Karolína Erbanová

Datum narození: 27.10.1992
Místo narození: Vrchlabí
Váha: 70 kg
Výška: 176 cm
Profese: rychlobruslařka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rychlobruslařka Karolína Erbanová se specializuje na krátké a střední tratě. Díky své vytrvalosti má za sebou již mnoho úspěchů. Rok 2018 jí přinesl bronzovou olympijskou medaili.

Jelikož se Karolína Erbanová narodila v Krkonoších, sportovní začátky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už od čtyř let pravidelně lyžovala a od svých deseti hrála závodně hokej s kluky z Vrchlabí. Hokejový trenér ji ale už v roce 2006 doporučil rychlobruslení, u kterého nakonec zůstala.

KAROLÍNA ERBANOVÁ - 2. NA PĚTISTOVCE V BERLÍNĚ

Už roku 2008 se Karolína Erbanová kvalifikovala na Světový pohár, kde spolu s Martinou Sáblíkovou a Andreou Jirků vyhrála štafetu družstev. Tím se kvalifikovaly na MS 2009, kde skončily sedmé.

O rok později, jako sedmnáctiletá, se zúčastnila ZOH ve Vancouveru, kde nejlépe zajela závod na 1000 m a skončila dvanáctá. Ve stejném roce získala tři bronzové medaile z mistrovství světa juniorů.

V roce 2011 na MSJ Karolína Erbanová získala třikrát zlato, a to na 500 m, 1000 m i 1500 m. Navíc na tomto mistrovství vyhrála ve víceboji, a to jako první Češka v historii. V tomto roce také vyhrála novinářkou anketu Sportovec roku v kategorii Junior roku a roku 2012 ji obhájila.

O rok později vytvořila Karolína Erbanová juniorský světový rekord v počtu bodů ve sprinterském čtyřboji. V ten samý rok se naposledy zúčastnila juniorského SP, kde na tratích 500 m a 1500 m obhájila zlato z minulého roku. Za 1000metrovou trať a víceboj získala stříbro.

Na MS jednotlivých tratí v roce 2013 se Karolína Erbanová kvalifikovala na všech „svých“ tratích. V prvním závodě na 1500 m uhájila první pozici o několik tisícin sekundy a dlouho vedla průběžné pořadí, nakonec ji ale v dalších závodech předstihly dvě největší favoritky, a tak skončila na celkovém šestém místě. V závodě na 1000 m dojela pátá.

O KAROLÍNĚ ERBANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na ZOH v Soči 2014 se Karolína Erbanová dvakrát umístila na 10. místě (500 m, 1000 m) a jednou byla třináctá (1500 m). Na MS bodovalla roku 2015, kdy získala bronz ve sprintu a stejný kov v závodě na 1000 m. Své první zlato ve sprintu na ME vybojovala v nizozemském Heerenveenu v lednu 2017.

Roku 2018 se nominovala na ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu, kde Karolína Erbanová vybojovala bronzovou medaili na trati 500 metrů. Od druhého místa ji dělila jediná setina sekundy!

 

Články o celebritě

Staromák? Ne, Vrchlabí! Krčmář a Samková navštívili fanoušky v Podkrkonoší Staromák? Ne, Vrchlabí! Krčmář a Samková navštívili fanoušky v Podkrkonoší Stovky lidí dnes odpoledne na hlavním náměstí ve Vrchlabí přivítaly olympioniky, kteří pocházejí… číst článek
VIDEO: Všechny medaile jsou doma! Ledecká a spol. přiletěli z Koreje VIDEO: Všechny medaile jsou doma! Ledecká a spol. přiletěli z Koreje Zimní olympijské hry v Koreji skončily a čeští sportovci se vrátili domů. V pondělí po obědě přiletěla… číst článek
Zlatá Ester! Co dokázala jako úplně první žena olympijské historie? Zlatá Ester! Co dokázala jako úplně první žena olympijské historie? Ester Ledecká (22) se jednoznačně dnešním finálovým vítězstvím pasovala na titul královny olympijských… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda
zobrazit profil David Jablonský
David Jablonský
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček