Vratislav Mynář

Datum narození: 23.6.1967
Místo narození: Kyjov
Profese: kancléř prezidenta
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vratislav Mynář je v současné době kancléřem prezidenta republiky Miloše Zemana. Tato funkce může být jen dočasná, jelikož nemá bezpečnostní prověrku.

Vratislav Mynář vystudoval ekonomiku stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně. Působil jako člen statutárních orgánů řady firem a také v politice byl aktivní – byl členem zastupitelstva Zlínského kraje a zastupitelem městyse Osvětimany. Podporovatel Miloše Zemana si za svoji loajalitu vysloužil místo na Hradě. Po Zemanově zvolení hlavou státu se stal Vratislav Mynář – někdejší předseda Strany práv občanů – Zemanovci – prezidentským kancléřem.

Mezi firmy, v jejichž orgánech Vratislav Mynář působí či působil, patří např. akciovka Českomoravská železárenská (předseda dozorčí rady), akciovka Chata Kopřivná (místopředseda představenstva), Petrcíle (jednatel a spolumajitel jedenáctiprocentního podílu, který ale prodal), či Tessile ditta services (místopředseda představenstva). Mezi jeho podnikatelské přátele patří kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf.

Vratislav Mynář se pokusil uchytit v nejvyšších patrech politiky, když v roce 2013 kandidoval do poslanecké sněmovny jako lídr SPOZ ve Zlínském kraji. Strana ale propadla (na Zlínsku 2,6 procenta hlasů, což byl ještě úspěch; celorepublikově dostali zemanovci jen 1,5 procenta hlasů).

Jako kancléř čelí Vratislav Mynář kritice, že nemá bezpečnostní prověrku, ačkoliv přichází v prezidentské kanceláři do kontaktu s tajnými informacemi. Mynář nejprve několik měsíců tvrdil, že ji nepotřebuje, nakonec podal v prosinci 2013 u Národního bezpečnostního úřadu zažádal o prověrku na nejvyšší stupeň utajení - přísně tajné. Tu nezískal ani v roce 2015.

Vratislav Mynář byl ženatý s o tři roky mladší manželkou Kamilou Mynářovou, která pracuje v jeho skiareálu v Osvětimanech. V listopadu 2013 podal žádost o rozvod. Manželé spolu měli sepsánu předmanželskou smlouvu z roku 2003, takže z desetimilionového majetku Vratislava Mynáře si Kamila moc neukrojila.

Poté, co se Vratislav Mynář stal kancléřem, nabrnkl si o šestnáct let mladší moderátorku ČT Alexandru Noskovou. Vyrazili spolu na luxusní dovolenou do Dubaje, jako vánoční dar jí dal prstýnek. Mynář se s Noskovou oženil v únoru 2015. Mají spolu syna Vratislava ml. (2015).

 

Články o celebritě

Derniéra Ovčáčka čtveráčka: Největší aplaus sklidil dopis Číně a „malý muž z Tibetu“ Derniéra Ovčáčka čtveráčka: Největší aplaus sklidil dopis Číně a „malý muž z Tibetu“ V pražském Divadle Za plotem mělo v úterý večer derniéru představení zlínského divadla Ovčáček… číst článek
Vystřídá Zemana na Hradě Drahoš? Šéf Akademie věd sbírá podporu lídrů stran Vystřídá Zemana na Hradě Drahoš? Šéf Akademie věd sbírá podporu lídrů stran Kdo se postaví Miloši Zemanovi, pokud se rozhodne znovu kandidovat? To je otázka, se kterou si lámou… číst článek
Senátor Čuba nebyl pět měsíců v práci. Stále však pobírá 90 tisíc včetně náhrad Senátor Čuba nebyl pět měsíců v práci. Stále však pobírá 90 tisíc včetně náhrad Zasedání horní komory parlamentu se už dlouhých pět měsíců muselo obejít bez Františka Čuby (81).… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová