrti nejznámějšího moderátora „Milionáře“ Vladimíra Čecha (†61) uplynulo už pět let. Trpěl tzv.… číst článek
Vaculík skončil v poutech! V hlavní roli alkohol Vaculík skončil v poutech! V hlavní roli alkohol Je to právě pět let, co Českem otřásla metanolová aféra, při níž zemřelo 48 lidí a dalším zůstaly… číst článek
Koptík práská na Gregorovou: POMLUVY Slováčka, Kukury a Studenkové! Koptík práská na Gregorovou: POMLUVY Slováčka, Kukury a Studenkové! Hereččin exmilenec opět pere na veřejnosti špinavé prádlo. Prý, že jeho někdejší láska pomlouvala… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Jaroslav Satoranský
Jaroslav Satoranský
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall