Zbyněk Michálek

Datum narození: 23.12.1982
Místo narození: Jindřichův Hradec
Váha: 95 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejista

Související celebrity

Životopis

Obránce týmu Arizona Coyotes Zbyněk Michálek hraje hokej od útlého věku. Už v juniorech působil za Atlantikem, kde zůstal dodnes. V NHL má na kontě více než 770 utkání.

V NHL začínal Zbyněk Michálek v týmu Minnesota Wild odkud byl v roce 2005 vyměněn do Phoenix Coyotes, kde ho trénoval legendární Wayne Gretzky, který byl tehdy zároveň spolumajitelem klubu.

Po pěti letech Phoenix ale opustil a na dvě sezóny vyměnil za tým Pittsburgh Penguins, ale účinkování ve Phoenixu nakonec vyhrálo a Zbyněk Michálek se v roce 2012 vrátil ke svým kojotům. A nestalo se tak jednou, defenzivního beka totiž stejný tým v roce 2015 vyměnil na play off do St.Louis, ale on se v létě znovu vrátil. Jeho zámořský příjem se pohybuje kolem čtyř milionů dolarů ročně.

V české reprezentaci měl premiéru v roce 2006 na mistrovství světa pořádaném v Lotyšské Rize. Tehdy nastoupil v zápase proti Švédsku. Švédsko sice borce z Čech porazilo, ale Zbyněk Michálek s českou sestavou vybojoval krásné druhé místo.

Nominace na zimní olympiádu v Soči 2014 pro Zbyňka Michálka byla téměř jistá. Zúčastnil se už minulých her ve Vancouveru před čtyřmi roky. Český tým ale vypadl už ve čtvrtfinále, kde jej porazilo Finsko.

Jeho bratr Milan Michálek také působí v NHL jako útočník v týmu Toronto Maple Leafs. S manželkou HelenouZbyněk Michálek syna Andrease a dceru Ellu.

 

Články o celebritě

Padesát českých hráčů se připravuje na NHL. Kde žádný není? Padesát českých hráčů se připravuje na NHL. Kde žádný není? Více než padesát českých hokejistů se účastní přípravných kempů klubů NHL. S čtyřmi hráči mají největší… číst článek
Česko - Tým Evropy 2:3 v prodl. Rozhodl Draisaitl, postup je jen teorie Česko - Tým Evropy 2:3 v prodl. Rozhodl Draisaitl, postup je jen teorie Čeští hokejisté ve svém druhém představení na Světovém poháru předvedli houževnatý výkon, přesto… číst článek
Kanada - Česko 6:0. Domácí smršť řídil Crosby, soupeř byl bez šance Kanada - Česko 6:0. Domácí smršť řídil Crosby, soupeř byl bez šance Drsná lekce na úvod. Přestože čeští hokejisté vstoupili do své premiéry ve Světovém poháru na torontském… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Birner
Michal Birner
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
zobrazit profil Václav Skuhravý
Václav Skuhravý
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.