Pavel Horváth

Datum narození: 22.4.1975
Místo narození: Praha
Váha: 81 kg
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších fotbalistů Česka Pavel Horváth začal svou sportovní kariéru v Břevnově. Pak byl hvězdou pražské Sparty, Sportingu Lisabon a Plzně.

Do pražské Sparty nastoupil Pavel Horváth v roce 1993, po jabloneckém a slávistickém angažmá pak rozjel krátkou zahraniční šňůru. S  klubem Sporting Lisabon si potěžkal portugalský pohár. Přes turecký tým Galatasaray se vrátil do Česka.

V roce 2004 ho zlákal trenér Ivan Hašek do japonského klubu Vissel Kóbe, kde Pavel Horváth odehrál dvě sezóny. Od roku 2008 obléká dres a kapitánskou pásku Viktoria Plzeň, se kterou se dostal do základní skupiny Ligy mistrů. Důležité branky střílel i v Evropské lize. Utkal se s týmy zvučných jmen jako AC Milan, FC Barcelona nebo Neapol.

S týmy Slavie, Teplic a Sparty ochutnal čtyřnásobné vítězství v Českém poháru, s Plzní si odnesl titul ze Superpoháru. Na přelomu tisíciletí hájil Pavel Horváth také barvy národního týmu. Několikrát zvítězil v anketě Fotbalista roku. Stal se zároveň Bavičem tribun deníku Aha!. Popularitu si pochroumal v roce 2007, kdy během zápasu s Viktorií Žižkov hajloval, za což si vysloužil pokutu 200 000 korun. Za své gesto se posléze omluvil.

Manželství s první ženou, modelkou Hedvikou Kaňkovou, mu nevyšlo. Kaňková se po rozvodu vdala za fotbalového kanonýra Jana Kollera. S druhou manželkou Janou má Pavel Horváth syna Patrika a dceru Adrianu.

Svůj život popsal v knize Pavel Horváth: Můj příběh nekončí.

 

Články o celebritě

Fotbalista Horváth čelí žalobě! Měl binec v účetnictví, krátil daně? Fotbalista Horváth čelí žalobě! Měl binec v účetnictví, krátil daně? Už zkrachoval, ale na veřejnost vypluly problémy, které musí bývalý fotbalista Plzně Pavel Horváth… číst článek
Starý chudák Horváth nastoupil v divizi: Oblékl dres po nemocném kamarádovi Čišovském! Starý chudák Horváth nastoupil v divizi: Oblékl dres po nemocném kamarádovi Čišovském! Letí to! Už jsou to tři roky, kdy fotbalista Pavel Horváth (42) naposledy válel v ostrém mistráku… číst článek
Daridova trnitá cesta. Odepisovaný fotbalista dokázal tohle, smekl Vrba Daridova trnitá cesta. Odepisovaný fotbalista dokázal tohle, smekl Vrba Sám nevěřil, že by hráč, kterého ještě v dorostu odepisovali, mohl dojít až k titulu českého Fotbalisty… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Novák
Michal Novák
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Taras Povoroznyk
Taras Povoroznyk
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil Karel Augusta
Karel Augusta
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová