Karolína Erbanová

Datum narození: 27.10.1992
Místo narození: Vrchlabí
Váha: 66 kg
Výška: 176 cm
Profese: rychlobruslařka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rychlobruslařka Karolína Erbanová se specializuje především na krátké a střední tratě. Díky své vytrvalosti má za sebou již mnoho úspěchů. Rok 2014 je její druhou olympijskou příležitostí.

Jelikož se Karolína Erbanová narodila v Krkonoších, sportovní začátky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už od čtyř let pravidelně lyžovala a od svých deseti hrála závodně hokej s kluky z Vrchlabí. Hokejový trenér ji ale už v roce 2006 doporučil rychlobruslení, u kterého nakonec Karolína zůstala.

Už o dva roky později se Karolína Erbanová kvalifikovala na světový pohár, kde spolu s Martinou Sáblíkovou a Andreou Jirků vyhrála štafetu družstev. Tím se dívky kvalifikovaly na mistrovství světa 2009, ale bohužel skončily sedmé. O rok později, jako sedmnáctiletá, se už účastnila zimních olympijských her v kanadském Vancouveru, kde nejlépe zajela závod na 1000 metrů a skončila dvanáctá. Ve stejném roce získala i tři bronzové medaile z mistrovství světa juniorů.

V roce 2011 už na mistrovství světa juniorů získala Karolína Erbanová třikrát zlato, za 500, 1000 i 1500 metrovou trať. Navíc na tomto mistrovství vyhrála ve víceboji, a to jako první Češka v historii. V tomto roce také vyhrála novinářkou anketu Sportovec roku a to v kategorii Junior roku a v roce 2012 obhájila svou výhru podruhé. O rok později vytvořila Karolína Erbanová juniorský světový rekord v počtu bodů ve sprinterském čtyřboji. V ten samý rok se naposledy zúčastnila juniorského světového poháru, kde na trati 500 a 1500 metrů obhájila zlato z minulého roku. Za 1000 metrovou trať a víceboj získala stříbro.

Na Mistrovství světa jednotlivích tratí v roce 2013 se Karolína Erbanová kvalifikovala na všech „svých“ tratích. V prvním závodě na 1500 metrů uhájila svou první pozici o několik tisícin sekundy a dlouho vedla průběžné pořadí, nakonec ji ale v dalších závodech předstihly dvě největší favoritky a Karolína Erbanová skončila na celkovém šestém místě. V závodě na 1000 metrů skončila pátá.

Své první olympijské hry absolvovala Karolína Erbanová v roce 2010, kde se nejlépe umístila na kilometrové trati a to na celkovém dvanáctém místě. O čtyři roky později byla nominována na olympijské hry v Soči.

 

Články o celebritě

Jako ve snu! Erbanová dříve sledovala Sáblíkovou, teď zpívala hymnu ona Jako ve snu! Erbanová dříve sledovala Sáblíkovou, teď zpívala hymnu ona Rychlobruslařka Karolína Erbanová ovládla mistrovství Evropy ve sprintu a vychutnávala si největší… číst článek
Sáblíková zabrala a na ME získala stříbro! Erbanová vede sprint Sáblíková zabrala a na ME získala stříbro! Erbanová vede sprint Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy ve víceboji. Z… číst článek
Sáblíková zabrala a na ME získala stříbro! Erbanová vede sprint Sáblíková zabrala a na ME získala stříbro! Erbanová vede sprint Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy ve víceboji. Z… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Franci Litsingi
Franci Litsingi
zobrazit profil Marek Štěch
Marek Štěch
zobrazit profil Antonín Panenka
Antonín Panenka
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Michal Špit
Michal Špit