Vratislav Mynář

Datum narození: 23.6.1967
Místo narození: Kyjov
Profese: kancléř prezidenta
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vratislav Mynář je v současné době kancléřem prezidenta republiky Miloše Zemana. Tato funkce může být jen dočasná, jelikož nemá bezpečnostní prověrku.

Vratislav Mynář vystudoval ekonomiku stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně. Působil jako člen statutárních orgánů řady firem a také v politice byl aktivní – byl členem zastupitelstva Zlínského kraje a zastupitelem městyse Osvětimany. Podporovatel Miloše Zemana si za svoji loajalitu vysloužil místo na Hradě. Po Zemanově zvolení hlavou státu se stal Vratislav Mynář – někdejší předseda Strany práv občanů – Zemanovci – prezidentským kancléřem.

Mezi firmy, v jejichž orgánech Vratislav Mynář působí či působil, patří např. akciovka Českomoravská železárenská (předseda dozorčí rady), akciovka Chata Kopřivná (místopředseda představenstva), Petrcíle (jednatel a spolumajitel jedenáctiprocentního podílu, který ale prodal), či Tessile ditta services (místopředseda představenstva). Mezi jeho podnikatelské přátele patří kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf.

Vratislav Mynář se pokusil uchytit v nejvyšších patrech politiky, když v roce 2013 kandidoval do poslanecké sněmovny jako lídr SPOZ ve Zlínském kraji. Strana ale propadla (na Zlínsku 2,6 procenta hlasů, což byl ještě úspěch; celorepublikově dostali zemanovci jen 1,5 procenta hlasů).

Jako kancléř čelí Vratislav Mynář kritice, že nemá bezpečnostní prověrku, ačkoliv přichází v prezidentské kanceláři do kontaktu s tajnými informacemi. Mynář nejprve několik měsíců tvrdil, že ji nepotřebuje, nakonec podal v prosinci 2013 u Národního bezpečnostního úřadu zažádal o prověrku na nejvyšší stupeň utajení - přísně tajné. Tu nezískal ani v roce 2015.

Vratislav Mynář byl ženatý s o tři roky mladší manželkou Kamilou Mynářovou, která pracuje v jeho skiareálu v Osvětimanech. V listopadu 2013 podal žádost o rozvod. Manželé spolu měli sepsánu předmanželskou smlouvu z roku 2003, takže z desetimilionového majetku Vratislava Mynáře si Kamila moc neukrojila.

Poté, co se Vratislav Mynář stal kancléřem, nabrnkl si o šestnáct let mladší moderátorku ČT Alexandru Noskovou. Vyrazili spolu na luxusní dovolenou do Dubaje, jako vánoční dar jí dal prstýnek. Mynář se s Noskovou oženil v únoru 2015. Mají spolu syna Vratislava ml. (2015).

 

Články o celebritě

Mynář oslaví padesátiny ve velkém: Party bude mít po vzoru Nejedlého na Hradě Mynář oslaví padesátiny ve velkém: Party bude mít po vzoru Nejedlého na Hradě Hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi bude padesát let. Kulatiny oslaví po vzoru prezidentova poradce… číst článek
Expřítel Zemanovy dcery byl v nabouraném policejním BMW. Je ve vážném stavu Expřítel Zemanovy dcery byl v nabouraném policejním BMW. Je ve vážném stavu V havarovaném supermoderním policejním voze BMW i8 seděl kromě policejního řidiče i jeden pasažér.… číst článek
Zeman je unavený a má mít volno, řekl osobní lékař. Mynářova úleva nestačí Zeman je unavený a má mít volno, řekl osobní lékař. Mynářova úleva nestačí Pracovní cesty prezidenta Miloše Zemana v minulých dnech a týdnech ukázaly, že kondice hlavy státu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan