Theodor Gebre Selassie

Datum narození: 24.12.1986
Místo narození: Třebíč
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce

Související celebrity

Životopis

Theodor Gebre Selassie je pravý fotbalový obránce, který kope v národním dresu a v německé bundeslize. Běhá rychle, má cit pro hru a je velmi dobře silově i technicky vybavený. Jeho fotbalové začátky přitom vůbec nebyly lehké.

Theodor Gebre Selassie se české matce a etiopskému otci narodil  v Třebíči na Štědrý den roku 1986. Jaký to byl dárek od Ježíška, se ukázalo později.

Fotbal začal Theodor Gebre Selassie hrát ve Velkém Meziříčí, pak za Jihlavu. Když se zdálo, že zakotví v jejím A týmu, poslali ho zpět tam, co začínal. Rok musel čekat, než se do Jihlavy na dvě sezóny vrátil. Pak už to šlo ráz naráz. V roce 2007 přestoupil do Slavie Praha a dvakrát za sebou s ní získal titul.

Koupil ho Slovan Liberec a i s ním v roce 2012 slavil první místo v lize. V ročníku 2011/12 dal za Liberec jako obránce 5 gólů. Následoval přestup do německého Werderu Brémy, v němž získal smlouvu do roku 2018.

V reprezentaci se Theodor Gebre Selassie stal prvním českým hráčem tmavé pleti. Hrál už v roce 2001 za jednadvacítku. Od roku 2011 má pevné místo v seniorském národním týmu. Vyřazení Česka na mistrovství Evropy v následujícím roce nedokázal zabránit.

Poprvé za národní tým skóroval hlavou proti Maltě v říjnu 2012, našel si centr Davida Limberského. Nebezpečné pro soupeře jsou centry, které Theodor Gebre Selassie posílá do vápna, když se mu podaří po straně uniknout.
V národním týmu býval více vytížený, než mu vyrostla konkurence. Trenér Pavel Vrba na jeho postu zkoušel před Eurem 2016 Pavla Kadeřábka z německého Hoffenheimu a Ondřeje Zahustela ze Sparty.

Theodor Gebre Selassie je ze sportovní rodiny. I jeho sestra Anna Gebre Selassie reprezentuje Česko v házené. Od roku 2005 má Theodor Gebre Selassie partnerku Leonu. Po deseti letech se vzali, to už byl na světě syn Noe.

 

Články o celebritě

Pavlenka předvedl super zákrok. Bude těžké ho tu udržet, ví Gebre Selassie Pavlenka předvedl super zákrok. Bude těžké ho tu udržet, ví Gebre Selassie Stává se z toho tradice. V každém bundesligovém kole se vyplatí sledovat, jakým parádním zákrokem… číst článek
SESTŘIHY: Gebre Selassie sestřelil BVB. Kolín ztratil vedení 3:0 a prohrál SESTŘIHY: Gebre Selassie sestřelil BVB. Kolín ztratil vedení 3:0 a prohrál Český fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie svým premiérovým gólem v sezoně zařídil Brémám… číst článek
Češi už jsou v Kataru. Šest hodin v letadle, pak úžas z luxusní metropole Češi už jsou v Kataru. Šest hodin v letadle, pak úžas z luxusní metropole Po šesti hodinách v letadle už byli znovu ve svém živlu. Jen co výprava s českými fotbalisty dosedla… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Markéta Davidová
Markéta Davidová
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Jan Kudlička
Jan Kudlička
zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba