Radko Gudas

Datum narození: 5.6.1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Radko Gudas je drsný hokejový obránce týmu Philadelphia Flyers. Aby ne, pochází z hokejové rodiny a rozhodně se potatil.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi hokejového mistrovství světa. Zde se předvedl jako velmi užitečný hráč a vážný adept na místo v zámoří. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Také proto byla nominace velkým překvapením pro všechny hráče i pro samotné fanoušky. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

O RADKU GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. I přes své mládí má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař". Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad.

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

 

Články o celebritě

Rituály české reprezentace? Nechybí Gott, Plekanec chodí poslední Rituály české reprezentace? Nechybí Gott, Plekanec chodí poslední V kabině před zápasem nabudí české hokejisty Karel Gott nebo kapela Kabát. V šatně mají za maskota… číst článek
Birner bojuje o medaili pro dcerku. Na dálku sleduje, jak roste Birner bojuje o medaili pro dcerku. Na dálku sleduje, jak roste Neexistuje větší důvod, proč se útočník Michal Birner přetrhne, aby s týmem získal na šampionátu… číst článek
Takhle pálí guma? Ne, to je Radko Goodas, nejlepší obránce českého hokeje Takhle pálí guma? Ne, to je Radko Goodas, nejlepší obránce českého hokeje Česko je překvapené, takřka nevychází z údivu. Na mistrovství světa v Paříži objevuje osobnost Radko… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Monika Asterová
Monika Asterová
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl