Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Důvod krachu Noidova vztahu? Jasný jako facka! Důvod krachu Noidova vztahu? Jasný jako facka! Manželství Váška Noida Bárty (36) a Gábiny Dvořákové (28) podle všeho definitivně skončilo. Ono se… číst článek
Olympic slaví 55 let: A Janda s Janů zase jedou dál... Olympic slaví 55 let: A Janda s Janů zase jedou dál... Legendární rocková skupina Olympic slaví 55 let monstrózním turné, které vyvrcholí 9. prosince v… číst článek
Maminka »milionáře« Čecha (†61) Heda Čechová: Opustil jí manžel, táta se zastřelil Maminka »milionáře« Čecha (†61) Heda Čechová: Opustil jí manžel, táta se zastřelil Opuštěná, zoufalá a bez peněz! V takových podmínkách vychovávala legendární hlasatelka Heda Čechová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Demi Moore
Demi Moore
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Matt  Czuchry
Matt Czuchry
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková