Vladimír Sobotka

Datum narození: 2.7.1987
Přezdívka: Sob
Místo narození: Třebíč
Váha: 89 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vladimír Sobotka je všestraný hokejový centr, který nejde pro ránu daleko. Po ledě se proháněl za pražskou Slavii, kde si ho v roce 2005 vyhlédli Američané a putoval do NHL.

Vladimír Sobotka začínal jako hráč pražské Slavie, ale už v 18 letech byl ve 4. kole draftu NHL vybrán týmem Boston Bruins. Jeho profesionální kariéra začala až o dva roky později, kdy za stejný tým debutoval proti hráčům New York Islanders. Svůj první gól vstřelil o tři měsíce později do sítě Pittsburghu.

Vladimír Sobotka měnil dres v roce 2010. Boston ho vyměnil za obránce Davida Warsofskyho do St. Louis Blues, kde se Sobotka setkal s českým silákem Romanem Polákem

Vladimír Sobotka se po sezoně 2013/14 s týmem St. Louis Blues nedohodl na nové smlouvě a zamířil do ruské KHL, konkrétně do Avangardu Omsk, kde hrával i legendární křídelník Jaromír Jágr.

Vladimír Sobotka je ceněný pro svou univerzálnost. Má výborný přehled i ve velmi vyhrocených situacích a má vybroušenou techniku hry. Nebojí se ani shodit rukavice a náraz od 90 kg vážícího útočníka bolí.

Vladimír Sobotka dopomohl české reprezentaci do 18 let k bronzu na mistrovství světa v Minsku. Na úspěch v seniorské reprezentaci stále čeká. Nikdy si nezahrál na ZOH, i když byl nominován v roce 2014 do Soči trenérem Aloisem Hadamczikem. Tehdy mu účast znemožnilo zraněné koleno.

Vladimír Sobotka v současné době udržuje vztah s pětadvacetiletou kráskou Nicole Novotnou, dcerou bývalého fotbalisty, Jiřího Novotného. Ta před Sobotkou sbalila i hokejistu Petra Průchu nebo fotbalistu Michala Kadlece.

 

Články o celebritě

Buffalo na vzestupu! Outsidera NHL mají dostat ze dna posily i mladé naděje Buffalo na vzestupu! Outsidera NHL mají dostat ze dna posily i mladé naděje V uplynulých pěti sezonách se jen jednou dokázali odlepit ze dna Atlantické divize. Zatímco jiní… číst článek
Jaškin se připojil k reprezentaci a začne to létat: Chci hrát tvrdě Jaškin se připojil k reprezentaci a začne to létat: Chci hrát tvrdě Vyřešil klubové povinnosti po smutném konci základní části v St. Louis, sedl na letadlo, jakmile… číst článek
Bohuslav Sobotka (46): Končí ve vysoké politice! PROČ? Bohuslav Sobotka (46): Končí ve vysoké politice! PROČ? Ve vysoké politice definitivně končí expremiér Bohuslav Sobotka (46, ČSSD) a složí svůj poslanecký… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Horák
Roman Horák
zobrazit profil Pavel Vrba
Pavel Vrba
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Martin Zaťovič
Martin Zaťovič
zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská