Jakub Kovář

Datum narození: 19.7.1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Český tým pro ZOH? Ve hře jsou borci se zkušenostmi z NHL i mladé tváře Český tým pro ZOH? Ve hře jsou borci se zkušenostmi z NHL i mladé tváře Sázka na zkušenost, žádné testování, žádný nováček. Strategie reprezentačního kouče Josefa… číst článek
Francouz vychytal čtvrtou výhru v řadě, Štěpánek ze Slovanu s čistým kontem Francouz vychytal čtvrtou výhru v řadě, Štěpánek ze Slovanu s čistým kontem Útočník Čerepovce Matěj Stránský se počtvrté v sezoně zapsal mezi střelce v Kontinentální hokejové… číst článek
Francouz vychytal výhru nad Slovanem, Zohorna nahrál na vítězný gól Francouz vychytal výhru nad Slovanem, Zohorna nahrál na vítězný gól Jediný gól inkasoval Pavel Francouz v utkání se Slovanem Bratislava a pomohl Čeljabinsku k… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Alžběta Dufková
Alžběta Dufková
zobrazit profil Michal Kadlec
Michal Kadlec
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Andre Agassi
Andre Agassi
zobrazit profil Michal Moravčík
Michal Moravčík
zobrazit profil Lubomír Jančařík
Lubomír Jančařík