Radko Gudas

Datum narození: 5.6.1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Radko Gudas je drsný hokejový obránce týmu Philadelphia Flyers. Aby ne, pochází z hokejové rodiny a rozhodně se potatil.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi hokejového mistrovství světa. Zde se předvedl jako velmi užitečný hráč a vážný adept na místo v zámoří. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Také proto byla nominace velkým překvapením pro všechny hráče i pro samotné fanoušky. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

O RADKU GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. I přes své mládí má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař". Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad.

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

 

Články o celebritě

Češi táhli Flyers! Gudas pálil, Voráček má dvě asistence a zářil Neuvirth Češi táhli Flyers! Gudas pálil, Voráček má dvě asistence a zářil Neuvirth Obránce Radko Gudas svým druhým gólem v této sezoně NHL pomohl hokejistům Philadelphie k výhře 4:2… číst článek
Tvrďák Gudas okusil vlastní medicínu. Oshie ho poslal na střídačku! Tvrďák Gudas okusil vlastní medicínu. Oshie ho poslal na střídačku! Obávaný český drsňák Radko Gudas se na obratu Philadelphie v zápase proti Washingtonu (3:2 v samostatných… číst článek
Voráček řádí! Čtyřmi body řídil obrat a je druhý v bodování NHL Voráček řádí! Čtyřmi body řídil obrat a je druhý v bodování NHL Hokejový útočník Jakub Voráček ve druhém utkání NHL za sebou zaznamenal gól a tři asistence. Philadelphia… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Alena Buffon - Šeredová
Alena Buffon - Šeredová
zobrazit profil Miroslav David
Miroslav David
zobrazit profil Pavlína Jágrová
Pavlína Jágrová
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Iva Kubelková
Iva Kubelková