Vratislav Mynář

Datum narození: 23.6.1967
Místo narození: Kyjov
Profese: kancléř prezidenta
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vratislav Mynář je v současné době kancléřem prezidenta republiky Miloše Zemana. Tato funkce může být jen dočasná, jelikož nemá bezpečnostní prověrku.

Vratislav Mynář vystudoval ekonomiku stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně. Působil jako člen statutárních orgánů řady firem a také v politice byl aktivní – byl členem zastupitelstva Zlínského kraje a zastupitelem městyse Osvětimany. Podporovatel Miloše Zemana si za svoji loajalitu vysloužil místo na Hradě. Po Zemanově zvolení hlavou státu se stal Vratislav Mynář – někdejší předseda Strany práv občanů – Zemanovci – prezidentským kancléřem.

Mezi firmy, v jejichž orgánech Vratislav Mynář působí či působil, patří např. akciovka Českomoravská železárenská (předseda dozorčí rady), akciovka Chata Kopřivná (místopředseda představenstva), Petrcíle (jednatel a spolumajitel jedenáctiprocentního podílu, který ale prodal), či Tessile ditta services (místopředseda představenstva). Mezi jeho podnikatelské přátele patří kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf.

Vratislav Mynář se pokusil uchytit v nejvyšších patrech politiky, když v roce 2013 kandidoval do poslanecké sněmovny jako lídr SPOZ ve Zlínském kraji. Strana ale propadla (na Zlínsku 2,6 procenta hlasů, což byl ještě úspěch; celorepublikově dostali zemanovci jen 1,5 procenta hlasů).

Jako kancléř čelí Vratislav Mynář kritice, že nemá bezpečnostní prověrku, ačkoliv přichází v prezidentské kanceláři do kontaktu s tajnými informacemi. Mynář nejprve několik měsíců tvrdil, že ji nepotřebuje, nakonec podal v prosinci 2013 u Národního bezpečnostního úřadu zažádal o prověrku na nejvyšší stupeň utajení - přísně tajné. Tu nezískal ani v roce 2015.

Vratislav Mynář byl ženatý s o tři roky mladší manželkou Kamilou Mynářovou, která pracuje v jeho skiareálu v Osvětimanech. V listopadu 2013 podal žádost o rozvod. Manželé spolu měli sepsánu předmanželskou smlouvu z roku 2003, takže z desetimilionového majetku Vratislava Mynáře si Kamila moc neukrojila.

Poté, co se Vratislav Mynář stal kancléřem, nabrnkl si o šestnáct let mladší moderátorku ČT Alexandru Noskovou. Vyrazili spolu na luxusní dovolenou do Dubaje, jako vánoční dar jí dal prstýnek. Mynář se s Noskovou oženil v únoru 2015. Mají spolu syna Vratislava ml. (2015).

 

Články o celebritě

Na Hrad přiletí čáp: Alex Mynářová je po ztrátě dcery znovu těhotná Na Hrad přiletí čáp: Alex Mynářová je po ztrátě dcery znovu těhotná Hrad může pomalu nakupovat dětskou výbavičku a kolébku. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář a jeho… číst článek
Kvůli Mynářovi chtějí změnu. Návrh na povinnou prověrku kancléře však odmítá ANO s ČSSD Kvůli Mynářovi chtějí změnu. Návrh na povinnou prověrku kancléře však odmítá ANO s ČSSD Návrh, podle kterého by hradní kancléř musel mít bezpečnostní prověrku nejméně na stupeň tajné, by… číst článek
Další průšvih Mynáře? Z dotací dostal miliony na sjezdovku, ta už léta nefunguje Další průšvih Mynáře? Z dotací dostal miliony na sjezdovku, ta už léta nefunguje Vratislav Mynář, kancléř prezidenta Miloše Zemana, má další problém. Tentokrát se týká dvoumilionové… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská