Ladislav Vízek

Datum narození: 22.1.1955
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Váha: 75 kg
Výška: 176 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Legendární fotbalový kanonýr a olympijský vítěz Ladislav Vízek si na stará kolena našel o 24 let mladší milenku. Rozvádět se nehodlá.

Životní vášní Ladislava Vízka je fotbal. Devět let v něm reprezentoval Československo (1977 až 1986, odehrál 55 utkání, v nichž dal 13 branek). V roce 1980 ovládl olympiádu a přivezl z Moskvy zlato. Na mistrovství Evropy téhož roku skončil třetí. Dva roky poté hájil národní barvy na mistrovství světa.

Za Duklu Praha odkopal Ladislav Vízek 321 zápasů a vyhrál s ní tři prvoligové tituly. Dva roky brázdil hřiště francouzského týmu AC Le Havre. Se 115 brankami patří neodmyslitelně do Klubu ligových kanonýrů.

Po konci kariéry sestoupil Ladislav Vízek do nižších soutěží, registrovaný je v klubu SK Černolice. Stal se fotbalovým komentátorem a bavičem.

S manželkou, s níž se sice nerozvedl, ale nežijí spolu, má syna a dceru Pavlínu (ta se provdala za bývalého fotbalového záložníka, reprezentanta a manažera české fotbalové reprezentace Vladimíra Šmicera). Ve svých 57 letech si Ladislav Vízek našel o 24 let mladší přítelkyni Simonou, s níž vychovává dceru Viktorii (narozena 2012).

 

Články o celebritě

100 NEJ hráčů v české lize: tahouni Slavie i Plzně. Kdo je úplná jednička? 100 NEJ hráčů v české lize: tahouni Slavie i Plzně. Kdo je úplná jednička? POŘADÍ NA 25. - 1. MÍSTĚ | A už jdeme do finále... Kdo má nejlepší mužstvo ve… číst článek
100 NEJ hráčů v české lize: Baroš, Krmenčík i opory poslední Příbrami 100 NEJ hráčů v české lize: Baroš, Krmenčík i opory poslední Příbrami POŘADÍ NA 50. - 26. MÍSTĚ | Kdo má nejlepší mužstvo ve fotbalové ePojisteni.cz lize se dozvíme… číst článek
100 NEJ hráčů v české lize: Holek nad Lüftnerem. Jak vysoko je Rosický? 100 NEJ hráčů v české lize: Holek nad Lüftnerem. Jak vysoko je Rosický? POŘADÍ NA 75. - 51. MÍSTĚ | Kdo má nejlepší mužstvo ve fotbalové ePojisteni.cz, lize se dozvíme nejpozději… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková