Jakub Kovář

Datum narození: 19.7.1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Po Nakládalovi si Utkání hvězd KHL zahraje i Kovář. Vybrali ho novináři Po Nakládalovi si Utkání hvězd KHL zahraje i Kovář. Vybrali ho novináři Druhým zástupcem českého hokeje na lednovém Utkání hvězd Kontinentální ligy bude po obránci Jakubu… číst článek
Jekatěrinburg dál válí, Kovář pomohl i asistencí! Bulíř podruhé skóroval Jekatěrinburg dál válí, Kovář pomohl i asistencí! Bulíř podruhé skóroval Útočník Michal Bulíř ve čtvrtém utkání v Kontinentální hokejové lize za Magnitogorsk podruhé skóroval… číst článek
Říha už na nikoho nenavazuje. Mladým i extralize naložil Říha už na nikoho nenavazuje. Mladým i extralize naložil Hned, jak se Miloš Říha dočkal jmenování do role hlavního trenéra reprezentace, měl jedno zaklínadlo.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil