Šárka Pančochová

Datum narození: 1.11.1990
Přezdívka: Sharky
Místo narození: Uherský Brod
Výška: 162 cm
Profese: Snowboardistka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Říká si Sarka Panc, jméno jí prý totiž na závodech vždycky zkomolí. Snowboardistka Šárka Pančochová je jednou z velkých českých nadějí, Soči jsou její druhé olympijské hry.

Šárka Pančochová začala se snowboardingem už ve 12 letech a o tři roky později si jí všimli sponzoři, díky čemuž se její kariéra prudce změnila. V roce 2007 se poprvé postavila na start v závodech Evropského poháru. Její hlavní kategorií je U-rampa a slopestyle, disciplína zahrnující triky při skocích, sjíždění po zábradlích a nejrůznějších překážkách. Její sebevědomí a dravost jí vynesly přiléhavou přezdívku. Špičky světového snowboardingu jí v narážce na její křestní jméno začali říkat Sharky, což lze volně přeložit jako žraločice.

Od té doby Šárka Pančochová dosáhla již několika cenných úspěchů. Ještě jako juniorka vyhrála zlatou medaili na MS 2008 v kategorii Big Air. V dospělé soutěži pak navázala dalšími medailemi. Z MS 2011 ve španělském La Moline přivezla stříbro a stejný kov vybojovala na Winter X Games 2013 v Aspenu. Kromě toho sklízí jedno ocenění za druhým na domácí půdě. Jenom z evropských pohárů má ve sbírce pět medailí. V roce 2010 se Šárka Pančochová zúčastnila i Olympijských her ve Vancouveru jako jedna ze žhavých českých medailových nadějí. Jízda jí ale nevyšla a skončila na 14. místě.

Šárka Pančochová měla smůlu i při letním soustředění v roce 2013 na ZOH v Soči. Narušilo ho zranění, kvůli kterému musela trénink na rampě na nějakou dobu vypustit. Prioritou je pro ni kategorie slopestyle. K ZOH v Soči 2014 si mladá snowboardistka neodpustila kritiku na adresu ruské organizace kvůli ničení životního prostředí a k plýtvání penězi při stavbě areálů.

Šárka Pančochová se dala dohromady s partou profesionálních snowboardistek Chanelle Sladicsovou, Jamie Andersonovou, Kjersti Buaasovou a Marie-France Royovou, říkají si One Life a snaží se díky své popularitě "inspirovat lidi, aby se chovali tak jak mají k životnímu prostředí a užívali si život na plno,“ jak sama vysvětlila.

 

Články o celebritě

Saudkův kalendář? Špotákovou zachytil jako bojovnici se synem Saudkův kalendář? Špotákovou zachytil jako bojovnici se synem Tradice fotografování armádních atletů optikou Jana Saudka vytrvala i letos. Tentokrát zvolil Saudek… číst článek
Pančochová si užívala prašanu a je fit. Láká na finále do Špindlu Pančochová si užívala prašanu a je fit. Láká na finále do Špindlu Na závěr rehabilitační sezony po loňském zranění kolene se snowboardistka Šárka Pančochová ukáže… číst článek
Bolesti ji nepustily na trať! Pančochová vzdala slopestyle na MS Bolesti ji nepustily na trať! Pančochová vzdala slopestyle na MS Šárka Pančochová nenastoupila na mistrovství světa v Kreischbergu do kvalifikace slopestylu. Pátá… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Filip Jícha
Filip Jícha
zobrazit profil David Lafata
David Lafata
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil František Ptáček
František Ptáček
zobrazit profil Jiří Veselý
Jiří Veselý