Jakub Kovář

Datum narození: 19.7.1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Filippiho gól a asistence body nepřinesly, Kovář a Francouz byli u proher Filippiho gól a asistence body nepřinesly, Kovář a Francouz byli u proher Útočník Tomáš Filippi přispěl gólem a asistencí k návratu hokejistů Magnitogorsku do zápasu… číst článek
Češi v KHL asistovali, Slovan opět padl. Kovář a Francouz byli u porážek Češi v KHL asistovali, Slovan opět padl. Kovář a Francouz byli u porážek Petr Holík přihrál na jedinou branku zápasu Kontinentální hokejové ligy, v němž Čerepovec zvítězil… číst článek
Drzá krádež v Rusku! Kovářův tým obrali o výstroj i jídlo, tři hráči nemohli nastoupit Drzá krádež v Rusku! Kovářův tým obrali o výstroj i jídlo, tři hráči nemohli nastoupit Brali vše, co jim přišlo pod ruku. Parta zlodějů v Nižnim Novgorodě vykradla hokejovou šatnu týmu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil Franck Ribéry
Franck Ribéry
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Samuel Tate Lancaster
Samuel Tate Lancaster
zobrazit profil David Jablonský
David Jablonský