Šárka Pančochová

Datum narození: 1.11.1990
Přezdívka: Sharky
Místo narození: Uherský Brod
Váha: 55 kg
Výška: 159 cm
Profese: snowboardistka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Snowboardistka Šárka Pančochová, juniorská mistrině světa v Big Air, která si říká Sarka Panc, protože jí jméno na závodech vždy zkomolí, se kvalifikovala na ZOH v Jižní Koreji 2018.

Se snowboardingem Šárka Pančochová začala ve 12 letech a už o tři roky později si jí všimli sponzoři, díky nimž se její kariéra prudce změnila. V roce 2007 se poprvé postavila na start v závodech evropského poháru. Její hlavní kategorií je U-rampa a slopestyle, disciplína zahrnující triky při skocích, sjíždění po zábradlích a nejrůznějších překážkách. Její sebevědomí a dravost jí vynesly přiléhavou přezdívku Sharky, což lze přeložit jako žraločice.

ŠÁRKA PANČOCHOVÁ: ČŮRÁM JEDINĚ S VÝHLEDEM

Ještě jako juniorka Šárka Pančochová vyhrála zlatou medaili na MS 2008 v kategorii Big Air. V dospělé soutěži pak navázala dalšími medailemi. Z MS 2011 ve španělském La Moline přivezla stříbro a stejný kov vybojovala na Winter X Games 2013 v Aspenu. Kromě toho sklízí jedno ocenění za druhým na domácí půdě. Z evropských pohárů má ve sbírce hned několik medailí.

Jako jedna ze žhavých českých medailových nadějí se Šárka Pančochová zúčastnila ZOH ve Vancouveru 2010. Jízda jí ale nevyšla, a tak na U-rampě skončila na 14. místě. Smůlu měla i při letním soustředění na ZOH v Soči 2014. Narušilo ho zranění, kvůli kterému musela trénink na rampě na nějakou dobu vypustit. V Soči obsadila páté místo. Nominovala se též na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

O ŠÁRCE PANČOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Sportovkyně Šárka Pančochová se dala dohromady s partou profesionálních snowboardistek, a to Chanelle Sladicsovou, Jamie Andersonovou, Kjersti Buaasovou a Marie-France Royovou, říkají si One Life a snaží se díky své popularitě inspirovat lidi, aby se chovali lépa k životnímu prostředí a užívali si život na plno.

Snowboardistka Šárka Pančochová si říká Sarka Panc, protože jí jméno na závodech vždycky zkomolí.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>