Pavel Horváth

Datum narození: 22.4.1975
Místo narození: Praha
Váha: 81 kg
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších fotbalistů Česka Pavel Horváth začal svou sportovní kariéru v Břevnově. Pak byl hvězdou pražské Sparty, Sportingu Lisabon a Plzně.

Do pražské Sparty nastoupil Pavel Horváth v roce 1993, po jabloneckém a slávistickém angažmá pak rozjel krátkou zahraniční šňůru. S  klubem Sporting Lisabon si potěžkal portugalský pohár. Přes turecký tým Galatasaray se vrátil do Česka.

V roce 2004 ho zlákal trenér Ivan Hašek do japonského klubu Vissel Kóbe, kde Pavel Horváth odehrál dvě sezóny. Od roku 2008 obléká dres a kapitánskou pásku Viktoria Plzeň, se kterou se dostal do základní skupiny Ligy mistrů. Důležité branky střílel i v Evropské lize. Utkal se s týmy zvučných jmen jako AC Milan, FC Barcelona nebo Neapol.

S týmy Slavie, Teplic a Sparty ochutnal čtyřnásobné vítězství v Českém poháru, s Plzní si odnesl titul ze Superpoháru. Na přelomu tisíciletí hájil Pavel Horváth také barvy národního týmu. Několikrát zvítězil v anketě Fotbalista roku. Stal se zároveň Bavičem tribun deníku Aha!. Popularitu si pochroumal v roce 2007, kdy během zápasu s Viktorií Žižkov hajloval, za což si vysloužil pokutu 200 000 korun. Za své gesto se posléze omluvil.

Manželství s první ženou, modelkou Hedvikou Kaňkovou, mu nevyšlo. Kaňková se po rozvodu vdala za fotbalového kanonýra Jana Kollera. S druhou manželkou Janou má Pavel Horváth syna Patrika a dceru Adrianu.

Svůj život popsal v knize Pavel Horváth: Můj příběh nekončí.

 

Články o celebritě

Hašek nastoupil správnou cestu. Zároveň je varováním pro Horvátha Hašek nastoupil správnou cestu. Zároveň je varováním pro Horvátha Nový kouč Bohemians Martin Hašek je inteligentní chlap a slušný člověk, náročný k sobě i ostatním.… číst článek
Plzeň pod novými trenéry? Horváthovo kolečko i sázka na Petrželu Plzeň pod novými trenéry? Horváthovo kolečko i sázka na Petrželu Poprvé si stoupli na plzeňskou střídačku jako muži, na nichž leží největší tíha za výsledek. Zdeněk… číst článek
Tréninky nás baví, říká Bakoš. Může slavit 100. gól, Plzni chybí Krmenčík Tréninky nás baví, říká Bakoš. Může slavit 100. gól, Plzni chybí Krmenčík Viktoria Plzeň se už týden připravuje bez trenéra Romana Pivarníka, kterého v neděli po ztrátě s Teplicemi… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karel Hanika
Karel Hanika
zobrazit profil Luboš Hilgert ml.
Luboš Hilgert ml.
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Thomas Vonn
Thomas Vonn
zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd