Martin Hanzal

Datum narození: 20.2.1987
Místo narození: Písek
Váha: 104 kg
Výška: 198 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Martin Hanzal poprvé nastoupil na led v národních barvách v jedenadvaceti letech. V šestadvaceti se mu pak splnil sen, kdy se stal sočástí české reprezentace na ZOH v ruské Soči. Je šťastně ženatý s Lenkou Hanzalovou, se kterou má syna Martina.

Svou kariéru Martin Hanzal započal v sezoně 2005/2006, kdy se stal součástí týmu Českých Budějovic. O rok později ho zlákala WHL, a tak oblékl dres Červených sobů (Red Deer Rebels). Jako správný milovník přírody si ovšem nakonec vybral jiné zvířátko – od roku 2007 je hrdým ochráncem kojotů za Phoenix Coyotes.

O tom, že je Martin Hanzal šelma vskutku dravá, svědčí i fakt, že byl nominován na na ZOH v Soči 2014. Českou republiku by měl reprezentovat také oprávněně. Je nejproduktivnějším členem týmu, a právě v produktivitě dokonce 41. z celé NHL.

Účastnil si i Mistrovství světa v ledním hokeji roku 2008, kdy tým obsadil pátou pozici a roku 2013, kdy byla česká reprezentace sedmá v pořadí.

Známé je i duo Martin HanzalRadim Vrbata, které se sice na šampionátu ve Švédsku zrovna nepředvedlo, ale přesto nyní přispívá k překvapivému vzestupu kojotů. Krásným příkladem může být zápas z 18. 1. 2014, kdy Martin Hanzal přispěl k výhře 3:2 nad New Jearsey gólem a asistencí. I zde byla vidět souhra obou hráčů.

 

Články o celebritě

Faksa bodoval počtvrté v řadě, Winnipeg dál řádí a už je nejlepší v NHL Faksa bodoval počtvrté v řadě, Winnipeg dál řádí a už je nejlepší v NHL SOUHRN | Radek Faksa bodoval v nedělním utkání NHL počtvrté v řadě, když asistencí podpořil vysoké… číst článek
Hanzal touží po úspěchu. Pro Dallas bude dobrou volbou, říká bývalý kouč Hanzal touží po úspěchu. Pro Dallas bude dobrou volbou, říká bývalý kouč Patřil k nejžhavějšímu zboží letošního léta. Poprvé v kariéře si útočník Martin Hanzal vyzkoušel… číst článek
Nahradí Jágra? Florida má výborné centry, jsem nadšený, říká Vrbata Nahradí Jágra? Florida má výborné centry, jsem nadšený, říká Vrbata Hokejový útočník Radim Vrbata preferoval setrvání v Arizoně, ale když se nedočkal brzké nabídky,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič
zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
zobrazit profil Lukáš Daněk
Lukáš Daněk