Ladislav Vízek

Datum narození: 22.1.1955
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Váha: 75 kg
Výška: 176 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Legendární fotbalový kanonýr a olympijský vítěz Ladislav Vízek si na stará kolena našel o 24 let mladší milenku. Rozvádět se nehodlá.

Životní vášní Ladislava Vízka je fotbal. Devět let v něm reprezentoval Československo (1977 až 1986, odehrál 55 utkání, v nichž dal 13 branek). V roce 1980 ovládl olympiádu a přivezl z Moskvy zlato. Na mistrovství Evropy téhož roku skončil třetí. Dva roky poté hájil národní barvy na mistrovství světa.

Za Duklu Praha odkopal Ladislav Vízek 321 zápasů a vyhrál s ní tři prvoligové tituly. Dva roky brázdil hřiště francouzského týmu AC Le Havre. Se 115 brankami patří neodmyslitelně do Klubu ligových kanonýrů.

Po konci kariéry sestoupil Ladislav Vízek do nižších soutěží, registrovaný je v klubu SK Černolice. Stal se fotbalovým komentátorem a bavičem.

S manželkou, s níž se sice nerozvedl, ale nežijí spolu, má syna a dceru Pavlínu (ta se provdala za bývalého fotbalového záložníka, reprezentanta a manažera české fotbalové reprezentace Vladimíra Šmicera). Ve svých 57 letech si Ladislav Vízek našel o 24 let mladší přítelkyni Simonou, s níž vychovává dceru Viktorii (narozena 2012).

 

Články o celebritě

Fotbalista Vízek bral během kariéry tajemné prášky. Šlo o doping? Fotbalista Vízek bral během kariéry tajemné prášky. Šlo o doping? Je olympijským vítězem, trojnásobným mistrem fotbalové ligy a má doma i bronz z mistrovství Evropy.… číst článek
Fotbaloví slávisté a sparťané bez rivality: Spojil je pohřeb trenéra Pešiceho (†67) Fotbaloví slávisté a sparťané bez rivality: Spojil je pohřeb trenéra Pešiceho (†67) Bojoval do posledního dne, prodělal 13 chemoterapií, aby si ho vnuci ještě užili. Jenže… Trenér Josef… číst článek
Sparťanská jízda. Veteráni na vánočním turnaji zářili a slaví triumf Sparťanská jízda. Veteráni na vánočním turnaji zářili a slaví triumf Fotbalisté pražské Sparty suverénně obhájili vítězství na vánočním turnaji internacionálů. V 23.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý