Jakub Kovář

Datum narození: 19.7.1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Jekatěrinburg v KHL dál válí, má 12. výhru. Kovář vychytal třetí nulu Jekatěrinburg v KHL dál válí, má 12. výhru. Kovář vychytal třetí nulu Brankář Jakub Kovář potřetí za poslední čtyři zápasy v Kontinentální hokejové lize vychytal čisté… číst článek
Bývalý Kovářův trenér: Proč Islanders udělali dobře, když ho podepsali? Bývalý Kovářův trenér: Proč Islanders udělali dobře, když ho podepsali? Když můžete přijít i zítra, jste malý vítěz. Jenže nový den přináší nové drama, úplně stejné. Konec,… číst článek
Řepík nasázel první hattrick v KHL! Slovan i tak v Číně prohrál Řepík nasázel první hattrick v KHL! Slovan i tak v Číně prohrál Ani premiérový hattrick Michala Řepíka v Kontinentální hokejové lize nepomohl Slovanu Bratislava… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Romana Maláčová
Romana Maláčová
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Franck Ribéry
Franck Ribéry
zobrazit profil Édinson Cavani
Édinson Cavani
zobrazit profil Jiří Beran
Jiří Beran
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová