Pavel Horváth

Datum narození: 22.4.1975
Místo narození: Praha
Váha: 81 kg
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších fotbalistů Česka Pavel Horváth začal svou sportovní kariéru v Břevnově. Pak byl hvězdou pražské Sparty, Sportingu Lisabon a Plzně.

Do pražské Sparty nastoupil Pavel Horváth v roce 1993, po jabloneckém a slávistickém angažmá pak rozjel krátkou zahraniční šňůru. S  klubem Sporting Lisabon si potěžkal portugalský pohár. Přes turecký tým Galatasaray se vrátil do Česka.

V roce 2004 ho zlákal trenér Ivan Hašek do japonského klubu Vissel Kóbe, kde Pavel Horváth odehrál dvě sezóny. Od roku 2008 obléká dres a kapitánskou pásku Viktoria Plzeň, se kterou se dostal do základní skupiny Ligy mistrů. Důležité branky střílel i v Evropské lize. Utkal se s týmy zvučných jmen jako AC Milan, FC Barcelona nebo Neapol.

S týmy Slavie, Teplic a Sparty ochutnal čtyřnásobné vítězství v Českém poháru, s Plzní si odnesl titul ze Superpoháru. Na přelomu tisíciletí hájil Pavel Horváth také barvy národního týmu. Několikrát zvítězil v anketě Fotbalista roku. Stal se zároveň Bavičem tribun deníku Aha!. Popularitu si pochroumal v roce 2007, kdy během zápasu s Viktorií Žižkov hajloval, za což si vysloužil pokutu 200 000 korun. Za své gesto se posléze omluvil.

Manželství s první ženou, modelkou Hedvikou Kaňkovou, mu nevyšlo. Kaňková se po rozvodu vdala za fotbalového kanonýra Jana Kollera. S druhou manželkou Janou má Pavel Horváth syna Patrika a dceru Adrianu.

Svůj život popsal v knize Pavel Horváth: Můj příběh nekončí.

 

Články o celebritě

Skuhravý o Opavě: Její trenér musí být génius. Přišlo mi nefér, co řekl Skuhravý o Opavě: Její trenér musí být génius. Přišlo mi nefér, co řekl Dukla vs. Opava jako jeden ze šlágrů kola FORTUNA:LIGY? Před sezonou by to znělo jako nepovedený… číst článek
Svěcený o Lize mistrů: Chceme bavit i jít do hloubky, náš reportér je jednička Svěcený o Lize mistrů: Chceme bavit i jít do hloubky, náš reportér je jednička Většinu úterních a středečních večerů má až do Vánoc zablokované. Petr Svěcený, hlavní tvář fotbalového… číst článek
Rezek chválí Plzeň: Když Limberský zapne spínač, nikdo ho nechytí Rezek chválí Plzeň: Když Limberský zapne spínač, nikdo ho nechytí Parta stárnoucích, pomalu končících hráčů za zenitem? S tím na opory Viktorie Plzeň nechoďte. Především… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek
zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil Michal Birner
Michal Birner
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová