Vladimír Sobotka

Datum narození: 2.7.1987
Přezdívka: Sob
Místo narození: Třebíč
Váha: 89 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vladimír Sobotka je všestraný hokejový centr, který nejde pro ránu daleko. Po ledě se proháněl za pražskou Slavii, kde si ho v roce 2005 vyhlédli Američané a putoval do NHL.

Vladimír Sobotka začínal jako hráč pražské Slavie, ale už v 18 letech byl ve 4. kole draftu NHL vybrán týmem Boston Bruins. Jeho profesionální kariéra začala až o dva roky později, kdy za stejný tým debutoval proti hráčům New York Islanders. Svůj první gól vstřelil o tři měsíce později do sítě Pittsburghu.

Vladimír Sobotka měnil dres v roce 2010. Boston ho vyměnil za obránce Davida Warsofskyho do St. Louis Blues, kde se Sobotka setkal s českým silákem Romanem Polákem

Vladimír Sobotka se po sezoně 2013/14 s týmem St. Louis Blues nedohodl na nové smlouvě a zamířil do ruské KHL, konkrétně do Avangardu Omsk, kde hrával i legendární křídelník Jaromír Jágr.

Vladimír Sobotka je ceněný pro svou univerzálnost. Má výborný přehled i ve velmi vyhrocených situacích a má vybroušenou techniku hry. Nebojí se ani shodit rukavice a náraz od 90 kg vážícího útočníka bolí.

Vladimír Sobotka dopomohl české reprezentaci do 18 let k bronzu na mistrovství světa v Minsku. Na úspěch v seniorské reprezentaci stále čeká. Nikdy si nezahrál na ZOH, i když byl nominován v roce 2014 do Soči trenérem Aloisem Hadamczikem. Tehdy mu účast znemožnilo zraněné koleno.

Vladimír Sobotka v současné době udržuje vztah s pětadvacetiletou kráskou Nicole Novotnou, dcerou bývalého fotbalisty, Jiřího Novotného. Ta před Sobotkou sbalila i hokejistu Petra Průchu nebo fotbalistu Michala Kadlece.

 

Články o celebritě

Takhle to měl dát! Voráčkova maminka je hit. Může dělat trenéra, smál se Takhle to měl dát! Voráčkova maminka je hit. Může dělat trenéra, smál se PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Byl to moment, který fanoušky pobavil. Když český kapitán Jakub Voráček vyřešil… číst článek
Holík opustil český tým, Sobotka trénoval s Voráčkem a Plekancem Holík opustil český tým, Sobotka trénoval s Voráčkem a Plekancem Českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Paříži opustil útočník Petr Holík, který nebyl… číst článek
Kam se Sobotkou? Na centra, možná i křídlo. Varianty máme, přiznává kouč Kam se Sobotkou? Na centra, možná i křídlo. Varianty máme, přiznává kouč Český tým už je na mistrovství světa v Paříži kompletní, když se k němu v pátek připojila i čerstvá… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí
zobrazit profil Daniel Kolář
Daniel Kolář
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj