Ladislav Vízek

Datum narození: 22.1.1955
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Váha: 75 kg
Výška: 176 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Legendární fotbalový kanonýr a olympijský vítěz Ladislav Vízek si na stará kolena našel o 24 let mladší milenku. Rozvádět se nehodlá.

Životní vášní Ladislava Vízka je fotbal. Devět let v něm reprezentoval Československo (1977 až 1986, odehrál 55 utkání, v nichž dal 13 branek). V roce 1980 ovládl olympiádu a přivezl z Moskvy zlato. Na mistrovství Evropy téhož roku skončil třetí. Dva roky poté hájil národní barvy na mistrovství světa.

Za Duklu Praha odkopal Ladislav Vízek 321 zápasů a vyhrál s ní tři prvoligové tituly. Dva roky brázdil hřiště francouzského týmu AC Le Havre. Se 115 brankami patří neodmyslitelně do Klubu ligových kanonýrů.

Po konci kariéry sestoupil Ladislav Vízek do nižších soutěží, registrovaný je v klubu SK Černolice. Stal se fotbalovým komentátorem a bavičem.

S manželkou, s níž se sice nerozvedl, ale nežijí spolu, má syna a dceru Pavlínu (ta se provdala za bývalého fotbalového záložníka, reprezentanta a manažera české fotbalové reprezentace Vladimíra Šmicera). Ve svých 57 letech si Ladislav Vízek našel o 24 let mladší přítelkyni Simonou, s níž vychovává dceru Viktorii (narozena 2012).

 

Články o celebritě

Jak končí Laviho vyšehradský příběh? Pochybné sázky i návrat lásky Jak končí Laviho vyšehradský příběh? Pochybné sázky i návrat lásky Desátým dílem skončil seriál Vyšehrad, který sleduje osudy fotbalového bouřliváka Julia Lavického.… číst článek
100 NEJ hráčů v české lize: tahouni Slavie i Plzně. Kdo je úplná jednička? 100 NEJ hráčů v české lize: tahouni Slavie i Plzně. Kdo je úplná jednička? POŘADÍ NA 25. - 1. MÍSTĚ | A už jdeme do finále... Kdo má nejlepší mužstvo ve… číst článek
100 NEJ hráčů v české lize: Baroš, Krmenčík i opory poslední Příbrami 100 NEJ hráčů v české lize: Baroš, Krmenčík i opory poslední Příbrami POŘADÍ NA 50. - 26. MÍSTĚ | Kdo má nejlepší mužstvo ve fotbalové ePojisteni.cz lize se dozvíme… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub  Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Alina Kabajeva
Alina Kabajeva
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič
zobrazit profil Luis Suárez
Luis Suárez
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek