Radko Gudas

Datum narození: 5.6.1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Obránce Radko Gudas, který pochází z hokejové rodiny, se stal oporou reprezentace. V národních barvách si zahrál na ZOH v Soči 2014 a také v Koreji 2018.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi MS. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. Má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař".

Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad. V roce 2018 si zahrál na ZOH v Koreji i na MS v Dánsku.

O RADKO GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Suchý: Překvapilo mě, že Zlatá hokejka vydržela. Proč vyhraje Pastrňák? Suchý: Překvapilo mě, že Zlatá hokejka vydržela. Proč vyhraje Pastrňák? Nejlepší český hokejista sezony bude korunován dnes večer v pražském Fóru. Favoritem jubilejního… číst článek
Trenér Leo Gudas: Proč v Rumunsku nechce vyhrát 50:0 a co radil synovi Trenér Leo Gudas: Proč v Rumunsku nechce vyhrát 50:0 a co radil synovi Zvládl toho v poslední době dost. Na jaře dovedl Leo Gudas klub HSC Czíkszereda z města rumunsky… číst článek
Talent Nečas o vzoru Krejčím, vykání v kabině i kontaktech s Carolinou Talent Nečas o vzoru Krejčím, vykání v kabině i kontaktech s Carolinou Napřed zazářil, pak zhasnul. Po zranění v úvodním duelu se Slovenskem si Martin Nečas myslel, že… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková