Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Matka "Milionáře" Čecha: Co před synem tajila 50 let a řekla mu až před smrtí! Matka "Milionáře" Čecha: Co před synem tajila 50 let a řekla mu až před smrtí! Na povrchu usměvavý pohodář, pod pokličkou smutný klučina. Tak prožíval dětství moderátor soutěže… číst článek
Čech, Hejma nebo třeba Vašut? "Milionář" měl celou řadu moderátorů. Který se nejvíc líbil vám? Čech, Hejma nebo třeba Vašut? "Milionář" měl celou řadu moderátorů. Který se nejvíc líbil vám? Moderátor se zvučným hlasem Vladimír Čech (†61), který za všech okolností dokázal vytvořit tak napínavou… číst článek
Nový »milionář« Vašut? Marku, nebuď tak zlý a útočný! Nový »milionář« Vašut? Marku, nebuď tak zlý a útočný! Na obrazovky televize Nova se vrátila oblíbená vědomostní soutěž Chcete být milionářem?, kterou mají… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Jan Kanyza
Jan Kanyza
zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková
zobrazit profil Petr Svojtka
Petr Svojtka
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil  Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall