Radko Gudas

Datum narození: 5.6.1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Radko Gudas je drsný hokejový obránce týmu Philadelphia Flyers. Aby ne, pochází z hokejové rodiny a rozhodně se potatil.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi hokejového mistrovství světa. Zde se předvedl jako velmi užitečný hráč a vážný adept na místo v zámoří. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Také proto byla nominace velkým překvapením pro všechny hráče i pro samotné fanoušky. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

O RADKU GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. I přes své mládí má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař". Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad.

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

 

Články o celebritě

Gudas skóroval a tvrdě zboural hvězdu. Flyers shání brankáře, přijde Mrázek? Gudas skóroval a tvrdě zboural hvězdu. Flyers shání brankáře, přijde Mrázek? Když se dobře vyspí, mohou být hokejisté Philadelphie černým koněm play off. Tým s třemi Čechy v… číst článek
Ideální stav. Na koho Jandač ukázal, ten letí. Je čas vybalit noty! Ideální stav. Na koho Jandač ukázal, ten letí. Je čas vybalit noty! Dva týdny zpátky byste při úvahách na téma, jak má extraliga natřískaný program až do úterý, zatímco… číst článek
Vrána načal výhru nad Coloradem, Calgary bez Jágra v Minnesotě padlo Vrána načal výhru nad Coloradem, Calgary bez Jágra v Minnesotě padlo Hokejový útočník Jakub Vrána přispěl svým devátým gólem sezony k výhře Washingtonu 5:2 nad… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Adam Holý
Adam Holý
zobrazit profil Jef Kratochvil
Jef Kratochvil
zobrazit profil Jean-Claude van Damme
Jean-Claude van Damme
zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Karolína Grohová
Karolína Grohová
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml