Pavel Horváth

Datum narození: 22.4.1975
Místo narození: Praha
Váha: 81 kg
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších fotbalistů Česka Pavel Horváth začal svou sportovní kariéru v Břevnově. Pak byl hvězdou pražské Sparty, Sportingu Lisabon a Plzně.

Do pražské Sparty nastoupil Pavel Horváth v roce 1993, po jabloneckém a slávistickém angažmá pak rozjel krátkou zahraniční šňůru. S  klubem Sporting Lisabon si potěžkal portugalský pohár. Přes turecký tým Galatasaray se vrátil do Česka.

V roce 2004 ho zlákal trenér Ivan Hašek do japonského klubu Vissel Kóbe, kde Pavel Horváth odehrál dvě sezóny. Od roku 2008 obléká dres a kapitánskou pásku Viktoria Plzeň, se kterou se dostal do základní skupiny Ligy mistrů. Důležité branky střílel i v Evropské lize. Utkal se s týmy zvučných jmen jako AC Milan, FC Barcelona nebo Neapol.

S týmy Slavie, Teplic a Sparty ochutnal čtyřnásobné vítězství v Českém poháru, s Plzní si odnesl titul ze Superpoháru. Na přelomu tisíciletí hájil Pavel Horváth také barvy národního týmu. Několikrát zvítězil v anketě Fotbalista roku. Stal se zároveň Bavičem tribun deníku Aha!. Popularitu si pochroumal v roce 2007, kdy během zápasu s Viktorií Žižkov hajloval, za což si vysloužil pokutu 200 000 korun. Za své gesto se posléze omluvil.

Manželství s první ženou, modelkou Hedvikou Kaňkovou, mu nevyšlo. Kaňková se po rozvodu vdala za fotbalového kanonýra Jana Kollera. S druhou manželkou Janou má Pavel Horváth syna Patrika a dceru Adrianu.

Svůj život popsal v knize Pavel Horváth: Můj příběh nekončí.

 

Články o celebritě

Rezek chválí Plzeň: Když Limberský zapne spínač, nikdo ho nechytí Rezek chválí Plzeň: Když Limberský zapne spínač, nikdo ho nechytí Parta stárnoucích, pomalu končících hráčů za zenitem? S tím na opory Viktorie Plzeň nechoďte. Především… číst článek
Krmenčík jako buldozer ve skleníku. Jak se z těžkých začátků zrodil střelec Krmenčík jako buldozer ve skleníku. Jak se z těžkých začátků zrodil střelec Před lety by to do něho málokdo řekl, a přece je to pravda. Michael Krmenčík – tak zní jméno, které… číst článek
Tvoří hru Slavie a Plzně: proč na to nejsou Sýkora a Čermák sami Tvoří hru Slavie a Plzně: proč na to nejsou Sýkora a Čermák sami Ze středních záložníků nejintenzivněji podporují útočníka před sebou. Tvůrci hry, moderní terminologií… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Petr Vakoč
Petr Vakoč
zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar