Petra Kvitová

Datum narození: 8.3.1990
Místo narození: Bílovec
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: tenistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tenistka Petra Kvitová se řadí mezi tenisové špičky. V roce 2011 vyhrála poprvé Wimbledon, nejprestižnější turnaj světa, a o tři roky později úspěch zopakovala. Z olympiády v Riu 2016 si přivezla bronz.

Na kurtu je Petra Kvitová obávanou soupeřkou, pálí forhendem nekompromisní míčky, které míří přesně do rohu soupeřčiny hrací plochy. Do šestnácti let ji trénoval její otec Jiří. Poté přešla Petra Kvitová do klubu v Prostějově, v němž má nyní čestné doživotní členství. Na profesionální úrovni začala hrát v roce 2006. První velké úspěchy přišly o pět let později, vyhrála téměř všechno, co se dalo – turnaj v australském Brisbane, v Madridu, Paříži nebo Wimbledon či Turnaj mistryň. Později přidala tituly z Kanady i Dubaje. Vítězné trofeje zvedla nad hlavu více než dvacetkrát. A číslo stále roste. Dlouhodobě se Petra Kvitová drží v první desítce nejlepších hráček světa. 

TENISOVÁ HVĚZDA PETRA KVITOVÁ - VŠECHNY INFORMACE

O její výkony se opírá celý Fedcupový tým. Ženskou mezinárodní soutěž družstev vyhrála Kvitová spolu s Lucií Šafářovou, Květou Peschkeovou, Lucií Hradeckou a Andreou Hlaváčkovou v letech 2011 a 2012. Do druhé obhajoby titulu úspěšně vstoupily také o rok později. S českou mužskou jedničkou Tomášem Berdychem vyhrála Petra Kvitová Hopmanův pohár smíšených družstev. S velkou nadějí jela také na olympiádu v Londýně v roce 2102, nakonec ale neuspěla. Z LOH vRio de Janeiru 2016 už si ale Petra Kvitová odvezla bronz.

V roce 2011 ji vyhlásila Ženská tenisová asociace hráčkou roku, Mezinárodní tenisová federace pak mistryní světa. Petra Kvitová také vyhrála anketu Sportovec roku a několik Zlatých kanárů. Obdržela také historicky prvního mimohudebního Slavíka za tenis, cenu převzala od zpěvačky Lucie Bílé. Ve své nejúspěšnější sezóně si Petra Kvitová vydělala přes pět milionů dolarů.

Od roku 2008 ji trénuje David Kotyza. Několik let s ní chodil o čtyři roky mladší tenista Adam Pavlásek, pak se dala v roce 2013 dohromady s jedním z nejlepších českých tenistů Radkem Štěpánkem (v době, kdy se rozváděl s tenistkou Nicole Vaidišovou). Do roka ale skončil i tento vztah. Ani následné zasnoubení s hokejistou Radkem Meidlem nedopadlo, v roce 2016 pár ohlásil rozchod.

Tenisovým idolem Petry Kvitové je někdejší světová jednička Martina Navrátilová, která hraje - stejně jako Petra - levou rukou. Sportovní kariéru ztěžuje Petře Kvitové astma.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Plíšková řekla Hrdličkovi "ANO" Plíšková řekla Hrdličkovi "ANO" Vztah mezi tenistkou Karolínou Plíškovou a sporťákem Michalem Hrdličkou se neustále prohlubuje. Pár… číst článek
Hrdlička si vrká blahem. Tenistka Plíšková mu přihrála svoje miliony Hrdlička si vrká blahem. Tenistka Plíšková mu přihrála svoje miliony Nejdřív mu dala srdce. Teď do jeho rukou svěřuje i veškeré své výdělky. Tedy desítky až stovky milionů… číst článek
Kvitová se hlásí na French Open. Neznamená to, že budu hrát, říká Kvitová se hlásí na French Open. Neznamená to, že budu hrát, říká Českým tenisovým fanouškům nachystala překvapivou velikonoční zprávu. Petra Kvitová bude figurovat… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Tyson Fury
Tyson Fury