Zbyněk Michálek

Datum narození: 23.12.1982
Místo narození: Jindřichův Hradec
Váha: 95 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový obránce

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Zbyněk Michálek se proslavil letitým působením v NHL, zejména u kojotů. S národním mužstvem začal hrát roku 2006. České barvy hájil i na olympijských hrách.

S hokejem Zbyněk Michálek začal v útlém dětství. Už v juniorech působil za Atlantikem. V NHL debutoval v týmu Minnesota Wild, odkud byl v roce 2005 vyměněn do Phoenix Coyotes, kde ho trénoval legendární Wayne Gretzky, který byl tehdy zároveň spolumajitelem klubu.

ZBYNĚK MICHÁLEK - ROZHOVOR NEJEN O SPARTĚ

Po pěti letech Zbyněk Michálek Phoenix opustil a na dvě sezony ho vyměnil za Pittsburgh Penguins. Účinkování ve Phoenixu ale nakonec vyhrálo a český obránce se roku 2012 vrátil ke kojotům. A nestalo se tak jen jednou, defenzivního beka totiž stejný tým v roce 2015 vyměnil na play off do St.Louis, ale on se v létě znovu vrátil. 

Zbyněk Michálek, jehož zámořský příjem se pohyboval kolem čtyř milionů dolarů ročně, své působení v Americe ukončil v sezoně 2016/2017 a vrátil se do vlasti, kde dostal příležitost bránit v dresu HC Sparta Praha.

V české reprezentaci měl Zbyněk Michálek premiéru v roce 2006 na mistrovství světa pořádaném v Lotyšské Rize. Tehdy nastoupil v zápase proti Švédsku. Švédsko sice borce z Čech porazilo, ale Zbyněk Michálek s českou sestavou vybojoval krásné druhé místo.

Nominace na ZOH v Soči 2014 pro Zbyňka Michálka byla téměř jistá. Zúčastnil se už předchozích her ve Vancouveru. Český tým ale ani z jedněch cenný kov nepřivezl.

O ZBYŇKU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho mladší bratr Milan Michálek je hokejový útočník, který se též prosadil v NHL. S manželkou HelenouZbyněk Michálek syna Andrease a dceru Ellu.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Michálkovi puk přerazil zuby, naděje na ZOH žije: Zranění je velmi vážné! Michálkovi puk přerazil zuby, naděje na ZOH žije: Zranění je velmi vážné! Hokejový obránce Zbyněk Michálek ze Sparty nemá přes původní obavy po zásahu pukem ve čtvrtečním… číst článek
K Eratovi vzhlížíme s respektem, říká Furch. Sám byl důležitou oporou K Eratovi vzhlížíme s respektem, říká Furch. Sám byl důležitou oporou PŘÍMO Z MOSKVY | Gólmani znovu potvrdili svou kvalitu. Dominik Furch s Pavlem Francouzem na ruském… číst článek
Veteráni s přehledem, šanci chytili i brankáři. Co ukázal národní tým? Veteráni s přehledem, šanci chytili i brankáři. Co ukázal národní tým? Bravo! Český národní tým zvládl závěrečnou prověrku před únorovými olympijskými hrami skvěle, na… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Cortney Mansourová
Cortney Mansourová
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Michal Vondrka
Michal Vondrka
zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi
zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil