Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Koptík práská na Gregorovou: POMLUVY Slováčka, Kukury a Studenkové! Koptík práská na Gregorovou: POMLUVY Slováčka, Kukury a Studenkové! Hereččin exmilenec opět pere na veřejnosti špinavé prádlo. Prý, že jeho někdejší láska pomlouvala… číst článek
Ringo chodí na Hrad jako do hospody, Miloše poučuje o ženských! Ringo chodí na Hrad jako do hospody, Miloše poučuje o ženských! Dlouho o něm nebylo slyšet, když se ale ozve, stojí to vždy za to! Tentokrát tenhle všeuměl povyprávěl… číst článek
Maminka slavného Vladimíra Čecha (†61) Heda: Umíral velice, velice zle Maminka slavného Vladimíra Čecha (†61) Heda: Umíral velice, velice zle Život se s ní nikdy nemazlil, ovšem nakonec přišla ta největší rána! Legendární hlasatelka Československé… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger