Jakub Kovář | Celebwiki.cz

Jakub Kovář

Datum narození: 19.7.1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Zohorna s Jordánem brali v KHL po dvou bodech, Chabarovsk ale prohrál Zohorna s Jordánem brali v KHL po dvou bodech, Chabarovsk ale prohrál Hokejisté Chabarovsku sice v Kontinentální lize prohráli popáté za sebou, ale na ledě favorizovaného… číst článek
Čeští střelci řádili v KHL! Bulíř i Sekáč pomohli k výhrám dvěma góly Čeští střelci řádili v KHL! Bulíř i Sekáč pomohli k výhrám dvěma góly Čeští útočníci Jiří Sekáč z Kazaně a Michal Bulíř z Magnitogorsku dnes v Kontinentální hokejové lize… číst článek
Jekatěrinburg bez Kováře tápe, debakl načal Nestrašil. Sekáč nahrával Jekatěrinburg bez Kováře tápe, debakl načal Nestrašil. Sekáč nahrával Útočník Andrej Nestrašil přispěl v Kontinentální hokejové lize gólem k drtivému vítězství Nižněkamsku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Miroslav Dopita
Miroslav Dopita
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Thomas Vonn
Thomas Vonn
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek