Zbyněk Michálek

Datum narození: 23.12.1982
Místo narození: Jindřichův Hradec
Váha: 95 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejista

Související celebrity

Životopis

Obránce týmu Arizona Coyotes Zbyněk Michálek hraje hokej od útlého věku. Už v juniorech působil za Atlantikem, kde zůstal dodnes. V NHL má na kontě více než 770 utkání.

V NHL začínal Zbyněk Michálek v týmu Minnesota Wild odkud byl v roce 2005 vyměněn do Phoenix Coyotes, kde ho trénoval legendární Wayne Gretzky, který byl tehdy zároveň spolumajitelem klubu.

Po pěti letech Phoenix ale opustil a na dvě sezóny vyměnil za tým Pittsburgh Penguins, ale účinkování ve Phoenixu nakonec vyhrálo a Zbyněk Michálek se v roce 2012 vrátil ke svým kojotům. A nestalo se tak jednou, defenzivního beka totiž stejný tým v roce 2015 vyměnil na play off do St.Louis, ale on se v létě znovu vrátil. Jeho zámořský příjem se pohybuje kolem čtyř milionů dolarů ročně.

V české reprezentaci měl premiéru v roce 2006 na mistrovství světa pořádaném v Lotyšské Rize. Tehdy nastoupil v zápase proti Švédsku. Švédsko sice borce z Čech porazilo, ale Zbyněk Michálek s českou sestavou vybojoval krásné druhé místo.

Nominace na zimní olympiádu v Soči 2014 pro Zbyňka Michálka byla téměř jistá. Zúčastnil se už minulých her ve Vancouveru před čtyřmi roky. Český tým ale vypadl už ve čtvrtfinále, kde jej porazilo Finsko.

Jeho bratr Milan Michálek také působí v NHL jako útočník v týmu Toronto Maple Leafs. S manželkou HelenouZbyněk Michálek syna Andrease a dceru Ellu.

 

Články o celebritě

Výborný pro návratu na lavičku: Bunda šla dolů rychle, v noci jsem nespal Výborný pro návratu na lavičku: Bunda šla dolů rychle, v noci jsem nespal Házel rukama, důrazně promlouval ke svým hráčům. Ano, zase to byl on. František Výborný. Trenér,… číst článek
Kometa zbrojí na rivala: Sparta není v pohodě, nesmíme ji nechat chytnout Kometa zbrojí na rivala: Sparta není v pohodě, nesmíme ji nechat chytnout Hokejové zápasy Komety proti Spartě bývají vždy mimořádně sledované, vyhrocené a bohaté na dramatické… číst článek
První Michálkův trénink se Spartou: Pěkně ze mě leje, chybí mi fyzička První Michálkův trénink se Spartou: Pěkně ze mě leje, chybí mi fyzička Hokejový obránce Zbyněk Michálek dnes poprvé trénoval se Spartou. Čtyřiatřicetiletý bek, který se… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Karolína  Erbanová
Karolína Erbanová
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková