Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Těžký život matky Vladimíra Čecha (†61) Hedy: Táta se jí zastřelil, manžel ji opustil a syn zemřel Těžký život matky Vladimíra Čecha (†61) Hedy: Táta se jí zastřelil, manžel ji opustil a syn zemřel Tatínek se jí zastřelil a manžel ji opustil. Legendární hlasatelka Heda Čechová (87) od života utržila… číst článek
Matka Vladimíra Čecha (†61) se rozplakala ve Varech: S Žilkovou vzpomínaly na mrtvé syny... Matka Vladimíra Čecha (†61) se rozplakala ve Varech: S Žilkovou vzpomínaly na mrtvé syny... Hlasatelka Heda Čechová (87) byla na svého syna od jeho sedmi let sama. Vypěstovala… číst článek
Matka "Milionáře" Čecha: Co před synem tajila 50 let a řekla mu až před smrtí! Matka "Milionáře" Čecha: Co před synem tajila 50 let a řekla mu až před smrtí! Na povrchu usměvavý pohodář, pod pokličkou smutný klučina. Tak prožíval dětství moderátor soutěže… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Juraj Loj
Juraj Loj